Перетин прямих. Точка. Відрізок. Порівняння відрізків завдовжки

УРОК 20

Тема: Перетин прямих. Точка. Відрізок. Порівняння відрізків завдовжки

Мета: ознайомити учнів з відрізком, точкою; вчити порівнювати відрізки завдовжки на око; формувати розуміння судження: точка належить прямій; пряма проходить через точку; вправляти в розв'язуванні прикладів на додавання; виховувати старанність.

ХІД УРОКУ

I. Організаційний момент

Учитель

Увага! Перевір-но, друже!

Готовий ти почати урок?

Все на місці, все в порядку?

Книга, ручка й зошит?

Кольорові олівці

 Теж на парту поклади.

 І лінійку не забудь!

 В математику рушаєм! не шуміть, і не крутіться.

 Вам умова зрозуміла?

Діти. Так!

Учитель. Де чути мені приємно!

Починаємо урок!

II. Повторення вивченого матеріалу

 1 Порядкова лічба

— Сьогодні ми вирушаємо в чудову подорож — у казку! А казка ця не проста, а математична, і її герої полюбляють виконувати різні математичні завдання. А що це за казка і хто її головний герой, ви дізнаєтеся, якщо правильно розставите числа.

1 2 3 4 5 6 7 Колобок

Я — веселе добре коло,

Ваш надійний друг.

Мої очі — це точки,

Мій носик — гачок,

Ручки — лінії прямі,

Ротик — лінія крива.

— Ми маємо допомогти Колобку впоратися із труднощами, які зустрінуться йому на шляху. Зможемо ми це зробити тільки в тому випадку, якщо будемо уважними.

 2 Усна лічба

— Жили-були дід та баба. Ось у такому чудовому будиночку.

 — З яких геометричних фігур складений будиночок? (Трикутник, круг, прямокутник)

 — Скільки прямокутників? (3) Скільки кружечків? (1)

 — Яких фігур більше — прямокутників чи кружечків? (Прямокутників)

 — На скільки більше? (На 2)

 — Складіть нерівність. (2 > 1)

 3 Весела лічба

— Продовжуємо казку.

— Одного разу дід попрохав бабу спекти йому Колобка. А вона каже: «Я спечу тобі Колобка, якщо ти відгадаєш мої загадки».

• П’ять веселих ведмежат

За малиною в ліс поспішають.

Злякався раптом один Утік і сліду нема.

Скільки сміливих ведмежат За малиною в ліс поспішають? (4)

• Їжачок по лісу йшов,

На обід гриби знайшов:

Два під березою,

Один під осикою.

Скільки їх буде

У плетеному кошику? (3)

— Загадки розв’язані — казка триває!

III. Ознайомлення з новим матеріалом

 1 Ознайомлення з поняттями «пряма лінія», «точка»

— Спекла баба Колобок і поклала його на підвіконня. А Колобок стрибнув на доріжку й покотився. А доріжку він вибрав пряму. І немає в неї ні кінця, ні краю.

Учитель на дошці малює пряму лінію й показує, що вона нескінченна.

— Бігла по цій дорозі курочка й розсипала зернятка.

— На що вони схожі? (На точки)

— Одні точки належать прямій лінії, а інші — не належать.

— Порахуйте, скільки крапок належить прямій лінії? А скільки — ні?

— Котиться наш Колобок і бачить, що його пряма дорога перетинається з іншою прямою дорогою в одній точці. Де перетин двох прямих ліній.

 2 Ознайомлення з поняттям «відрізок»

Двоє учнів виходять до дошки й натягують мотузочку.

— Яка лінія вийшла? (Пряма)

— Тепер ми зав’яжемо вузлики. Ми відрізали вузликами частину прямої.

— Що в нас вийшло? (Відрізок)

Відрізок — це частина прямої лінії.

— Щоб розрізняти їх на малюнках, на кінцях ставлять точки або штрихи.

 3 Порівняння відрізків завдовжки

Учитель креслить на дошці відрізки.

