Письмо вивчених букв, слів із вивченими літерами, речень за аналогією. Творчі вправи

Урок  98 (письмо)

Тема: Письмо вивчених букв, слів із вивченими літерами, речень за аналогією. Творчі вправи

Мета: збагачувати словниковий запас дітей, повторити правила написання слів з великою буквою; удосконалювати вміння робити звуко-буквений аналіз слів, складати речення, записувати слова і речення під диктовку, складати речення за схемою; розвивати увагу під час списування з друкованого тексту, фонематичний слух, образне мислення та мовлення; виховувати в дітей охайність при письмі.

Обладнання: схеми для читання складів та слів; плакат "Правильно сиди під час письма"; картки для роботи за варіантами; схеми до речень; робочий зошит.

ХІД УРОКУ

I. Організаційний момент

II. Актуалізація опорних знань учнів

1 Бесіда

- Які бувають звуки? (Голосні і приголосні)

- Наведіть приклад голосних звуків.

- Наведіть приклад приголосних звуків.

- Чим позначаються звуки на письмі? (Буквами)

2 Утворення та читання складів

4 Повторення правил сидіння за партою, вимог щодо того, як тримати ручку й розташовувати зошит під час письма

o Правила сидіння за партою

o Розміщення зошита на парті

o Як тримати ручку під час письма

5 Каліграфічна хвилинка

1) Запис під диктовку букв: а, у, м, в, н,р, і, т.

2) Запис буквосполучень: ам, во, ні, ум, ни, ав, ім.

3) Запис слів: Анна,Аліна, Ніні, мама, Інна.

III. Повідомлення теми та завдань уроку

- Сьогодні на уроці ми закріпимо знання про раніше вивчені букви, згадаємо, як вони пишуться, поєднуються між собою та виконаємо багато цікавих вправ.

IV. Робота над матеріалом уроку

1 Гра "Кому - що?" (робота на картках)

- У кожного з вас на парті є картки, на яких записані слова. Ви маєте поєднати стрілочками слова першого стовпчика зі словами другого.

5 Скласти схеми до поданих речень

З дерев восени падав лист.

Тато та Петрик гуляли в парку.

Лиска хотіла викрасти півника.

V. Узагальнення та систематизація вивченого матеріалу

1 Робота за варіантами (за картками)

Варіант 1

- Виписати слова з буквою "ес".

Іван, мама, сила, сіно, мило, слон, слова, вона, слива, мова.

Варіант, 2

- Виписати слова з буквою "пе".

Липа, півник, млин, мавпа, сум, сапа, Панас, масив, пісок, вулик.

Варіант З

- Виписати слова з буквою "ка".

Ліки, лісок, вода, санки, сніг, малина, сумка, синок, син, вуси, мама.

Варіант 4

- Виписати слова з буквою "де".

Весна, лід, ліс. Садівник, вода, дерево, пенал, тварина.

 Фізкультхвилинка

2 Робота з деформованим текстом

ниПівки

Ватинлен ат синаВали ростивили нипівки. тиКві росвили ві-сикра. ниВо линеспри нипівки міма і вітато.

3 Добір речень до схем з тексту "Півники"

VI. Підсумок уроку

- Що сьогодні робили на уроці?

- Що вдалося зробити одразу?

- Під час виконання якого завдання виникли труднощі?



Джерело: noindex
Категорія: Навчання грамоти | Додав: SYLER (27.12.2013)
Переглядів: 2306 | Рейтинг: 0.0/0
Складання таблиці множення числа 3. Приклади й задачі на дії різного ступеня
Школа ввічливості. Гостини
Безпека на відпочинку. Ігри та розваги
Вправи та задачі на засвоєння таблиці ділення на 5. Складені задачі на збільш...
Культурні рослини рідного краю
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]