💎 Рекомендуєм - телеграм ігри для заробітку криптовалюти (безкоштовно) Почати заробляти!

Число і цифра 8. Написання цифри 8. Порівняння чисел у межах 8. Додавання трьох доданків

УРОК 21

Тема: Число і цифра 8. Написання цифри 8. Порівняння чисел у межах 8. Додавання трьох доданків

Мета: ознайомити дітей з утворенням числа 8 і цифрою 8; учити писати цифру 8, порівнювати числа в межах 8, розв'язувати приклади на додавання трьох доданків; розвивати мислення; виховувати старанність.

ХІД УРОКУ

I. Організаційний момент

Пролунав уже дзвінок,

Всім пора нам на УРОК,

Встаньте всі рівненько,

Привітаємось гарненько:

«Добрий день!»

II. Повторення вивченого матеріалу

 1 Усна лічба

Учитель показує картку із зображенням певної кількості предметів, а діти — цифру, яка позначає цю кількість. (3 ягоди, 5 олівців, 4 м’яча, 6 вишеньок, 1 груша, 2 квітки, 7 кульок)

 2 Гра «Ланцюжок»

— Полічіть від 1 до 7; від 7 до 1; від 3 до 6; від 7 до 4; від 2 до 5; від 5 до 1.

3 Гра «Крапелька»

 — На яку квітку повинна впасти кожна із цих крапельок?

III. Ознайомлення з новим матеріалом

 1 Вступне слово вчителя

— Сьогодні на уроці ми ознайомимося з новим числом і цифрою. А з яким — спробуйте відгадати.

 • Ти зі мною не знайомий? я живу на дні морському. голова й вісім ніг,

От і весь я — ... (восьминіг).

 • Вісім ніг, як вісім рук,

Вишиває шовком круг Цей дідок на диво.

Він легенький, наче пух.

Сплів для себе і для мух. (Павук)

— Яке число звучало у цих загадках?

— З яким новим числом ми ознайомимося сьогодні? (Із числом 8)

 2 Ознайомлення із друкованою цифрою 8

Я — цифра вісім: два кільця,

Без початку і кінця.

 3 Ознайомлення з рукописною цифрою 8

 • Пояснення й показ учителем на дошці.

 • Звернути увагу дітей, що цифра 8 пишеться без відриву руки.

 • написання в зошиті.

 4 Робота з набірним полотном

— Скільки квіточок на галявині ліворуч? праворуч?

— Як дістати число 8?

 5 Порівняння чисел у межах 8

— Порівняйте числа кожної пари, використовуючи слова «більше», «менше».

— Запишіть числові нерівності в зошиті.

8 > 3 8> 5

3 < 8 5< 8

 6 Додавання трьох доданків (на основі наочності)

1 + 2 + 3 = □

● Фізкультхвилинка

швидко встали, посміхнулись,

Вище-вище підтягнулись. нумо, плечі розпряміть,

Підніміть, опустіть.

Вправо, вліво поверніться,

Рук колінами торкніться.

Сіли, встали, сіли, встали,

І на місці дружно стали.

IV. Закріплення вивченого матеріалу

 1 Робота із числовим рядом

— Прочитайте числа від 1 до 8; від 8 до 1.

— назвіть «сусідів» числа 7.

— яке число передує числу 5?

— яке число наступне за ним?

 2 Логічне завдання

— намалюйте в зошиті 2 кружечки, 1 квадратик, 1 кружечок.

— Розфарбуйте кружечки так, щоб квадратик був між синім і жовтим кружечком, а жовтий — поруч із зеленим.

 ● Пальчикова гімнастика

Один, два, три, чотири, п’ять —

(Розтискаємо по черзі пальчики з кулачка.) Вийшли пальчики гулять.

Один, два, три, чотири, п’ять —

(Затискаємо пальчики в кулачок.)

У будиночок сховалися знову!

 3 Гра «Де сховалася цифра 8»

 4 Весела лічба

 • Сім пташок зліпив Семенко І одну мала Оленка.

 Друзі, ви б не полічили,

 Скільки діти птиць зробили?

 • У садок до годівниці Прилетіли 3 синиці,

 А потім ще 4 птиці.

 Скільки птиць на годівниці?

 • До сірої чаплі на урок Прилетіло сім сорок.

 З них лише три сороки Приготували уроки.

 Скільки ледарів сорок —

 Прилетіло на урок?

V. Підсумок уроку. Рефлексія

— Ми рахували?

— Ми писали?

— Яку цифру й число вивчали?

— Оцініть свою роботу в зошиті сонечком.



Джерело: noindex
Категорія: Математика | Додав: SYLER (22.12.2013)
Переглядів: 3903 | Рейтинг: 0.0/0
Додавання й віднімання чисел у межах 10. Поняття вартість монет. Складання й ...
Чому буває літо, осінь, зима, весна
Будьмо знайомі. Що будемо вивчати на уроках етики? Чим цікавий цей предмет? Я...
Зима щедра святами. Старий рік минає, новий наступає
Що належить до природи. Природа жива і нежива
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]