— Скільки відрізків однакової довжини?

— Який відрізок найкоротший?

— Який відрізок найдовший?

● Фізкультхвилинка

 З Колобком ми крокували,

 Дружно вправи розв’язали.

 Відпочити час настав.

 Вліво, вправо поверніться,

 Нахиліться й підніміться!

 Руки вгору, руки в боки,

 І вперед чотири кроки.

 І на місці скок та скок.

 Молодці, мої зайчатка!

 Уповільнюємо крок.

 Всі на місці: Стій! Ось так!

 І за парту тихо сіли,

 І готові рахувать,

 Добре думать та активно відповідать.

IV. Закріплення вивченого матеріалу

 1 Робота з дидактичним матеріалом

— Покотився Колобок по доріжці й зустрів Зайчика.

Завдання від Зайця: домалюй по точках поряд з кожною фігуркою таку саму фігурку.

 2 Самостійна робота. Розв'язування прикладів на додавання

— Покотився Колобок по лісовій стежині далі. А назустріч йому сірий, буркотливий, голодний вовк.

Вовк

Пісню я твою послухав.

І тебе я можу з’їсти,

Смачно я не їв сто років,

Знадобишся на обід.

Але якщо виконаєш моє завдання, я тебе не з’їм..

1 + 2 = □ 2 + 4 = □ 4 + 3 = □

3 + 1 = □ 3 + 3 = □ 4 + 1 = □

 ● Зорова гімнастика

 3 Гра «Постав на якір пароплав»

— Відпочив Колобок і далі покотився. Бачить, назустріч йому йде...

 Він усю зиму проспав.

 Лапу буру в барлозі смоктав.

 А прокинувшись став ревіти.

 Хто ж це? (Ведмідь)

Ведмідь. Колобок, Колобок! Я тебе з’їм!

Колобок. Що ти! Їсти мене не можна! Подивися! Зі мною друзі!

Ведмідь

 Добре, смачний Колобок!

 Відпущу тебе, дружок!

 Нехай дівчатка й хлопчики Розв’яжуть завдання від ведмедика.

 4 Завдання від Лисиці

 ● Лічба предметів. Гра «Чарівні фігурки»

Учитель показує картку з цифрою, а діти викладають певну кількість фігУРОК.

— Молодці, діти! Не втомилися? Тоді можемо йти далі.

— А чий це хвостик миготить у кущах?

Лисиця

 Я — Лисичка, я — сестричка! Я ходжу тихенько. Рано-вранці на полювання вийшла.

 Хоч від бабусі пішов, хоч від дідуся пішов.

 А зараз мені на зубок догодить ваш Колобок!

— Діти, пригадайте, як закінчилася казка?

— А бажаєте, щоб у казки була щаслива кінцівка?

— Лисиця дала нам завдання, ми виконаємо його і врятуємо Колобка. (Лічба предметів.)

V. Підсумок уроку. Рефлексія

— Відпустила Лисиця Колобка. І він вирішив повернутися до бабусі й дідуся. Вони дуже зраділи, коли побачили Колобка живим і непошкодженим.

— А вам, діти, Колобок залишив на пам’ять свій портрет. Удома ви його розфарбуєте, і він нагадуватиме вам про нашу подорож.

— У якій казці ми сьогодні побували?

— З якими труднощами зустрівся Колобок?

— Яке завдання сподобалося найбільше?

Діти, у вас на парті лежать колобки. Візьміть олівці та намалюйте на них свій настрій, з яким ви йдете з уроку.



Джерело: noindex
Категорія: Математика | Додав: SYLER (22.12.2013)
Переглядів: 3531 | Рейтинг: 0.0/0
Прямокутник. Задачі на знаходження третього доданка. Знаходження значень букв...
Коротка форма пояснення письмового додавання. Творча робота над задачею
Взаємозв’язок частин із цілою формою. Практична робота «Ліплення тварини»
Вітальні листівки. Оздоблення листівки
Зима. Рослини взимку. Охорона здоров'я зимової пори
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]