Звуки[л],[л]. Позначення їх буквами Л, л («ел»)
Тема .Звуки[л],[л]. Позначення їх буквами Л, л («ел»).
Мета: вчити учнів правильно вимовляти звуки, позначити їх літерами Л,л («ел»);закріплювати вміння розрізняти функціональне значення звука і букви, виробляти навички звуко - буквеного аналізу слів; розвивати фонематичний слух, естетичні смаки;збагачувати словниковий запас;виховувати любов і бережливе ставлення до природи.
Обладнання: піраміди слів; предметні малюнки та звуко-складові моделі до них; фішки, макет сонечка; малюнки до загадок; зошити;таблиці.
ХІД УРОКУ
І.Організаційний момент
Встаньте ,діти , всі рівненько.
Посміхніться всі гарненько.
Посміхніться ви до мене,
Посміхніться і до себе.
Дзвоник дав сигнал – пора.
Починаєм , дітвора.
ІІ.Мотивація навчальної діяльності
- Сьогодні до нас на урок завітала одна гостя. Хто вона? Дізнаєтесь, якщо відгадаєте загадку.
Ходить по полю, в ліс, сад заглядає,
Листя фарбує, додолу складає.
Хліб, овочі, фрукти в кошик збирає
Та у комори на зиму ховає.
Хмари важкі та дощі закликає.
Чи господиню цю кожен з вас знає?
Демонстрація ілюстрацій на тему «Осінь»
ІІІ. Повторення вивченого матеріалу
1.Повторення вивчених букв і звуків.


2.Читання пірамідок

ІV.Вивчення нового матеріалу
- Сьогодні до нас завітала Осінь, адже їй цікаво знати, як учні першого класу вміють читати слова і речення. А ще Осінь принесла новий звук і нову літеру. Послухайте вірш!
Осінь дивні пензлі має,
Що невидимі в руках,
Через те барвисто сяє
Всюди листя на гілках.
В жовтих, бурих і червоних
Переливах кольори
Між незаймано-зелених
Теж до певної пори.
З крон спадуть барвисті шати
– Вкриють землю килими:
В кучугури біля хати
Позгрібаєм листя ми.

На дошці малюнки листочків
Дуб Клен Каштан Береза Тополя Горобина
- Якого кольору листя?
- Нам Осінь принесла букет золотого листя. З яких дерев листочки у букеті осені?
- Який звук однаковий у словах клен, липа тополя? (звуки[л],[л])
V. Повідомлення теми і завдань уроку.
Отже, ви здогадались, що сьогодні на уроці ми вивчатимемо звуки[л],[л].
1.Артикуляція звука[л].
Під час вимови звука [л] кінчик язика піднімається і впирається у верхні передні зуби. Струмінь повітря проходить через рот по боках язика, між язиком і щокою. Голосові зв`язки напружені та утворюють голос. Тому звук[л] приголосний дзвінкий. Він має м`яку пару – звук [л],а глухої пари він не має. Місце звука[л] серед приголосних.
2.Чистомовка
Ла-ла-ла – квіточка мала,
Ло-ло-ло –їдемо в село,
Лу-лу-лу-лілію поллю,
Ли-ли-ли – квіти полили.

3. Гра «Знайди пару»
Клен
Калина
Липа
4. Гра «Упіймай звук»
Коли ви чуєте в вірші звук[л],[л] – хлопайте у долоні
Лось і лосенятко з ним,
Ліс для лосів – рідний дім.
Літо в ліс гукнуло осінь,
Лист летить на спини лосям.
- Про кого йшлося у вірші? (про лосів)
- А що для лосів рідний дім? (ліс)
- А що летить на спину лосям?(лист)

Послухайте ще один вірш:
Лис малий і більший лис
По гриби ходили в ліс.
Заздрить білка в лісі лису
Лис лисички ніс із лісу.
- Про кого йдеться у лісі?
- А про які лисички говориться?

Лисички (гриби)

Фізхвилинка
Ми берізки і кленці
В нас тоненькі стовбурці.(встати, потягнутись.)
Ми в стрункі стаєм рядки,
Виправляєм гілочки.(рухи руками).
Ледь зіп`явшись з корінців,
Дістаємо промінці. (руки вгору, ноги на носочки.)
Ми стискаєм їх вогонь
В зелені своїх долонь.(нахили тулуба)
Ще й верхівки кожен ряд
Нахиля вперед – назад.(вправи для шиї)
5. Створення асоціативного куща «Квітка-алфавітка»

VI.Робота за Букварем

Лев, лелека,літо, липа,калина
6.Гра «Каміння – вата»
Лис – ліс
Ложка – ліжко
Лайка – лійка
Лото – літо
7.Написання друкованої літери.
8. Фізкультхвилинка (гімнастика для очей)
VI.Робота за «Букварем»
1.Читання складів :хором, «ланцюжком».
2.Утворення і читання слів із розрізних складів малина, лимони, ловили.
3.Читання стовпчиків слів(звернути увагу на наголос).
4.Бесіда за змістом малюнка
- Кого ви бачите на малюнку? (дітей)
- Що роблять діти?
- Що тримає дівчинка?
- Що тримає хлопчик?
5.Читання речень
VIІ. Підсумок уроку.
1.Бесіда.Запитання від чарівної Осені. Метод «Мікрофон»
- З якими звуками ми познайомились?
- Які це звуки?
- Якою літерою позначаються звуки?
-Яка ця літера?
2.Пофантазуймо! «Л-гра»
- Ким ти хочеш бути?
- Яке ім.`я ти собі обрав би?
- Яких звірів ти завів би?
- Що ти їв би?
- Куди б їздив відпочивати?
3. А тепер Осінь хоче подивитися, чи запам`ятали ви, з якого дерева листочки. З `єднай літеру з листочком.

4.А тепер давайте прикрасимо наше дерево
Багато відповідали – помаранчевий
Робили помилки – жовтий
Не відповідали – зелений
5.За що подякуємо нашому уроку?
Працювали всі старанно
І почули у кінці,
Що у нашім першім класі
Діти - просто молодці!
Категорія: Навчання грамоти | Додав: svetlana (20.12.2015)
Переглядів: 2963 | Рейтинг: 5.0/1
СЛОВА — НАЗВИ ОВОЧІВ І ФРУКТІВ (У САДОЧКУ Й НА ГОРОДІ)
Твої руки. Чутливість шкіри
Усвідомлення вибору положення аркуша паперу залежно від форми об’єкта зображе...
Елементарне поняття про архітектуру як вид мистецтва. Практична робота «Місто...
Закріплення знань про звукові значення вивчених букв. Робота з дитячою книжко...
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]