💎 Рекомендуєм - телеграм ігри для заробітку криптовалюти (безкоштовно) Почати заробляти!

Закріплення букви «зе». Відпрацювання літературної вимови слів з вивченими звуками. Бесіда на тему «Зимові розваги»

Тема: Закріплення  букви «зе».  Відпрацювання літературної вимови слів з вивченими звуками. Бесіда на тему «Зимові розваги»

Мета:  Закріпити знання про букву «зе»; формувати мовленнєві уміння; вчити передавати зміст прочитаного; удосконалювати вміння виконувати звуко-буквений аналіз слів, виробляти навички свідомого, правильного,  виразного читання; закріплювати вміння зв’язано висловлювати свої думки; розвивати пам’ять, увагу, мовленнєві й пізнавальні уміння учнів; виховувати  любов до природи.

Обладнання: Картина зими, сніговик, сніжинки, картки, конверт із завданням та листом

Хід уроку

І. Організаційний момент

1. Психологічна розминка «Посміхнись»

Давайте усмішки всім дарувати:

І друзям, і гостям, і мамі, і татові.

Хай радість злітає у небо, як птах,

І добрі слова у всіх нас на устах!

ІІ. Тема та мета уроку

Сьогодні буквочка нова

До класу нашого прийшла,

З собою вісточку вона

Про пору року принесла.

Пора ця гарна, снігова

Розвеселяє всіх вона.

Діток на вулицю скликає

Та свята гарні відмічає.

- Тож яка це пора року?

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності

1. Бесіда

Сьогодні до нас на урок завітала гостя. Хто ж до нас завітав? Давайте спробуємо відгадати.

Що за диво? Все село

Білим пухом занесло.

Див тут зовсім і нема,

То до нас прийшла зима.

- Так, правильно зима. От і сьогодні до нашого класу прийшла зима подивитися на вас, які ви хороші.  Подивіться, яка вона гарна, хусткою розшитою вкрита.

- А чим гарна зима?  Які свята взимку чекають дорослі та малі?

Зима привезла до нас  лист від Дідуся Мороза.

Лист

Дорогі діти. Я вже збираюся в дорогу до вас у гості. А в листі надсилаю свого друга. Якщо ви будете уважні та старанні, ви його зберете.

До побачення. Ваш друг Дідусь Мороза.

- Давайте подивимося у конверт. Що ж там лежить ще?

Якісь кружечки. Давайте їх спробуємо скласти. Який візьмемо перший?

- Діти, щоб скласти кружечки ми повинні виконати завдання.

ІV. Актуалізація знань

1. Прийом «Мозковий штурм»

- Що таке мовлення? Яке буває мовлення? З чого складається мовлення?

- На які групи діляться наші звуки і букви?

- Що знаємо про голосні звуки? Приголосні звуки?

2. Звуко-буквений аналіз слова «зима» 

- Молодці, діти! Зима вами дуже задоволена. Вона дарує вам сніжинки. Тому ми можемо прикріпити перше коло.

ФІЗХВИЛИНКА

V. Закріплення вивченого матеріалу

1. Повторення про букву «зе», звуки [з], [з']

- Яка буває буква «зе»?

- Які звуки вона позначає?

2. Гра «Впізнай звук». (Учні плескають в долоні, почувши звуки [з], [з'])

Мороз, санки, ковзани, завія, віхола, лижі,  заметіль, вітер, заєць, завірюха, сніг, хурделиця.

- Як назвемо слова «завія, віхола, заметіль, завірюха, хурделиця»? (синоніми)

3. Гра «День і ніч»

Придумати слова зі звуками [з], [з'].

4. Робота зі скоромовкою

Зіна в зарості пішла,

Зіна зайчика знайшла.

Заховала у корзинку,

Зверху кинула хустинку.

Зайчик хитрий був, як лис,

З-під хустинки втік у ліс.

