Урок 107 (письмо) Тема: Письмо великої і рядкової букв Г, г ("ге")Мета: вчити учнів писати велику і рядкову букви Г, г ("ге") у власних та загальних назвах; закріплювати їх уміння робити звукові моделі слів, розпізнавати слова за їхніми моделями; розвивати зв'язне мовлення, фонематичний слух; дрібні м'язи руки; формувати навички самоконтролю; виховувати почуття охайності та поваги до однолітків, працелюбність. Обладнання: аркуші з текстом "На городі"; робочий зошит. ХІД УРОКУ I. Організаційний момент II. Повторення вивченого матеріалу - Пригадайте, яку літеру ми вчили на попередньому уроці? Гра "Знайди слово" - Знайдіть серед літер слова. А О Б Е ГОРОД ОЗІПНУСТА ГРІМ Т Р Е Л И (Город, грім) - Правильно, город і грім. - На яку літеру починаються? ("Ге") - Яке з цих слів складається з одного складу? (Грім) - Складіть речення, щоб були обидва слова. (Ми були на городі, коли прогримів грім.) - Наведіть приклади слів, які починаються на літеру г ("ге") і мають один склад. (Гак, гість, гімн, гном, гриб, грім...) - Який звук позначає буква г ("ге") на письмі? (Твердий приголосний) III. Повідомлення теми та мети уроку IV. Робота над темою уроку 1 Словникова робота 1) Робота над з'ясуванням значення слова. - Поясніть значення слова город. (Місце, де вирощують овочі та городину) Скільки складів у цьому слові? На який склад падає наголос? Як називається такий склад? Зробіть характеристику складів у слові город. 2) Порівняння вимови та значень слів. - Спробуйте перекласти російською мовою, з'єднавши слова у стовпчиках. Город Город Місто Огород - На що потрібно звернути увагу, читаючи слова, які однаково пишуться в українській та російській мовах? (На наголос) 2 Робота над текстом "На городі" (Текст - на аркушах у кожної дитини.) - Нам потрібно вставити пропущену літеру і утворити текст "На городі" - Прочитайте самостійно. НА ГОРОДІ У моєї тітки Ганни і дядька Гната гарний город. Вони чудово на ньому господарюють. На городі зібрали прекрасний врожай, а я їм допоміг. Це були гарбузи, зелені огірки, гарні помідори, солодка морква та молоденький горох. Мені сподобалось доглядати та збирати городину. - Яку літеру пропущено? ("ге") - Прочитайте слова з пропущеними буквами. (Ганни, Гната, гарний, город, господарюють, городі, допоміг, гарбузи, огірочки, гарні, горох) - Чи схожі друковані літери - велика Г і маленька г? - Які з цих слів можна назвати "зайвими"? (Ганна, Гнат - бо пишуться з великої літери; огірочки, допоміг - бо г ("ге") знаходиться в середині та кінці слова.) - Які з цих слів є назвами предметів? (Ганна, Гнат, город, городі, гарбузи, огірочки, горох) - Які - ознаками предметів? (Гарний, гарні) - А дією предметів? (Господарюють, допоміг) - Чи зустрічалися на попередніх уроках ми на городі з іншими господарями? - Хто це були? (Баба Галина та дід Богдан) - Що відрізняється? (На городі бабусі та дідуся не росла капуста. Головний герой - зайчик.) - Що вам це підказало? (Малюнок) З Розпізнавання слова за моделлю - Впізнайте, де модель цього слова. -6--о - Поставте наголос у цьому слові. - Продемонструйте, як шиють голкою. Діти демонструють, що вони шиють. - Який перший звук у слові? (Твердий приголосний [г]) ● Фізкультхвилинка - Сьогодні ми вивчимо, як звук [г] на письмі позначається великою літерою. Але перед цим згадаємо, як треба покласти зошит, тримати ручку та правильно сидіти під час письма. V. Підготовка до письма 1 Повторення гігієнічних правил письма 2 Повторення назв ліній сітки зошита VI. Ознайомлення з літерою Г ("ге") 1 Демонстрування прописної великої літери Г ("ге") - На що схожа велика літера Г ("ге")? 2 Аналіз елементів, з яких складається літера - Літера Г ("ге") складається з двох елементів: довгої прямої із заокругленням унизу вліво та прямої горизонтальної лінії, що починається із заокруглення. 0-0=0 (голка) Алгоритм написання великої літери Г("ге") Учитель прописує на дошці, промовляючи: "Раз-і, і-два". 3 Письмо у повітрі елементів та літери Промовляючи хором, учитель з дітьми "пише" в повітрі. - А тепер спробуємо ці елементи прописати в першому рядочку, промовляючи про себе: "Раз-і, і-два". - Якщо ці елементи з'єднати, то отримаємо велику літеру Г ("ге"). Учитель пише на дошці та промовляє алгоритм написання. Після чого прописує в повітрі з дітьми літеру Г. - А зараз пропишемо другий рядок. - У третьому рядочку спробуємо самостійно без пунктиру прописати Г ("ге"). - Старанно написали, а тепер час відпочити. Фізкультхвилинка 4 Написання слів із великої літери Г ("ге") - А в яких словах можуть зустрічатися великі літери? (У власних назвах) Імена - Ганна та Гнат. 5 Письмо речень - Прочитайте речення, яке записане друкованими літерами. (Грім гримить.) - Я пропишу на дошці для тих, хто невпевнений, що сам напише правильно. А той, хто відчуває, що пропише сам,- може починати. - Яке слово з цього речення ми сьогодні зустрічали на уроці? (Грім) VII. Підсумок уроку - Яку сьогодні навчилися писати букву? (Велику літеру Г ("ге")) - Який звук вона позначає на письмі? (Твердий приголосний) - Перегляньте свою роботу в зошиті. Оберіть слово, яке, на вашу думку, важко прописувати, і в останньому рядочку пропишіть його. - Які слова з літерою "ге" ми зустрічали на уроці? - Розфарбуйте малюнок у зошиті. - Молодці, ви попрацювали старанно! Джерело: noindex | |
| |
Переглядів: 1944 | |
Таблиця додавання числа 9. Задача на знаходження зменшуваного |
Числа 1 і 2. Поняття «найдовший — найкоротший», «найширший — найвужчий» |
Таблиці додавання й віднімання числа 2. Задачі на різницеве порівняння і на з... |
Розкроювання тканини. Виготовлення серветки з бахромою |
Дослідницький практикум. З чого це виготовлено? |
Всього коментарів: 0 | |