💎 Рекомендуєм - телеграм ігри для заробітку криптовалюти (безкоштовно) Почати заробляти!

Закріплення вивчених букв (А, О, У, И, І, М, Н)

Тема. Закріплення вивчених букв (А, О, У, И, І, М, Н)

Мета. Закріпити знання учнів про вивченні літери, їх звукове значення. Виробляти уміння читати склади, уміння друкувати вивченні літери, збагачувати словниковий запас учнів. Розвивати пізнавальний інтерес. Формувати комунікативну компетентність. Вдосконалювати уміння і навички, робити звуковий аналіз слів. Виховувати спостережливість, кмітливість, любов до книги.

Обладнання. Магнітна дошка, щоденники, люстерка, тренажер «Складайлик», малюнок пароплаву, предметні малюнки, букви, фішки звукового аналізу.

Тип уроку. Урок – гра, подорож.

Хід уроку

І. Організаційний момент

Всі почули ви дзвінок,

На улюблений урок?
Кожен з нас приготувався,
На перерві постарався.
Зараз сядуть всі дівчатка,
А за ними і хлоп’ятка.
Ласкавинки посилаємо,
Працювати починаємо.

ІІ. Тренінг «Умій володіти своїм настроєм».
Гра «Маска»
- Візьміть свої люстерка і, дивлячись на своє обличчя, відтворіть свій настрій.
 А настрій ваш, я бачу, різноманітний. У когось - радість на обличчі, хтось-чимось здивований, бачу також смуток, спокій. Для того, щоб настрій у вас став добрий, радісний…

Усміхніться всім навколо
Небу, сонцю, квітам, людям.
І тоді обов’язково
День тобі веселим буде.
Зараз позначте свій настрій у щоденниках.

ІІІ.Актуалізація опорних знань учнів.
Повідомлення теми і мети уроку.
1. Слово вчителя.
- Сьогодні, діти, ми з вами здійснимо подорож у Країну Знань. Подорожувати будемо морем на швидкому, зручному пароплаві. Роботи у нас дуже багато, щоб усе встигнути, ви повинні бути:

  • Уважними;
  • Розумними;
  • Організованими;
  • Кмітливими .

ІV. Мотивація учбової діяльності учнів.
Щоб на пароплав сідати,
Слід багато знань з собою взяти.
Ви квітки получайте
І зручніше сідайте.

Отримали квітки усі?
Тепер в дорогу залюбки!
Милуємось всім навкруги.
І сонце, і хвилі, і вітер
Нам будуть друзями в путі.

1.Робота за малюнком (Капітан). Поділ слів на склади.
- Хто керує пароплавом? (відповідь дітей)
- Хто помічник капітана?
Щоб наш пароплав рушив ,треба зробити такі завдання:
Поділити слова капітан і матрос на склади.
2. Звуковий аналіз слів. Робота з фішками звукового аналізу.

Ось вона яка -
розбійниця морська.
Всіх би проковтнула
зажерлива (акула).

Не пропускає наш пароплав акула, поки ми не виконаємо її завдання.
- Вгадайте, хто намальований на цих малюнках?
Зробіть звуковий аналіз слів акула, медуза, кит (за рядами)

V. Треба трішки відпочити.Зупинка – фізкультхвилинка.
1. «Раз два…»

Раз, два! – всі пірнають,
три, чотири! – виринають.
П
ять, шість! – на воді
кріпнуть крильця молоді.
Сім, вісім! – повторили
і за парти тихо сіли.

VI. Робота над загадками. Зупинка для кмітливих.
- Ми припливли з вами на загадковий острів. Нам треба відгадати морські загадки. (Коли діти відгадають загадку, на магнітній дошці зявляються малюнки - відгадки) .

1.Живу у воді.2.Морячок чорно – білий.
Очі маю – не моргаю,Ловить рибу дуже сміло,
Маю рот – не розмовляю,Схожий трішечки на діжку,
Хати зроду – не будую,Має крильця, має ніжки.
Та ні трохи – не бідую.Обганяє пароплави
(Риба)Та вгадайте, хто він?
Називається (Пінгвін)

Словникова робота:
Пінгвін
– це птах, який живе в Антарктиді. Він швидко бігає, чудово плаває і ниряє, але не вміє літати. Його крила перетворилися в ласти, зручні для плавання. Тому більшу частину свого життя пінгвіни проводять у морі.

3.Я про море мрію дуже!
Вчора я знайшов калюжу.
Не калюжу – справжнє море!
В ній були підводні гори,
І акули й восьминоги…
Промочив звичайно ноги
- Мамо, не сварись! Я ж Ас!
Всім відомий водолаз!

VII. Закріплення вивчених літер.
Пливе наш пароплав далі, а назустріч йому велика черепаха.
- Принесла я вам, діти, скриньку з літерами, які ви вивчали, але скринька чомусь не відкривається. (А, О, У, И, І, М, Н)

Я, Скринька зовсім не проста.
Захочу і відкриюся сама.
Та тільки всім вам треба знати,
Як букви вивчені писати.

1. Повторення правил написання у зошиті: «Зошит свій я відкриваю…»

2. Написання на дошці вивчених літер.

3. Фізкультпауза (гімнастика для очей)
Око-тренінг
1) Обводимо очима сторони квадрата. (Тричі за годинниковою стрілкою і тричі проти годинникової стрілки). Кліпаємо.
2) Роздивляємося велику веселку справо на ліво і зліва на право. Кліпаємо.
3) Очима «намотаємо» канат на дерево, що лежить горизонтально, і «розмотуємо».
4) Уважно стежимо за пальцем.

VIII. Закріплення навичок читання.
- Мудра черепаха принесла нам тренажер Складайлик. Він нам допоможе вчитися читати.

1.Робота на тренажері «Складайлик».
2.Робота з підручником.
Читання за Букварем стр. 32-33.
3.Опитування фронтальне.

IX. Гра «Розпізнайте звуки»

Ось наша подорож до Країни Знань закінчується. Залишилося розпізнати, як ви розрізняєте звуки.
Мені нещодавно розповіли, що звуки теж знають правила дорожнього руху, серед них є пішоходи, які нехочуть слухатись вказівок світлофору - переходять вулицю на червоне світло. Це приголосні звуки. Голосні звуки – дисципліновані пішоходи, тому що вони переходять дорогу на зелене світло. Коли я назву голосний звук, підніміть фішку зеленого кольору, а коли приголосний - червоного.
Із цією роботою ви впоралися. Сьогодні ви просто молодці!
Всі ви добре працювали,
Знання гарні показали.
Вам бажаю не лінитись,
Гарно і старанно вчитись.

ХІ. Підсумок уроку.
Чи сподобалася вам наша подорож? Хто зустрічався нам у дорозі? Яке завдання було вам цікаво виконувати? До нових зустрічей на нашому пароплаві.
Дякую за урок. Урок закінчено (Дзвоник)



Джерело: noindex
Категорія: Навчання грамоти | Додав: SYLER (29.12.2013)
Переглядів: 3063 | Рейтинг: 0.0/0
Олександр Олесь «Два хлопчики». М. Рильський «Річка». Підсумок із теми
Дослідницький практикум. Як живуть мурахи?
Ґрунт. Значення ґрунту. Як люди дбають про ґрунт
Дитина вдома. Поведінка в небезпечних ситуаціях
Школа. Ти — школяр. Умій дружити. Дорога від дому до школи
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]