💎 Рекомендуєм - телеграм ігри для заробітку криптовалюти (безкоштовно) Почати заробляти!

Закріплення знань про звук [г], букви Г, г ("ге")

Урок  106 (читання)

Тема: Закріплення знань про звук [г], букви Г, г ("ге")

Мета: закріплювати літературну вимову звука [г]; формувати навички читання з буквою "ге"; удосконалювати вміння робити звуковий та звуко-буквений аналіз слів, складати речення за поданою схемою, вміння складати казку за серією малюнків, вчити знаходити слова за ознаками; розширювати словниковий запас учнів; розвивати увагу, мовлення, фонематичний слух дітей, уміння давати правильні відповіді на поставлені питання; виховувати почуття взаємодопомоги, бережливе ставлення до природи та до жителів лісу.

Обладнання: каса букв; набірне полотно; звукові фішки; малюнки птахів, городини, грибів; серія малюнків до казки; картки з текстом казки "Братики-зайчики".

ХІД УРОКУ

I. Організаційний момент

II. Повторення вивченого матеріалу

 Закріплення знань про букви та звуки

- Яку букву ми вивчали на попередньому уроці? ("ге")

- Прочитаємо слова.

На дошці записана схема.

- У яких словах зустрічається звук [г]? (Гусеня, гусениця)

- Що спільного у цих словах? (У них однакові перші та другі склади.)

- Чи можна їх назвати "родичами"? (Ні. Означають назви різних істот.)

III. Підготовчі артикуляційно-слухові вправи, в основі яких лежать виучувані звуки

1 Виділення звука [г] зі скоромовки. Гра "Впіймай звук"

Грім гуркоче за горою,

Грім гуркоче за рікою.

Гуси з лугу йдуть додому.

Не бояться того грому.

Діти плескають у долоні, коли чують звук [г].

- Що ми знаємо про звук, який ми "впіймали"? (Він приголосний твердий.)

2 Вправи на розвиток окозору. Розпізнавання літер (Гра "Сховалися слова")

ГАЛИНА ГНІЗДО

( гриб )

( Галина ) ( гніздо )

- Яке з цих слів зустрічалося на минулому уроці? (Гриб)

IV. Повідомлення теми та завдань уроку

- На сьогоднішньому уроці ми будемо удосконалювати правильну вимову звука [г], вправлятися у звуковому і звуко-буквеному аналізі слів, а також обачливо поводитись у лісі, щоб не завдавати шкоди природі.

V. Закріплення знань про звук [г]

1 Звуко-буквений аналіз слів

- Зробіть звуко-буквений аналіз слів гриб, гість. (Двоє учнів працюють біля дошки.)

- Який звук позначає буква "ге"? ([г])

- А коли з'являються гриби? (Восени)

- Чи можна зривати гриби у лісі? (Ні)

- Чому? (їх потрібно зрізати, щоб грибниці залишалися у ґрунті.)

- А отруйні гриби можна збивати ногами чи палицями? (Ні)

- Хто знає чому? (Ними харчуються та лікуються тварини, які проживають у лісі.)

2 Робота за картками над казкою "Братики-зайчики"

1) Читання казки вчителем.

Жила в лісі сім'я зайців. Відправила Зайчиха синів-зайченят до лісу по гриби.

Братики побігли на галявину та побачили багато опеньок, печериць, підберезників, лисичок. Але вони вибрали найяскравіші: з червоними шапочками та білими цяточками. Ці привабливі гриби їм дуже сподобались. Братики-зайчики швидко пострибали до Зайчихи.

Матуся глянула на гриби та мило посміхнулася.

2) Обговорення змісту казки.

- Про кого ведеться розповідь у тексті?

- Чи сподобались вам герої твору?

БРАТИКИ-ЗАЙЧИКИ

3) Словникова робота.

а) Робота над з'ясуванням значення слів, що супроводжується демонструванням грибів.

Лисички - їстівний пластинчастий гриб жовтого кольору.

Опеньок - їстівний гриб з жовтуватою шапкою на тонкій високій ніжці, що звичайно росте купками на пеньках або біля дерев.

