Вправи на засвоєння таблиць додавання і віднімання числа 6. Розв'язування і порівняння задач на знаходження суми і на збільшення числа

УРОК 45

Тема: Вправи на засвоєння таблиць додавання і віднімання числа 6. Розв'язування і порівняння задач на знаходження суми і на збільшення числа на кілька одиниць

Мета: закріплювати обчислювальні навички додавання і віднімання в межах 6; вправляти учнів у розв'язуванні задач на знаходження суми й на збільшення числа на кілька одиниць; розвивати самостійність під час роботи, математичне мовлення; виховувати старанність.

ХІД УРОКУ

I. Організаційний момент

II. Повторення вивченого матеріалу

 1 Усна лічба

+6

-6

 2 Математичний диктант

 • 2 збільшити на 5.

 •10 зменшити на 6.

 • До 5 додати 3.

 • Від 9 відняти 3.

 • На скільки 4 менше 5?

 • На скільки 6 більше 1?

Взаємоперевірка робіт.

 3 «Математичний футбол»

На дошці — ворота «6», «5», «4».У футбол гратимуть дві команди учнів. Учням пропонують м’ячі із прикладами. Потрібно їх покласти у свої ворота.

5 + 1 10 - 53 + 1 10 - 4

10 - 63 + 2 8- 3 4 + 2 8- 4

(г.)

III. Робота над задачами

Задача 1

— Скільки було мухоморів?

— Скільки боровичків?

— Скільки всього грибів?

— Як дізналися?

— Яку дію використали?

Задача 2

Було

Боровиків — ?, на 4 більше

— Скільки було боровиків?

— Що спільного в цих задачах?

— Чим задачі відрізняються?

— Ви бачите, що зовсім різні за умовою задачі можуть розв’язуватися однаково. Дією додавання розв’язуються задачі, у яких є питання «Скільки всього?», і так само задачі, у яких необхідно знайти число, яке на кілька одиниць більше від іншого числа.

● Фізкультхвилинка

IV. Закріплення вивченого матеріалу

1 Самостійна робота

1 варіант

7 - 6 + 43 + 6 - 2

9 - 4 + 4 8 - 4 + 6

8 - 1 - 5 6 - 6 + 2

● Пальчикова гімнастика

 От помічники мої,

 Їх, як прагнеш, поверни.

 Прагнеш едак, прагнеш так.

 Не образяться ніяк.

 2 Робота в групах. Розв'язування задач

1-ша група — про машини, 2-га група — про цукерки, 3-тя група — про чашки.

Перевірка складених задач.

Було — 8 Було— 9 Стояло — 6

Поїхало — 6З’їли —6 Розбилося — 1

Залишилось — ? Залишилось — ?Залишилось — ?

 3 Робота з геометричним матеріалом

— Накресліть відрізок довжиною 6 см, другий відрізок — на 2 см коротший від першого, а третій відрізок — на 3 см довший від другого.

— Підпишіть довжини відрізків.

— Який відрізок найдовший? Який — найкоротший? На скільки сантиметрів третій відрізок довше першого?

V. Підсумок уроку. Рефлексія

Повторення таблиць додавання і віднімання числа 6.

— Яку дію виконаємо, якщо в задачі стоїть питання «Скільки всього?»; «Скільки залишилося?»?

— Оцініть свою роботу смайликом.

 2 варіант 9 + 1 - 6

 3 + 6 - 5 7 - 1 - 4

 2 + 5 - 6 9 - 4 + 2 5 - 5 + 3



Джерело: noindex
Категорія: Математика | Додав: SYLER (22.12.2013)
Переглядів: 2788 | Рейтинг: 0.0/0
Читання, запис і порівняння чисел. Одноцифрові і двоцифрові числа. Число попе...
Повторення таблиці множення числа 2. Порівняння виразів. Задачі на дії різног...
Що потрібно знати про природу
В. Сухомлинський «Як же все це було без мене?», «По волосинці»
Випадки додавання й віднімання в межах 20. Складання задач за аналогією. Порі...
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]