💎 Рекомендуєм - телеграм ігри для заробітку криптовалюти (безкоштовно) Почати заробляти!

Поняття один – багато; число і цифра. Назви цифр (одиниця, двійка, трійка). Поняттядовший, коротший. Підготовчі вправи донаписання цифр

Тема: Поняття один – багато; число і цифра. Назви цифр (одиниця, двійка, трійка). Поняттядовший, коротший. Підготовчі вправи донаписання цифр

Мета:ввестипоняттячисло й цифра; вправляти в написанні елементів цифр; закріпити розуміння поняттяодин – багато; довший, коротший; розвивати логічне мислення, уміння обґрунтовувати свою думку; виховуватибажання вчитися, любов до українських народних  казок.

Обладнання: лічильний матеріал (геометричні фігури); математичні віяльця; цифри – картки; індивідуальний лічильний матеріал; екран, комп’ютер, мультімедійна  презендація.

Хід уроку

І. Організація класу

От і знову дзвінок лунає,

Мелодійно і срібно звучить.

Він до класу дітей закликає,

Щоб успішно математику учить.

Світ математики чудовий

Дарує нам урок.

До невідомого, нового

Йдемо за кроком крок.

ІІ. Контроль, корекція та закріплення знань

1. Логічна хвилинка.

-Діти, ви любите казки? Я – також. А чи хочете довідатися, яка казка завітала сьогодні до нас на урок? Для цього вам необхідно поставити цифри – картки у порядку зростання.

О Л К Б ОК О

Хто вміє читати? Прочитайте назву казки.

 Щоб вирушити у казку, перевіримо, чи все необхідне ви підготували.Нам потрібно: зошит, ручка, математичні віяльця, а ще

увага, кмітливість, старанність знання. Готові? Тоді у путь!

 2. Виконання завдання 1 на с. 9 підручника.

 Як починається казка?

 А в чому вони жили? (Слайд 1.)

 До хатинки завітали гості і залишили свої речі на полках.

 Подивіться на малюнок. Скільки парасольок зліва? А справа?

 Яких речей по дві; по одній; багато?

ІІІ. Опрацювання нового матеріалу

 1. Виконання завдання 2 на с. 9 підручника.

 Про що далі розповідається в казці?

 Бабця колобка спекла

 І поклала край вікна. (Слайд 2.)

 Зараз він просить вас, малята,

 Завдання цікаве виконати.

 Знайшли завдання 2 на с. 9 підручника і слухаємо уважно.

Полічимо, скільки кружечків було,

І будемо знати їх кількість, число.

Позначимо числа значками, ось так;

Назвемо їх цифрами. Цифра – це знак.

 Учитель показує на слайд 3 цифри: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 0.

 -Отже, цифра – це знак числа, його запис. За допомогою цифр можна записати будь – яке число предметів, а цифр усього – 10.

-Скільки на малюнку груп кружечків різних за кольором?

-Порахуйте кружечки в кожній групі. Покажіть їх кількість

цифрою.

 2.Колобок лежать втомився,

Скік з віконця – й покотився.

Вліво – вправо подививсь,

В путь – доріженьку пустивсь.

 Докотився до хвіртки і побачив два шарфа. Знайшли в

підручнику завдання 3 на с. 9.

 -Відкрили зошити і намалюйте стільки кружечків, скільки їх

 на найдовшому шарфу.

 -А скільки кружечків на коротшому червоному шарфу?

Покажіть цифру.

 3.Фізкультхвилинка

 Встаньте, діти, посміхніться.

 Землі нашій поклоніться

 За щасливий день вчорашній.

 І до сонця потягніться,

 В різні боки нахиліться,

 Веретеном покрутіться,

 Раз – присядьте, два присядьте

 І за парти тихо сядьте.

3. Робота в зошитах

 Колобочок покотився,

 Швидко в лісі опинився.

А назустріч йому іде

Зайчик з лісової школи. (Слайд 4.)

- Колобок, Колобок, я тебе з’їм!

- Не їж мене, Зайчику,я стану тобі у пригоді.

- Тоді допоможи мені виконатизавдання 3 і 4 на с. 5 зошита.

- Допоможемо, діти!

Діти малюють за зразком маленьке цуценя і пишуть похили

палички після пояснення вчителя.

-Спасибі тобі, Колобок.

ІV.Розвиток і закріплення математичних знань

1. Відпустив Зайчик Колобка і покотився він стежкою далі. Коли

назустріч йомуВовчик. Він також ішов із лісової школи. (Слайд 5.)

-Колобок, Колобок, я тебе з’їм!

-Не їж мене, Вовчику.

-Тоді допоможи мені виконати завдання 4 на с. 9 підручника.

-Добре.

Ми йому, діти, також допоможемо.

- Продовжити рядок, вибрав фігуру справа.

Учні мають пояснити свій вибір. (Слід обрати трикутник, тому що

 фігури розташовані в такій послідовності: прямокутник, круг,

 трикутник. Або: усіх фігур по дві, отже й трикутників має бути два.)

2. Котиться, котиться Колобок, а на зустріч йому Ведмедик. (Слайд 6.)

-Колобок, Колобок, я тебе з’їм!

-Не їж мене, Ведмедику, я тобі у пригоді стану.

-Тоді допоможи виконати ось ці логічні завдання.

 Завдання 1. Скласти будинок із 6 паличок, а потім перекласти

2 палички так, щоб утворився прапорець.

 Завдання 2. Покладіть в рядок 8 кружечків, а знизу під ними 6.

Скільки кружечків треба перекласти і як, щоб їх стало порівну в

кожномуряду?

 Дякую тобі, Колобок, ти дуже розумний.

Зрадів Колобок і покотився далі.

 3.Котиться, котиться Колобок. а назустріч Лисичка – сестричка.

(Слайд 7.)

-Колобок, Колобок, я тебе з’їм.

-Не їж мене, Лисичко.

-Тоді дай відповіді на мої питання.

Допоможемо Колобку?

Бесіда.

-Що таке цифра? (Знак, запис числа.)

-Що позначає цифра 1, або одиниця? (Один предмет.)

-Що позначає цифра 2, або двійка?

-Як правильно сказати: «Число три більше, ніж число два» чи

 «Цифра 3 більша, ніж цифра 2»? (Учителю слід підкреслити, що

цифра – лише знак, що всі знаки на дошці однакового розміру, а

 більше число позначене цифрою 3.)

V. Підсумок уроку.

 Всі завдання розв’язали,

 Перешкоди подолали,

 Тож мерщій, часу не гайте,

 Що робили – пригадайте. (Вправа «Мікрофон».)

-Кого Колобок зустрів другим?

-Яким по порядку був Вовк?

Категорія: Математика | Додав: SYLER (31.12.2013)
Переглядів: 3919 | Рейтинг: 0.0/0
Передача відкритого простору. Практична робота «Різнобарвні будинки»
«А вже весна, а вже красна». Урок позакласного читання
Що можна робити з інформацією. Інформаційні процеси
Сюжетна аплікація. Створення композицій до казок
Робота з папером. Іграшки зі складеного аркуша
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]