💎 Рекомендуєм - телеграм ігри для заробітку криптовалюти (безкоштовно) Почати заробляти!

Чим ми бачимо

УРОК 3

Тема: Чим ми бачимо

Мета: розширювати уявлення учнів про один із органів чуття — очі, їх призначення, розвивати вміння розпізнавати форму, колір предметів, відстань між предметами; вчити спостережливості, гігієні очей; виховувати любов до природи, уміння помічати малопомітне.

Обладнання: таблиця із зображенням очей людини, птаха (сови), собаки, поросяти, жаби, змії, малюнки дітей із зображенням природи, люстерка у кожного учня, різнокольорові фішки (у вигляді очей).

ХІД УРОКУ

І. Актуалізація опорних знань учнів

1. Вже дзвінок нам дав сигнал:

Працювати час настав,

Тож і ви часу не гайте,

Працювати починайте

Щоб урок минув не марно,

Нам сидіти треба гарно.

Не крутитись на уроках,

Як папуга чи сорока.

II. Формування нових знань, прийомів і засобів діяльності

— Ви здогадались, про що піде мова на цьому уроці?

Сьогодні Урок наш присвячений очам, якими ми бачимо білий світ.

1. Робота з таблицею з зображенням очей.

— Подивіться, на дошку. (ШШ Ьш&ііш М Мт &к

— Що намальовано на таблиці?

— Чиї очі намальовані?

2. Робота з підручником, с. 10, 11.

Подивіться уважно на малюнок.

— Хто зображений на малюнку?

— Кого дівчинка бачить у дзеркалі?

3. Практична робота з люстерком.

Подивіться в своє люстерко.

— Кого ви там побачили? (себе)

— Заплющіть очі, а тепер відкрийте. Що сталось?

Висновок, який зроблений дітьми за допомогою вчителя:

Очі потрібні для того, щоб сприймати світло, розрізняти форму, розмір, колір предметів, дізнатися: далеко вони чи близько, рухаються чи нерухомі.

4. Відгадування загадки, поданої у підручнику.

Солоне, а не сіль, біжить, а не річка, блищить, а не золото. (Сльоза)

5. Хвилинка-цікавинка.

Поверхня ока повинна бути вологою і чистою. Тому вона увесь час обмивається сльозою, яку виділяє слізна залоза.

Моргаючи, ви збираєте зайву рідину в слізну сумку.

Якщо в око потрапляє порошинка, то сльози вимивають її. Коли ви не встигаєте моргнути — сльози течуть струмками, і ви починаєте плакати...

Фізкультхвилинка

Руки в боки,

Нахились вперед,

Нахились назад.

І направо, і наліво,

Щоб нічого не боліло

Раз, два, три, чотири

Набираємося сили

Нахились, повернись

До товариша всміхнись.

6. Гра «Спостережливість» (Знайти відмінності на двох малюнках).

7. Розповідь з елементами бесіди.

III. Формування вмінь та навичок

1. Складання порадника.

1. Не можна дивитися на яскраве сонце без темних окулярів.

2. Не можна довго... (переглядати телепередачі)

3. Завжди користуйся...(чистою хустинкою)

4 носити окуляри (не слід соромитися)

5. Будь обережний з ...(гострими предметами)

6. Лежачи не...(читай)

2. Робота з підручником.

— Як ви розумієте вислів: «У Сірка очі позичити»?

— Робота над малюнком-переплутанкою.

(Учні називають, що неправильно зобразив художник).

3. Гра «Наші очі».

Учитель роздає кожному учневі аркуш паперу і пропонує розбірливо надрукувати своє ім'я. Потім це ж завдання виконують із заплющеними очима. Діти роблять висновки.

4. Гра «Що я бачу».

Вчитель показує зелений листок, жовтий соняшник, червоне яблуко, блакитну стрічку. (Діти говорять, якого кольору).

5. Бесіда:

— Поясніть, як перевірити відстань, на якій повинна лежати книга.

— Що слід робити, коли відчуваєте, що у вас погіршився зір?



Джерело: noindex
Категорія: Природознавство / Я і Україна | Додав: SYLER (19.10.2013)
Переглядів: 1686 | Рейтинг: 0.0/0
Cтворення з кольорового паперу орнаментів геометричних та рослинних форм на з...
Найбільші річки та озера України, їх значення для людини
А. М'ястківський «Веселочка». Є. Горева «Кольоровий віршик». Г. Тарасенко...
Що потрібно знати про природу
В гостях у Ганнусі
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]