Тема: «Хто добра людям бажає, той і сам добро має»
Мета уроку:
-вчити відтворювати фактичний зміст прочитаного, правильно встановлювати зв’язки між прочитаним;
-формувати навички свідомого правильного читання;
-розвивати читацький інтерес, увагу, пам’ять, вміння аналізувати, робити висновки;
-виховувати найкращі людські якості: щиросердність, доброзичливість, добродушність, прагнення творити добро.
Тип уроку: урок позакласного читання
Обладнання: ІКТ ( комп’ютер, проектор), малюнки, перфокарти, сигнальні картки , виставка книжок, кольорові олівці,тести.
Міжпредметні зв’язки з українською мовою, природознавством, фізичною культурою, образотворчим мистецтвом, музичним мистецтвом.
Технології навчання: ІКТ, здорв’язберігаючі, особистісно орієнтовані, тестові.
Методи навчання: слово вчителя, бесіда, робота з перфокартою.
Очікувані результати:
-поліпшення читацького інтересу;
-пробудження найкращих людських якостей.
Хід уроку
1.Організація класу:
Сіли, діти, всі рівненько
Усміхнулися гарненько
Настрій на урок взяли-
Працювати почали.
2.Актуалізація опорних знань
- Яке свято наближається до нас? (Новий рік)
- Сьогодні буде незвичайний урок-ми прикрасимо ялинку. Кожне виконане завдання-іграшка.
1 завдання(кросворд)
п і д р у ч н и к
ш к о л а
б у к в а р
р у ч к а
о л і в е ц ь
1.Учнівська книжка. 2.Приміщення, де навчаються діти.3.Перший підручник.
4.Інструмент для письма. 5.Інструмент для малювання.
- Яке слово можемо прочитати?(добро) Іграшка
- Що таке «добро»? (любов до всього живого, добро починається з малого-уміння побачити живу істоту не лише в людині, а й у пташці, комашці, навіть у деревці і травиці)
Фізкультхвилинка (пісня «Доброта»-танцювальні рухи)
2. Вивчення нового матеріалу
Мета уроку: « Хто добра людям бажає, той і сам добро має»
2 завдання
- Знайдіть відповідне слово з правої колонки
Хто має добре серце добросердний
Хто діє добро іншим добродійний
У кого добра душа добродушний
Хто зичить людям добра доброзичливий
Іграшка
3 завдання
- Прочитаємо віршик Марійки Підгірянки (на партах аркуш з надрукованим віршем)
Школа (на екрані фото школи)
Школо наша, школо
Приголуб нас, мила,
Пригорни усіх нас,
Як голуб , під крила.
Ти нас всіх научиш,
Як у світі жити,
Як зло оминати,
Як добро чинити.
Іграшка
4 завдання
Гра «Визначте кількість складів-стрибки» (добро, добрий, доброта, доброзичливий, добросердний, добридень)
Іграшка
5 завдання
-Які добрі слова ми часто вживаємо?(доброго ранку, доброго дня, вечір добрий)
-Познайомимось з віршиком В.Бірюкова «Добрі слова» (додаток 1)
-Чому люди посміхаються?
Іграшка
6 завдання
-Ви завжди робите добрі справи?
-Зараз ми прочитаємо текст В.Осєєвої «Сині листочки» (додаток 2) про ваших однолітків.(звукозапис)
Робота з тестами(додаток3)
Іграшка
Фізкультхвилинка
7завдання(робота в парах)
- Треба дописати прислів’я і приказки.
Добре слово краще за цукор і ….(мед).
Людину красить не одяг, а добрі ….(діла).
Усе …..(добре) переймай, а зла уникай. За добро ….(добром) платять.
Треба так у світі жити,щоб зло оминати, а ….(добро) чинити.
Презентації
Іграшка
3.Підсумок уроку
-Скільки існує людство , його завжди супроводжує добро і зло. Людина живе для того, щоб залишити про себе добрі спогади в інших людей.
Будьте добрими!
8завдання
-В українській народній творчості є символ «Півник»-охоронець добра від зла.(додаток 4)
-Розфарбуйте півників,зробіть їх яскравими.
(малюють під музику)
Виставка кольорових півників
Іграшка
-Яка гарна у нас ялинка! Це означає, що ми добре попрацювали.
(Діти співають новорічну пісню)
Іграшка
Додаток 1 В.Бірюков «Добрі слова»
« Доброго ранку!»-
мовлю за звичаєм.
Доброго ранку
кожному зичу я.
«Доброго дня вам!»-
людям бажаю.
«Вечором добрим»
стрічних вітаю.
І посміхаються
в відповідь люди-
добрі слова ж бо
для кожного любі.
Додаток 2 В.Осєєва «Сині листочки»
У Каті було два зелених олівці.
А в Оленки жодного. От і просить вона Катю:
— Дай мені зелений олівець.
А Катя й каже:
— Спитаю в мами.
Приходять другого дня обидві дів¬чинки до школи. Запитує Оленка:
— Дозволила мама?
А Катя зітхнула й говорить:
— Та мама дозволила, а брата я не спитала.
— Ну що ж, спитай ще брата,— погоджується Оленка.
Приходить Катя до школи.
— Ну що, дозволив брат?-питає Оленка.
_ Та брат дозволив,але я боюся, зламаєш ти олівець.
— Я обережно! — говорить Оленка.
— Гляди ж,— наставляє Катя,— не підстругуй, не натискуй дуже, у рот не бери. Та не малюй багато.
— Мені,— каже Оленка,— тільки лис¬точки на деревах намалювати треба та зелену травичку.
— Це багато,— говорить Катя, а сама брови супить. І личко таке невдоволене.
Подивилася на неї Оленка й відійшла. Не взяла олівця. Здивувалася побігла за нею.
— Ну, чого ж ти? Бери!
— Не треба,— відповіла Оленка.
На уроці вчитель запитує:
— Чому це в тебе, Оленочко, листочки на деревах сині?,
— Олівця зеленого немає.
— А чому ж ти у своєї подружки не взяла?-
.Мовчить Оленка. А Катя вся почер¬воніла, ніби рак, та й каже:
— Я їй давала, а вона не бере. Подивився учитель на обох.
Треба так давати, щоб можна було взяти.
Додаток 3
Тест до тексту В.Осєєвої «Сині листочки»
1.Скільки у Каті було зелених олівців?
а ) один б ) два
2.Що треба було намалювати Оленці?
а ) листочки на деревах і травичку б ) небо
3.-Чому в тебе ,Оленко,листочки на деревах сині?-спитала…
а)мама б ) вчителька
4.З якої причини Катя почервоніла?
а ) їй стало жарко б ) їй стало соромно
5.Чи можна назвати вчинок Каті добрим?
а )так б )ні
|