5. Розвиток читацьких вмінь

Піраміда

лід

сани

вітер

сніжок

заметіль

хурделиця

- До якої пори року віднесемо ці слова?

- Яке найдовше слово?

- Складіть речення зі словами. (Учні рахують кількість слів у реченні)

- Молодці, діти! Ви знову впоралися із завданням. І час прикріпити друге коло.

Дихальна гімнастика

Уявіть, що ми зараз ідемо по вулиці. Тихо падає сніжок. Повітря чисте, морозне. Давайте з вами зараз подихаємо цим чистим повітрям, тим самим перепочинемо й наберемося енергії для розумової діяльності. 

Релаксація:

Як гарно тут красою милуватись,

Вітання всім знайомим   посилати.

Та про здоров’я наше піклуватись,

І свіжі пахощі з повітря і  надихати.

VІ. Робота над новим матеріалом

1. Метод «Шифрувальник»

- Завіяла хурделиця, задув вітер та переплутав букви і розсипав слово.

- Прочитайте, що записано на дошці?

сеВела   мази

2. Метод «Передбачення»

- Як ви вважаєте, про що буде йти мова в тексті, прочитавши назву?

3. Метод «Асоціативний кущ»

- Які асоціації виникають зі словом  «зима»?

4. Словникова робота. Пояснення значень слів. Читання слів.

прикрасив         ковзанка

візерунками      ковзани

замурував          посадив

- Як називаються слова «ковзани, ковзанка»? (споріднені)

5. Показове читання

Гімнастика для очей

6. Читання тексту  учнями «ланцюжком»

7. Відповіді на запитання

- Яка настала пора року?

- Що зробив мороз?

- Що зробив тато?

- Прочитайте, що зробив Дмитрик?

- Як написано слова «Дмитрик, Зіна»? Чому?

- Молодці. Гарно попрацювали. Час прикріпити третє коло

8.Самостійне читання тексту

9. Вправа «Взаємні запитання»

10. Робота зі скоромовкою у підручнику

- Прикріпимо відерце нашому сніговичку.

Оздоровча фізхвилинка

Масаж  точок акупунктури (Дії при нежиті)

Непарна точка розташована в центрі між  бровами на початку перенісся.

Парні точки біля крил носа на коренях зубів.

Парні точки  посередині брів.

Парні точки в центрі скронь.

Парні точки біля вух.

11. Написання листа Діду Морозу

- Діти! Ми виконали прохання Діда Мороза і зібрали його друга сніговика. Тепер давайте напишемо листа Діду Морозу й попросимо у нього подарунок. (Діти малюють малюнок).

У нашого сніговика є поштова сумка. Дід Мороз живе далеко на півночі в Лапландії і ми сніговичка відправимо до Дідуся Мороза відвезти ваші листи, бо він не боїться морозу.

Підпишіть листа, щоб Дід Мороз знав, кому відправити подарунки.

Зберемо ваші листи та покладемо в сумку сніговику.

Щоб нашому сніговику було морозно, ми подаруємо йому багато сніжинок. Давайте всі причепимо сніжинки. (Так поступово на дошці з’являється сніговик і прикріплюються сніжинки.)

VІІ. Підсумок уроку

Гра «Мікрофон»

- Які  звуки ми повторили?

- Про яку пору року читали?

- Чим вам подобається ця пора року?

- Чи сподобався вам урок?

- Якими ви були на уроці?

- Якими враженнями від уроку ви поділитеся вдома?

- Дякую за роботу. А зима вам дарує за плідну роботу гарні сніжинки. Підніміть їх уверх і подивіться, який у нас чудовий снігопад.



Джерело: noindex
Категорія: Навчання грамоти | Додав: SYLER (29.12.2013)
Переглядів: 1627 | Рейтинг: 0.0/0
Аплікація із рослинних форм
Предметна аплікація із рослинних форм. Зайчик
Уроки чемності
Охорона тварин. Турбота людей про тварин
Щоб бути здоровим і все встигати робити
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]