💎 Рекомендуєм - телеграм ігри для заробітку криптовалюти (безкоштовно) Почати заробляти!

Закріплення вміння писати вивчені букви

Урок  105 (письмо)

Тема: Закріплення вміння писати вивчені букви

Мета: закріплювати вміння писати раніше вивчені букви, склади і слова з ними; вчити списувати з друкованого і рукописного текстів; вдосконалювати навички звуко-складового аналізу слів; розвивати зв'язне мовлення, увагу; виховувати охайність, старанність.

Обладнання: картка з правилами роботи на уроці; предметні малюнки; плакат "Правильно сиди під час письма"; картки з друкованими та рукописними літерами; робочий зошит.

ХІД УРОКУ

І. Організаційний момент

1. Все уважно розглядай.

2. Точну відповідь шукай.

3. Розум, слух, гостре око, терпіння розвивай.

4. Намагайся, щоб про тебе сказали: "Молодець!"

II. Мотивація навчальної діяльності учнів

- Сьогодні на уроці ми будемо подорожувати. А куди саме ми поїдемо, ви дізнаєтеся, відгадавши загадку Лесі Вознюк.

Взимку - чорний і сумний,

Навесні він гомінкий,

Влітку - щедрий і зелений,

Восени - жовто-багряний. (Ліс)

- А їхати ми будемо на такому транспорті, щоб умістився увесь наш клас.

Будинок дивний знаєш ти,

Людей чимало там завжди.

Та він на місці не стоїть,

А по дорозі все біжить. (Автобус)

- А проводжати нас лісом буде його мешканець.

Він із казки, він із пісні,

Зуби в нього, як залізні,

Капустину він гризе.

Зветься звір на букву 3. (Зайчик)

- Що ж, вирушаймо!

III. Повідомлення теми і мети уроку

- Сьогодні ми разом із Зайчиком повторимо написання всіх раніше вивчених букв.

IV. Повторення вивченого матеріалу

1 Гра "Віднови букву"

2 Повторення гігієнічних правил письма

3 Повторення назв ліній сітки зошита

4 Повторення написання великих і рядкових букв Б, б ("бе"), Д, д ("де")

1) Аналіз елементів букв.

Учитель виставляє рукописні букви на дошку.

- З яких елементів складається велика буква Б ("бе")? (Складається з трьох елементів: довгої прямої літі з заокругленням внизу вліво, короткої прямої горизонтальної літі, що починається з заокруглення, і правого півовала.)

- З яких елементів складається рядкова буква б ("бе")? (Складається з овалу і прямої лінії з плавним поворотом праворуч угорі.)

- З яких елементів складається велика буква Д ("де")? (Складається з двох елементів: довгої прямої літі з горизонтальною петлею і правого великого півовала.)

- З яких елементів складається рядкова буква д ("де")? (Складається з двох елементів: овалу і нижньої петлі.)

2) Письмо букв у робочому зошиті.

 Фізкультхвилинка (пальчикова гімнастика)

5 Письмо складів

- Але перед нами наступна перешкода.

Це річка, яку нам потрібно перейти, побудувавши місток з цеглинок.

- Запишіть склади в робочі зошити.

- Дуже добре впоралися ми і з цією перешкодою. Але, щоб пройти, нам потрібно ще й слова скласти і записати. А Зайчик нам допоможе своїми малюнками швидше відшукати слова. (Учитель вивішує на дошку малюнки.)

(Рибка, мавпа, замок, візок, зірка)

- Молодці! Ми впоралися із завданням, перейшли через місток. Але за деревом на нас чекає, відгадайте, хто.

Навіть в спеку, відчайдуха,

Не скидає він кожуха.

Взимку ж холоду боїться.

Лізе до барлоги грітись. (Ведмідь)

- Ведмедик теж нам приготував завдання і, лише виконавши його, ми пройдемо далі по лісу. Але перед цим Ведмедик пропонує нам трішки відпочити.

 Фізкультхвилинка

6 Письмо слів

Зразок: лак - лік.

Рука - (ріка), віл - (вал), сама - (сома).

- Молодці! Ви швидко впоралися із цим завданням. Тому Ведмедик пропонує вам виписати слова з буквою "де".

Весна, лід, ліс, садівник, вода, пенал, бинт.

- Ведмедик дякує нам за роботу, він нас пропускає.

7 Письмо речень

- Назустріч нам - їжачок. Він хоче перевірити, як ми складаємо і записуємо речення, списуємо з друкованого і рукописного тексту.

1) Списування з рукописного тексту.

- Спишіть речення, яке написав нам їжачок.

УУш псиомі. УУилоись ПШ) моззжо. Узоню -

2) Списування з друкованого тексту.

- Побудуйте правильно речення. (Учитель вивішує на дошку картки зі словами, учні складають і записують речення.)

 трактора.  ґ N Ми V У  коло 

/- акваріума. V у  /- коло  /- "\ сів  Лесик V. ^

(Ми коло трактора. Лесик сів коло акваріума.)

- Ви дуже добре впоралися з останнім завданням у чарівному лісі. Тому їжачок хоче дати нам цікаве додаткове. Ми повинні роз'єднати слова в реченні, яке записав їжачок, і написати його. А Зайчик знову допоможе, він намалював малюнок, на якому вказано, про що це речення.

ТатокупивТимковівелосипед.

V. Підсумок уроку

- Ось завершилася наша подорож чарівним лісом. Час повертатися додому. Зайчик дякує нам за нашу допомогу. Він довів жителям лісу, що учні нашого класу впораються з будь-яким завданням.

- Написання яких букв ви повторили на сьогоднішньому уроці?

- Завдання від якого звіра вам найбільше сподобалося?

- Яке завдання для вас було найскладнішим?

- Для того щоб подякувати вам, Зайчик приготував ребуси. Розгадайте їх.

 (Канава, підвал, слава)



Джерело: noindex
Категорія: Навчання грамоти | Додав: SYLER (27.12.2013)
Переглядів: 3672 | Рейтинг: 0.0/0
Коротка форма пояснення письмового додавання. Творча робота над задачею
На уроці образотворчого мистецтва. Побудова і записування речень, що передают...
Симетричне вирізування. Витинанки. Серветки (з паперу)
Як побачити казку
Різноманітність дитячих ігор. Значення гри у житті дитини
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]