Урок 82 (читання) Тема: Звуки [д], [д']. Позначення їх буквами Д, д ("де"). Робота з дитячою книжкою. В. А. Симоненко "Подорож у країну Навпаки"Мета: ознайомити учнів з буквами Д, д ("де"), з їх алфавітною назвою та звуковим значенням; розвивати навички читання; виховувати у дітей самостійність та бажання допомагати іншим. Обладнання: картки для гри "Зникла літера"; фішки для звукової моделі слів; книжка ХІД УРОКУ I. Організаційний момент II. Актуалізація опорних знань III. Повідомлення теми і мети уроку - Сьогодні на уроці ми вивчимо букву, яку необхідно писати у цих словах. Називається ця буква "де" і може позначати два звуки: твердий [д] і м'який [д']. IV. Вивчення нового матеріалу 1 Звуковий аналіз слів-відгадок - Давайте перевіримо, чи справді це так. Складемо звукові моделі слів-відгадок. o Влітку одягається, а на зиму одежі цурається. (Дерево) o Тут всі ростуть, як кажуть, Душа в душу: Малина, абрикоси, виноград, -0-0-0 -о- =о-о- Горіхи, сливи, яблуні і груші... А все це разом зветься просто... (сад). o Відгадайте, діти, хто Має носик-долото? Ним комах з кори виймає, Про здоров'я лісу дбає. (Дятел) - Отже, буква д може позначати два звуки: твердий [д] і м'який [Д']. 2 Гра "Впіймай звук" (слід знайти слова, у яких зустрічається звук [д] або [д']) Добрий дятел жив на дубі, Долотом дерева длубав - Де жука, де короїда Роздобуде до обіду А деревам лиш вигода: Короїдів їм не шкода. 3 Робота над чистомовкою Ди-ди-ди - в осінні й зимні холоди Ду-ду-ду - Я ЗІ НІКОЛИ йду, Де-де-де - вдома тато жде. Фізкультхвилинка Кукурудза на городі Дивувалась своїй вроді: Милувалась дуже-дуже Наче в дзеркало в калюжу. Білі зуби, коса довгенька, Та сукня гарна, зелененька. V. Робота за Букварем Фізкультхвилинка Гном в гаю гуляв годину, їй шагав назустріч гном. Назбирав грибів корзину. Ніс с грибами він корзину, Йшла Ганнуся в гастроном, Дав Ганнусі половину. VI. Робота з дитячою книжкою 1 Словникова робота Замурзані - забруднені чим-небудь. Галасують - голосно кричать. Землемір - спеціаліст з межування землі. Чагарники - зарості кущових рослин. Сновигати - ходити без певної мети, без визначеного напрямку. Мацапура - неохайна або незграбна людина. 2 Читання тексту учителем - Діти, послухайте казку і скажіть, що це за країна Навпаки і чи сподобалося дітям у цій країні. 3 Робота над змістом тексту - Хто допоміг дітям потрапити у країну Навпаки? - Знайдіть у книжці малюнки, на яких: o хлопчики радіють від перебування у країні Навпаки; o діти потрапили у полон до царя Невмиваки. - Як дітям вдалось утекти з полону? - Хто допоміг дітям повернутись додому? - Чого навила дітей подорож у країну Навпаки? VII. Підсумок уроку - Що ми робили сьогодні на уроці? - Яку букву вивчили? - Які звуки вона позначає на письмі? Джерело: noindex | |
| |
Переглядів: 1936 | |
Риби |
Леся Українка «Вишеньки», «На зеленому горбочку». Олександр Олесь «Серед крас... |
ДОДАТКОВИЙ МАТЕРІАЛ ДО УРОКІВ № 12, 13 |
Тварини |
Розмітка за зразком, клітинками та лінійкою |
Всього коментарів: 0 | |