💎 Рекомендуєм - телеграм ігри для заробітку криптовалюти (безкоштовно) Почати заробляти!

Списування рукописних великих і малих літер українського алфавіту в зошит без друкованої основи. Навчальний диктант

Урок  174 (письмо)

Тема: Списування рукописних великих і малих літер українського алфавіту в зошит без друкованої основи. Навчальний диктант

Мета: удосконалювати навички письма рукописних літер у зошитах без друкованої основи; вчити першокласників писати під диктовку; розвивати увагу, зв'язне мовлення; виховувати в дітей охайність, старанність, інтерес до навчання, бажання допомагати одне одному.

Обладнання: робочий зошит, плакат "Правильно сиди під час письма", сигнальні картки синього та червоного кольорів, картки з друкованими та рукописними літерами, картки для роботи в парах.

ХІД УРОКУ

I. Організаційний момент

Учитель перевіряє наявність у дітей на партах необхідного приладдя, готовність учнів до уроку.

II. Актуалізація опорних знань учнів

1 Відгадування загадки

o Біле поле, чорне насіння.

Хто його сіє, той розуміє.

- Про яке поле і насіння йдеться в загадці?

- Скільки таких "насінинок" в українській мові?

2 Гра "Зашифроване слово"

Щоб прочитати слово, потрібно в рядку закреслити однакові букви. пзаімвмяаупшкіяш

- Назвіть зашифроване слово.

- Чим відрізняється звук від букви?

- Якими бувають звуки?

- Як ви гадаєте, яких слів в українській мові більше - тих, що починаються з голосного, чи тих, що починаються з приголосного звука?

- Якими бувають букви?

III. Повідомлення теми і завдань уроку

- Сьогодні ви працюватимете в зошитах без друкованої основи. Пригадаємо написання та поєднання великих і малих літер українського алфавіту. Вас чекають різноманітні завдання: письмо під диктовку, складання речень. А у мене буде можливість ще раз перевірити, хто ж у нас найуважніший та найстаранніший учень.

IV. Вивчення нового матеріалу

1 Гра "Розпізнай літеру"

У кожного учня - дві картки: синій колір - рукописна літера, червоний - друкована.

Учитель показує картку з літерою, учні сигнальною карткою визначають, що це за літера.

 Фізкультхвилинка

Руки вгору підіймаєм,

А тоді їх опускаєм,

А тоді скоріш, скоріш Тупай, тупай веселіш.

2 Вправа "Знайди помилку"

На дошці написані рукописні літери: перший рядок - малі, в написанні яких допущено помилки, другий рядок - великі та малі, написані з дотриманням правил каліграфії.

- Що ви можете сказати про записані букви?

- В якому рядочку допущені помилки?

- Назвіть букви першого рядочка і порахуйте, скільки помилок допущено у їх написанні.

- Знайдіть і виправте помилку.

3 Списування рукописних великих і малих букв

1) Бесіда.

- Що ви можете сказати про букви другого рядочка? Назвіть їх.

Ось ідуть два чоловіки:

Той - малий, а той - великий.

Так і літери, як люди,

Можуть різні на зріст бути.

- Коли писатимете великі літери? Наведіть приклади слів.

Імена, міста і ріки -

Буква пишеться велика.

2) Списування великих рукописних літер.

- Наведіть приклади імен, що починаються з букви, вказаної вчителем.

3) Списування рукописних малих літер.

- Утворіть слова із записаних літер.

4 Навчальний диктант

- Прослухайте жартівливі віршики. Знайдіть помилку, ви-правте її і запишіть правильне слово.

o Котику Мурчику прикро було:

Булка від нього сховалась в дупло.

o Лисичка знає на зубок Смачненьку казку "Колосок".

o Охав автобус, віз пасажирів:

Вчених пташок та дресированих звірів.

o Ходить капля біля річки,

Витягає жаб з водички.

o Ми з братом лісники від роду -

Пиляли палкою колоду.

o Кинула шишку на мене зозуля,

В мене на лобі з'явилася куля.

- Зачитайте записані слова.

- Назвіть слова, у яких кількість звуків і букв не співпадає.

- Зі словами, що є назвами тварин, складіть речення.

Одне з речень учні записують під диктовку вчителя.

 Фізкультхвилинка

V. Розвиток мовлення Робота в парах

На партах картки з надрукованим текстом.

_асилько і _ергій пішли до _ічки. Хлопці _упалися, _овилирибку. А потім зварили з _иби _шку.

- Прочитайте речення.

- Які з загублених букв слід писати великими? Чому?

- Чи можна ці речення назвати текстом? Чому?

- Доповніть текст своїми реченнями.

VI. Підсумок уроку

- Що ми бачимо і пишемо?

- А що ми чуємо і вимовляємо?



Джерело: noindex
Категорія: Навчання грамоти | Додав: SYLER (27.12.2013)
Переглядів: 2882 | Рейтинг: 0.0/0
Цирк! Цирк! Цирк! Складання розповіді за серією малюнків
Дещо з історії
Після уроків. Висловлення істинні і хибні
Мистецтво навколо нас. Урок-бесіда «Уявлювана подорож містом»
Народні промисли України
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]