💎 Рекомендуєм - телеграм ігри для заробітку криптовалюти (безкоштовно) Почати заробляти!

Робота над текстом «Як зимує їжачок»

Тема. Робота над текстом «Як зимує їжачок»

Мета:закріпити знання про звукове значення букви ї, вчити ставити запитання до тексту, поширено відповідати на запитання, розвивати увагу, спостережливість, пам’ять, формувати виразність читання, виховувати любов та бережливе ставлення до природи, до її мешканців.

Обладнання: ілюстрації із зображенням  зимової природи, малюнок їжака, алгоритм « Чорний ящик».

Урок закріплення знань.

Хід уроку

І.Організація класу до уроку.

ІІ. Мовна розминка.

   1. Граємо язичком у футбол.

   2.Скоромовки. «Хто краще скоро мовить»

   3.Інтонаційне читання.

Мурлика муркоче -

Морозива хоче.

Мур лико, рідненький, -

Замерзнеш дурненький.

   Кілька учнів повторюють інтонаційне читання.

3.Підготовча робота до сприймання тексту.

   1. Бесіда за малюнком (Лісова галявина. Дерева вкриті снігом. На горобині сидять  пташки. В  пеньку отвір )

- Кого бачите на малюнку?

- Що бачите на малюнку?

- Які ознаки бачите?

- Які дії можуть виконувати?

- Як ви думаєте, хто ховається в пеньку?Чому він там заховався?(Діти висловлюють свої варіанти)

Якщо учні не здогадуються, читаю загадку.

Добре в лісі в глушині

Мати хатоньку мені:

Затишненьку, тиху, просту,

Без віконець, без помосту.

Застелив сухеньким дистом –

І в хатинці тепло й чисто

Вдень я сплю, а зайде ніч,

Я виходжу полювати –

Стережись мишка хвостата!

Не злічу вже, скільки штук,

За життя я з’їв гадюк.

Я колючий, як будяк.

Здавна звуть мене - …. ( Їжак)

Демонструю малюнок їжака.

Фізкультхвилинка

Покажіть головою, який їжак круглий. Плечима пишемо слово Їжак.

Покажіть, як їжак крадеться до мишки. Як доганяє її.

4. Робота над текстом « Як зимує їжачок» ст.. 16

   1.Читання тексту вчителем.

   Як ви гадаєте, про що йтиме мова в тексті?

   2.Словникова робота

Галявина - місце в лісі де не ростуть дерева і кущі.

Мох - вічнозелена рослина, яка росте в вологих і темних місцях.

Притулок - домівка, місце проживання.

   3.Напівголосне  читання учнями тексту. Що в тексті справжнє, а що казкове?

   4.Читання ланцюжком.                                                                                                    Метод «Запитання-відповідь»

   Один учень читає, інші слухають. Ставлять запитання, до читаючого, щоб відповідь  була прочитаним реченням.

   5.Перегляньте текст.

Про що б ви хотіли запитати в їжачка?

Гра в емпатію.(Дитині пропонується поставити себе на місце персонажу. Пропонуються запитання.)

Яку користь  …?

Хто тебе …?

Кого ти …?

Коли ти …?

Скільки …?

Що ти …?

Що було б, якби їжачок  прокинувся?

Чим би ми  могли допомогти йому?

   6.Читання в парах ( по одному реченню )

   7. Метод « Продовж речення»

   8.Метод «Зоопарк»

Перший абзац, читають від імені їжачка

Другий – від імені пенька

Третій- від імені весни.

5.Підсумок уроку

Метод «Зателефонуй другу»

Розкажіть другу про те, що відбувалося на сьогоднішньому уроці, що найбільше сподобалось.



Джерело: noindex
Категорія: Навчання грамоти | Додав: SYLER (29.12.2013)
Переглядів: 2017 | Рейтинг: 0.0/0
Д. Павличко «Квітка», В. Кухалашвілі «Як побачити вітер?». В. Лучук «Сіла хма...
«Осінь спати захотіла, землю листом застелила...». Побудова речень різних тип...
Тварини весною. Зустрічаємо птахів
Дослідницький практикум. Чим славиться моє місто (село)
«А вже весна, а вже красна». Урок позакласного читання
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]