💎 Рекомендуєм - телеграм ігри для заробітку криптовалюти (безкоштовно) Почати заробляти!

Дитина вдома. Поведінка в небезпечних ситуаціях

УРОК 16

Тема. Дитина вдома. Поведінка в небезпечних ситуаціях

Мета: ознайомити дітей із правилами небезпечної поведінки вдома; вчити вибирати безпечні місця і предмети для ігор удома; формувати вміння та навички, які допоможуть уникнути небезпечних ситуацій вдома за відсутності батьків; спонукати учнів до виконання правил поведінки вдома; виховувати обережність, вміння чинити розсудливо.

 На уроці можна використати демонстраційні матеріали видавництва «Ранок», зокрема плакати «Побутова техніка. Інструменти», «Сам удома».

ХіД УРОКУ

 1. Проблемне запитання

 — Чи залишаєтесь ви вдома наодинці?

 — Чи безпечно для дитини залишатися вдома без дорослих?

 — Про такі випадки ми сьогодні і поговоримо.

 2. Робота за підручником (С. 50-51)

 1) Обговорення вірша А. М’ястківського «Сама в хаті».

 — Куди пішла матуся?

 — Що робить дівчинка за відсутності батьків?

 — Розгляньте малюнок.

 — Що робить дівчинка, зображена на малюнку? Складіть речення. (Дівчинка поливає квіти.)

 2) Вправа «Мікрофон».

 — Вам, мабуть, вже доводилося залишатися вдома без дорослих.

 Розкажіть, чим ви займаєтесь, коли залишаєтесь вдома сам на

сам.

 Завдання: обговоріть з батьками вдома, які місця у квартирі є безпечними для навчання та гри.

 Висновок: за відсутності батьків удома слід поводитися якомога обережніше. Можна читати, малювати, гратися.

 4)Відгадування загадки.

 В дні погожі сонцем грає,

 А на морозі розцвітає. (Вікно)

 — Розгляньте малюнки на с. 51. Що роблять діти? Складіть речення.

 Орієнтовні відповіді

 • Діти граються біля відкритого вікна.

 • Дмитрик виглядає з вікна.

 • Павлик став на стільчик і пускає літачка з балкона.

 • Михайлик несе багато книжок, вони падають на акваріум.

 — Чи безпечні місця для розваг вибрали діти? Чому ви так вважаєте?

 Поради

 • Не грайся біля відкритих вікон, на балконі, горищі.

 • Не перехиляйся через відкрите вікно, через перила балкона.

 • Не грайся на підвіконні: випадково можеш розбити скло й поранитись.

 • Не піднімай занадто важкі предмети.

 3. Фізкультхвилинка

БАБА СНІГОВА

 Що за гамір? Що за гра?

 Ліпить бабу дітвора!

 Ой же, баба снігова,

 Біла в баби голова.

 Ой, у баби горб на спині І ломака он яка!

 Ніс у баби з картоплини,

 Рот у баби з буряка!

 4. Робота із загадками

• Скрізь, неначе крокодил,

 Встромить ніс-насос.

 І якщо почує пил —

 Всмокче... (пилосос).

(І. Січовик)

 • В нашій кухні кілька літ Він муркоче, наче кіт,

 І ховає справжню зиму За надійними дверима. (Холодильник)

(І. Січовик)

• Що дім освітлює щоднини,

 Без полум’я вечерю зварить,

 Працює в електромашинах,

 А необачних сильно вдарить? (Струм)

(Л. Коваль)

• Барабан великий має,

Хоч в оркестрі і не грає.

Барабаном покрутила, —

І білизна сніжно-біла. (Машина пральна)

 (Леся Вознюк)

 — Які електричні прилади вам відомі?

 — Які електричні прилади є у вас вдома?

 — Якими електричними приладами батьки дозволяють вам користуватися?

 5. Продовження роботи за підручником (С. 52)

 — Розгляньте малюнки. Що роблять діти на кожному малюнку? Складіть речення.

 Орієнтовні відповіді

 • Іринка сушить голову феном, але забула закрити душ.

 • Тарасик ввімкнув праску у несправну розетку.

 • Мама вчить Наталку користуватися міксером.

 • Дмитрик пилососить під наглядом тата.

 — Хто з дітей порушує правила користування електричними приладами? (Іринка, бо якщо в електроприлади потрапляє вода, може трапитися коротке замикання і пожежа. Тарасик, бо користується несправною розеткою.)

 Висновок: користуйтеся електричними приладами тільки під наглядом дорослих.

 6. Робота в зошиті (С. 30-310)

 № 1. Розгляньте малюнки. Назвіть зображені предмети. (Швацька машинка, іграшка, голки, пилка, молоток і цвяхи, кубики, лялька, вентилятор, комп’ютер)

 — Позначте червоним квадратиком небезпечні для ігор предмети.

 № 2. Розгляньте малюнки. Що роблять звірі? Складіть речення.

Орієнтовні відповіді

• Котик ріже ножицями папір біля своїх вус.

• Мишенятко пересуває важкий диван.

• Поросятко встромляє пальці у розетку.

— На малюнках знайдіть помилки, яких припускаються звірі. Обведіть їх червоним олівцем.

№ 3. Розгляньте малюнки. Що роблять діти? Складіть речення.

 Орієнтовні відповіді

 • Надійка перехиляється через відкрите вікно.

 • Даринка перехиляється через перила балкона.

 • Поліна і Руслан граються на даху.

 — Поясніть, на яку небезпеку наражаються ці діти.

 № 4. Розгляньте малюнки. Що роблять діти? Складіть речення.

 Орієнтовні відповіді

 • Данилко ремонтує ввімкнений електроприлад.

 • Ганнуся наливає воду з крана у ввімкнений електричний чайник.

 • Юля неправильно вмикає електричну плиту.

 — Яких помилок припускаються діти? Поясніть.

 Висновок: електричними приладами слід вміти користуватися,

і робити це дозволяється лише з дозволу батьків.

 7. Робота з прислів’ям

 Здоровому все здорово.

 — Які небезпечні ситуації вдома можуть загрожувати нашому здоров’ю?

 8. Підсумок уроку

 — Які правила небезпечної поведінки вдома ви запам’ятали?

 — Як обирати безпечні місця і предмети для ігор удома?

 — Які поради допоможуть уникнути небезпечних ситуацій вдома за відсутності батьків?

 — Як користуватися електричними приладами, які є у вас вдома?

 — Які правила поводження з електричними приладами ви запам’ятали?



Джерело: noindex
Категорія: Основи здоров’я | Додав: SYLER (20.12.2013)
Переглядів: 1666 | Рейтинг: 0.0/0
Білоруська народна казка «Легкий хліб»
Д. Красицький «Тарас Шевченко». Т. Шевченко «Світає...», «Встала весна...», «...
Інформація. Як людина сприймає інформацію
В. Сухомлинський «Я хочу сказати своє слово». В. Скомаровський «Пісенька». В....
Професії батьків. Усі професії потрібні. Вшанування праці
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]