Печериця (шампіньйон) - їстівний пластинчастий гриб. Шапка м'ясиста, гладенька, білуватого, жовтуватогочи світло-коричневого кольору.

Підберезник - їстівний трубчастий гриб з темно-бурою шапкою.

б) Підведення часткових понять під загальні.

- Доповніть речення.

Лисички, опеньки, печериці, мухомори - ... (гриби).

в) Розчленування загального поняття на часткові.

- Доповніть речення, використовуючи інші назви їстівних грибів.

їстівні гриби - це... (маслюки, білі гриби (боровики), моховики).

г) Вправи на вибір одного з поданих синонімів.

4) Читання тексту учнями.

Сильні учні читають текст.

5) Бесіда за текстом.

- Куди побігли зайченята збирати гриби? (На галявину)

- Які гриби вони помітили? (Лисички, опеньки, печериці, підберезники)

- Чи назбирали вони ці гриби? (Ні)

- Чому? (їм сподобались яскраві.)

- Що це були за гриби? (Мухомори)

- Чому ви так вирішили? (У них червона шапочка з білими цяточками.)

Демонстрування малюнка мухомора.

- А що ви знаєте про ці гриби? (Це отруйний гриб, смертельно небезпечний.)

- Як відреагувала мама на їхню знахідку? (Мило посміхну-

Цяточки

Привабливі

Побачили

Помітили Плями, крапочки Красиві, гарні

лася.)

- Чому матуся мило посміхнулася? (Зайчики не знали, що гриби отруйні.)

6) Читання казки напівголосно.

- Що повчального ви помітили? (Не завжди красиві речі - корисні.)

- Розгадайте прислів'я, що підходить до нашої казки.

7) Робота з моделями слів.

- Відшукайте у тексті слова за поданими схемами.

/  /

0-0=0-  -0-0-0=

(Опеньок) (печериць)

- А тепер спробуйте скласти продовження цієї казочки за поданими малюнками.

З Творча робота над казкою

1) Складання казки за серією малюнків.

- Що зображено на кожному малюнку?

- Які герої зустрічаються?

- Вони добрі чи злі? Що про це свідчить?

Діти складають продовження казки.

- Після якого явища в природі з'являються гриби? (Після дощу)

- Правильно.

 Фізкультхвилинка

Я - мухомор, я - мухомор,

Червоний, наче помідор,

Під дощиком зростаю,

Втоми я не знаю.

Грім гримить, гуде, гуркоче,

Галасує дітвора!

Галя також глянуть хоче,

Як гуля кругом гроза!

- Яке ім'я зустрічається у віршику? (Галя)

4 Складання звукової моделі слова Галя

0=0

- У якій позиції стоїть звук [г]? (На початку слова)

- Познайомимось з іншими іменами.

VI. Робота за Букварем

VII. Підсумок уроку

- Спробуйте розгадати кросворд, відгадуючи загадки.

1. Бджілкам - взяток, діткам - каша.

Корівкам - поживна паша. (Гречка)

2. Біг кінь білобокий Через Дунай глибокий.

Як упав - заіржав,

У весь світ задрижав. (Грім)

3. На хвилиночку у гості Я б до друзів покотився,

Та прив'язаний за хвостик

З того дня як народився. (Гарбуз)

4. То товщає, то худне,

На весь дім голосить. (Гармошка)

5. Що дістає зубами потилиці? (Гребінець)

6. Крила в птаха не з пір'їн,

А з паперу і з новин.

Він щодня на диво-крилах їх розносить по квартирах. (Газета)

- Ми сьогодні гарно попрацювали, закріплюючи знання про звук [г].

- Який звук позначає буква і1 ("ге")? (Приголосний)

- А що найбільше сподобалося виконувати сьогодні?



Джерело: noindex
Категорія: Навчання грамоти | Додав: SYLER (27.12.2013)
Переглядів: 2147 | Рейтинг: 0.0/0
Ліплення з пластиліну (гриби)
Птахи
Незвичайний стадіон
Запитання до природи. Звідки береться олія?
Робочий стіл. Піктограми
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]