💎 Рекомендуєм - телеграм ігри для заробітку криптовалюти (безкоштовно) Почати заробляти!

Декоративний малюнок. Творче завдання. Килим

Урок 13. Декоративний малюнок. Творче завдання. Килим

Мета: ознайомлювати учнів з основними поняттями: «декоративний малюнок», «елемент», «орнамент»; навчати розташовувати якнайкраще елементи для створення лінійного візерунка; засвоювати основи створення декоративної композиції; закріплювати навички роботи в техніці аплікації; почати ознайомлювати з силуетними формами, декором, рослинними і геометричними орнаментами, процесом узагальнення форми; навчати дітей працювати за зразком; розвивати дрібну моторику руки; навчати міркувати; виховувати в учнів спостережливість, акуратність, увагу.

Оснащення: Зоровий ряд: фотографії творів різних видів декоративно-ужиткового мистецтва; матеріали для демонстрування послідовності та техніки виконання роботи.

Обладнання: альбом для малювання; простий і кольорові олівці; гумка; лінійка.

Тип уроку: комбінований урок.

Хід Уроку

 I. Організаційний момент

 II. Актуалізація опорних знань

 Бесіда

 ♦ Назвіть матеріали й інструменти, що знадобляться для створення лінійного малюнка.

 III. Мотивація навчальної діяльності

 Учитель. Озирніться навколо! Наш одяг, предмети дуже красиві. Вони різняться не тільки формою, розміром і кольором, а ще й оздоблені різними малюнками. Якщо малюнки або їх частини-елементи повторюються, художники називають їх орнаментами. (Учитель пропонує знайти малюнки на одязі й предметах у класі та визначити, які з них є орнаментами.)

 IV. Викладення нового навчального матеріалу

 слово вчителя з елементами бесіди

 Розгляньте уважно малюнки.

 ♦ Де ви бачите орнаменти? (Учні розглядають фотографії: оздоблені меблі, одяг, предмети побуту, посуд.)

 ♦ Погляньте на орнамент. З яких частин він складається? (Квадрат, коло, ромб)

 Усі елементи повторюються у певному порядку, чергуючись один з одним.

 ♦ Подивіться на малюнок і знайдіть серед смужок ті, що складають орнамент, і ті, в яких є помилка. (Учні повинні знайти малюнки, в яких порядок чергування елементів порушений.)

 Орнамент може складатися з елементів рослин (квіти, ягоди, листя, стебла), і тоді його називають рослинним, а може складатися з ліній, квадратів, кружечків, трикутників. Такий орнамент називають геометричним. (Учитель малює на дошці початок орнаменту з трьох елементів і пропонує учням

 продовжити його. Учні знаходять і виправляють допущені помилки. Вправу слід повторити 3—5 разів. Учитель пропонує учням розглянути зображення фрагменту вовняного килима. Цей килим зітканий у Криму татарськими майстринями. Він оздоблений геометричним орнаментом.)

♦ З яких елементів складається цей орнамент? (Лінії, трикутники, квадрати.)

♦ Які кольори використовували ткалі для свого килима?

V. Актуалізація вивченого матеріалу

Творче завдання

Учитель. Повторіть візерунок килима, користуючись лініями схематичного малюнка.

 Правила роботи і техніка безпеки

• Кожний елемент має знаходитися точно на своєму місці.

• Відстань між елементами повинна бути однаковою.

• Під час роботи не розмахувати олівцями.

• Необхідно стежити, щоб олівці не падали на підлогу (вони б’ються, як посуд, тільки всередині, а не ззовні).

• Робоче місце утримувати в чистоті.

 Індивідуальна робота за творчим завданням

 Учні виконують творчу роботу. Учитель надає індивідуальну допомогу.

 VI. Підбиття підсумків

 Обговорення учнівських робіт

 Учитель повинен відзначити правильність побудови орнаменту і відповідність до запропонованого кольору на виконаних учнями роботах.

 Коментар

Урок спрямований на визначення рівня засвоєння отриманих знань. Учні повинні навчитися розміщувати елементи малюнка в потрібній частині аркуша, обирати розмір елементів та кольори відповідно до зразка.



Джерело: noindex
Категорія: Образотворче мистецтво | Додав: SYLER (01.01.2014)
Переглядів: 2075 | Рейтинг: 0.0/0
Червона книга. Червонокнижні рослини рідного краю
Т. Коломієць «На роботу». О. Буцень «Помічниці». Б. Вовк «З кого песик прикла...
Вибір безпечного маршруту від дому до школи
«І вкрились луки цвітом, вітаючись із літом». Урок позакласного читання
Числові вирази. Складання задач за розв'язком
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]