💎 Рекомендуєм - телеграм ігри для заробітку криптовалюти (безкоштовно) Почати заробляти!

«Одяг»

Тема:  «Одяг»

Мета. Вчити дітей порівнювати, зіставляти; активізувати мовлення; розширювати словниковий запас; виховувати любов до рідного краю, природи; прищеплювати охайне ставлення до свого одягу.

Обладнання уроку: слайди «Чарівна осінь», (таблиця «Магазин»), мяч, грамзапис П.І.Чайковський «Пори року»

Хід уроку

1.Організація класу. Мотивація діяльності учнів

 Ось дзвоник сигнал нам дав.

Працювати час настав.

Тож і ми часу не гаємо,

Урок скоріше починаємо!

- Діти. Подивіться який сьогодні гарний день. Давайте посміхнемось один одному, як це робить сонечко, і почнемо працювати.

- Відгадайте загадку:

 В зеленім лісі побував

Якийсь художник - і поволі

Дерева перефарбував

У золотисто-жовтий колір.

- Хто цей художник? (осінь)

- Яка красива  наша Україна в різні пори року. Діти, бережіть свій край, кожну квіточку, кожну пташинку.

Послухайте уривок п’єси композитора П.І.Чайковського «Пори року»,

подумайте, про що нам хоче розповісти осінь.

Проводиться бесіда  щодо прослуханого.

2. Робота над темою уроку

- Діти, чуєте, за вікном щось нам шепоче вітер.

 «Білка»

-                     Подивіться яка красива білочка. А яка у неї шубка. Якого вона кольору?

-                     Закінчить речення

-                     Шубка – це … (одяг)

-                     Сьогодні ми познайомимось з назвами одягу, пограємо в ігри, перевіримо свою уважність.

-                     А зараз я пропоную відвідати магазин «Одяг» (таблиця «Магазин»)

-                     Що можна купити в магазині?

-                     Вивчення слів: сорочка         шкарпетки

                          спідниця       панчохи

                          пальто           хустка

                          плаття           брюки

                          капелюх        шарф

                          куртка           шапка

                          рукавички     шубка

Гра «Луна» (повторення вивчених слів за вчителем)

Гра «Чи уважний ти?»

(таблиця) Знайди що зайве і чому?

Гра «Так. Ні.»

Спідницю носять на ногах?

Панчохи носять на руках?

Шкарпетки носять на шиї?

Шию обмотують шарфом?

Закріплення вивчених слів. Гра «Мяч - перекладач»

Фізхвилинка «Я збираюсь до школи». Коли почуєте назву одягу, покажіть як його вдягаєте.

В школу я збираюсь вранці

Одягну сорочку, брюки.

Натягну шкарпетки теплі.

Щоб на вулиці не змерзти

Одягну я куртку, шапку,

Повяжу шарфом я шию

Рукавички натягну та на вулицю піду.

- Діти, до нас завітали Катруся та Тарасик. Подивіться, як красиво вони одягнені.

- У що одягнена Катруся? (сорочка-вишиванка, спідничка)

Вивчення вірша

У нашої Катрусі

Таке красиве вбраннячко:

Біла сорочка, червона спідничка

А які красиві у неї черевички!

- У що одягнений Тарасик? (сорочка-вишиванка, штани, капелюх)

Закінчить речення

У Тарасика біла …. (сорочка)

Штани у нього … (червоні)

На голові у Тарасика … (капелюх)

Давайте зробимо подарунок Катрусі та Тарасику, купимо у нашому магазині ляльковий одяг.

(Робота з таблицею «Магазин»)

Катруся та Тарасик вдячні Вам, діти. Вони в подарунок принесли вам книжку Г.Бойко. Давайте роздивимось її обкладинку. Це дівчинка Ганнуся. Я прочитаю вірш, а ви подумайте і скажіть, якою вона була.

Шапочка у глині,

Сажа на коліні,

Пальчики зелені

Плаття у смажені.

Отака Ганнуля, дівчинка - бруднуля…

В пальтечку своїм новім

Вийшла вона з дому.

А вернулася у дім

Ніби у старому

З гірки я спускалась! На пальті каталась!

Вся замурзана, брудна,

Неохайна дуже.

Отака Ганнуля, дівчинка - бруднуля.

 

-                     Якою була Ганнуля?

-                     Давайте допоможемо їй стати охайною. Що ви порадите Ганнусі?

-                     Як називають людей, які стежать за чистотою свого одягу?

-                     Що для цього треба робити?

Висновок: треба бути завжди чистими, охайними.

                         Чистим будь, охайним будь – про здоровя не забудь

                         (напам’ять)

 

Підсумок уроку.

- Про що дізналися на уроці?

Які нові слова запамятали?

Дякую за урок.



Джерело: noindex
Категорія: Навчання грамоти | Додав: SYLER (29.12.2013)
Переглядів: 2244 | Рейтинг: 0.0/0
Обговорення можливостей і демонстрація режимів роботи комп’ютера. Складові ча...
Вода та її властивості. Демонстрація властивостей води (безбарвна, прозора, н...
Гори України
Поводження з незнайомими людьми у під'їзді, на вулиці
Охорона природного довкілля
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]