💎 Рекомендуєм - телеграм ігри для заробітку криптовалюти (безкоштовно) Почати заробляти!

Кількісна та порядкова лічба. Порівняння предметів за величиною

Тема: Кількісна та порядкова лічба. Порівняння предметів за величиною. Поняття ліворуч -праворуч, стільки ж, великий – малий, найбільший – найменший. Підготовчі  вправи до написання цифр

Мета. ознайомити з просторовими поняттями зверху – знизу, праворуч – ліворуч, більше – менше, порівну; закріпити вмінняпорівнювати кількість груп предметів; розвивати логічне мислення, увагу; виховувати бажання вчитися, любов та повагу до братів своїх менших.

Обладнання: лічильний матеріал – коти, котики; математичні віяльця; індивідуальні палички, екран, комп’ютер, мультімедійна презентація

Хід уроку

 І. Організація класу.

- Сідайте за парти, любі малята.

 Мені розповісти вам треба багато.

 Розмову таку я до вас поведу:

 Зустріла я котиків в своєму саду.

 Приходили ти котики до мене у хату,

 Завдання цікаві принесли вам, малята.

ІІ. Мотивація навчальної діяльності учнів.

Учитель демонструє слайд із зображенням котів різної масті. ( Слайд 1).

- Ось кого я зустріла в саду і ось хто приніс нам цікаві завдання.

- Тому, давайте працювати наполегливо, швидко, старанно,

 Щоб жодну хвилинку не втратити марно!

- На уроксьогодні візьмемо: (Слайд 2)

 У – увагу

 Р -розум

 О – обережність

 К -кмітливість

ІІІ. Контроль, корекція й закріплення знань

1. Робота з лічильним матеріалом. Кількісна й порядкова лічба предметів.

 Порівняння груп предметів.

 На дощі розміщені вирізані з кордону фігурки котів і котиків.

 -Скільки котив? Покажіть цифру.

 -Скільки котиків? Покажіть цифру.

 -Який по порядку рудий кіт?

 -Кого більше?

2. Виконання завдання 1 нас. 7 підручника.

 Із самого народження, діти, ви майже кожного дня зустрічалися зі словами «котик» чи «кішка». Монотонний тихенький наспів і пестливі лагідні слова мають заспокоїти дитину.

 Котику сіренький, котику біленький,

 Котку волохатий, не ходи по хаті.

 Не ходи по хаті, не буди дитяти.

Дитя буде спати, котик воркотати.

- Спить дитя, спить й ось цей котик.(Слайд3).

- І знаєте що йому приснилося?

Відкриваємо підручник на с.7, знайшли завдання1

- Здогадались? Так, йому приснились рибки.

- Скільки всього рибок? Покажіть цифру.

- Скільки рибок пливе вліво? Покажіть цифру.

- Скільки вправо? Покажіть цифру.

ІV. Опрацювання нового матеріалу

1. Виконання завдання 2 на с. 7 підручника.

- Подивіться, будь ласка, на цього котика.(Слайд4).

- Знаєте, що йому приснилося?

Знайшли завдання 2, на с. 7 підручника

- Здогадались?

- Як одним словом назвати всі ці предмети? (Іграшки.)

- Які іграшки ліворуч? (Машинки.) А праворуч? (Мотрійки.)

Порахуйтеіграшки зліва. Покажіть цифру. А скільки – справа?

2. А зараз подивимося на цього чудового котика.(Слайд 5.)

-Він нам пропонує виконати завдання 3, с.7 підручника.

Діти відповідають на питання 3 завдання підручника на с. 7.

(Поняття: великий – малий, найбільший – найменший)

 3Фізкультхвилинка

Раз – підняли руки в гору.

Два – нагнутисядодолу,

Не згинайте, діти, ноги,

Як торкаєтесь підлоги.

 Три, чотири – прямо стати,

 Будем знову починати.

 Хто зуміє присідати

 І ногам роботу дати?

 Раз – піднялись,

 Два – присіли,

 Хай мужніє наше тіло.

 Хто втомився присідати,

 Може вже відпочивати.

 3.А цей руденький (Слайд 6.) пропонує попрацювати в зошитах.

 Відкрийте зошити, знайдіть завдання 4, с. 7 підручника.

- Напишіть стільки ж паличок скільки маленькихм’ячей.

4.Цей біленький (Слайд 7.) пропонує вам попрацювати в парах. Подивіться уважно на фігури, які у завданні 5, на с. 7 підручника і дамо відповіді на такі питання:

- За якою ознакою поділені фігури на групи? Яких фігур більше?

V.Розвиток і закріплення математичних знань

1. Логічне завдання на закріплення просторових відношень з використанням лічильного матеріалу.

П’ятеро котів

 Справа крайній – кіт Васько,

 Зліва від Пушка – Мурко,

 Між Мурком і Кузею –

 Буба товстопузенький.

 Хто додумався, малята,

 Й може Бубу показати?

КузяБуба Мурко Пушок Васько

1. А зараз поговоримо про Василька, Марину та Галинку. В них теж живуть чудові котики. Вони їх дуже люблять і ніколи їх не кривдять.

- Послухайте, що про них розповідається і дайте правильну відповідь на питання:

-Васявище Маринки, але нижче Галини. Хто з них самий нижчий; самий вищий?

2. Практична робота з паличками.

- Складіть трикутник із трьох паличок. Покладіть праворуч одну паличку, а ліворуч від трикутника – дві палички. Покладіть зверху три палички так, щоб вони утворили одну довгу лінію.

VІ Підсумок уроку

- Хто сидить праворуч від вас?

- Що ви можете сказати про свою роботу на уроці? (Були активні, уважні,

працювали зацікавлено.)

- Що вам сподобалось на уроці?

На дошці намальовані фігури.

-Зафарбувати червоною крейдою третю фігуру в нижньому ряді, а фігуру ліворуч – іншим кольором.

Той,хто слухав, молодець, ауроку вже -кінець!

Категорія: Математика | Додав: SYLER (31.12.2013)
Переглядів: 9092 | Рейтинг: 3.0/2
«Які чудові нам земля дає плоди...». Складання текстів-описів за малюнком і п...
Чеська народна казка «Собака, коти та миші». Творчий переказ за кадром фільму
Що потрібно знати про природу
Вітальна листівка до Дня перемоги
Елементарне ознайомлення з технікою гратографія. Практична робота «Великодня ...
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]