Тема. Звук [м]. Позначення його буквами Мм. Читання складів із вивченимибуквами. Звуковий аналіз слів. Словниково - логічні вправи Мета: знайомити з артикуляцією звука [м], буквами Мм, формувати в учнів уміння читати склади та слова з вивченими буквами; закріплювати знання учнів про вивчені букви, їх звукове значення; розвивати мовлення дітей, фонематичний слух, інтерес до народних свят; виховувати доброту, чуйне ставлення до мами. Тип уроку: вивчення нового матеріалу. Обладнання: ікона Покрови, картки, предметні малюнки, таблиця «Буква Мм». Хід уроку
І Організаційна хвилинка. Повторення вивченого матеріалу. Зараз у нас урок «Навчання грамоти». В першу чергу я роздам картки із завданнями зробити звукові схеми до предметів, які зображені на малюнках (3дітей працюють на місці, а 2 – біля дошки) - Які букви ми вже вивчили? Які звуки вони позначають? Аа Оо Уу и - Прочитайте, будь ласка, слово на дошці ПОКРОВА - Хто знає значення цього слова? Це назва народного свята. Саме сьогодні, 14 жовтня, ми його святкуємо. Виникло це свято у Х столітті, коли у Константинополі, у Влахернській церкві, Матір Божа своїм покровом захистила людей від ворогів. Перші чудотворні ікони Покрови привезла із Візантії дружина князя Володимира – Анна. Таку ікону маємо і ми. - Хто на ній зображений? ( Мати Божа ) - Як ще можна назвати маму? ( матінка, матуся, матусенька, ненька, мама ) Так, це найдорожча людина для кожного з нас. Коли нам щось потрібно, добре чи погано, ми йдемо до мами. Вона завжди розрадить, пожаліє, допоможе. Матуся ладна душу, життя віддати для того, щоб вам було добре. Тож і ви старайтесь не засмучувати маму, любіть її і шануйте. - Давайте складемо речення про маму за малюнком та схемою (на дошці – малюнок мами з дитиною ) І__ __ __ .
ІІ Вивчення нового матеріалу. - Мама. Який перший звук у цьому слові? М - губи міцно стулені, а потім різко розкриваються, повітря проходить через ніс і рот. - Який це звук – голосний чи приголосний? Отже, сьогодні ми познайомимося зі звуком м та буквами, що його позначають. Для цього зробимо кілька звукових схем. МАТУСЯ МІСТО М - твердий звук, пом’якшується він тільки перед звуком і . Гра «Упіймай слово зі звуком [м]» Для синків – молодців Мама напекла млинців. І хвалили молодці Ті млинці на молоці. - Придумайте самостійно слова зі звуком [м] ( на дошці – малюнки предметів, у яких є даний звук ). До кількох слів діти складають звукові схеми.
Божу матір Покрову вважали своєю покровителькою запорізькі козаки. Вони вірили, що Свята Покрова їх охороняє та допомагає. Й ми, щоб бути здоровими, як справжні козаки, проведемо фізхвилинку. Фізхвилинка під звуки козацького маршу
ІІІ Ознайомлення з буквою Мм. - Звук м позначається буквами Мм ( «ем» ). Зіставте малу та велику букви. На що схожа буква «ем»? Дві сестрички невеличкі Одягли нові спіднички, Узялись міцніш за руки І – мерщій гулять у луки. Біжимо – не доженем, Не сестричок – букву «ем». Друкування букви та складів: Мм Мм Мм ма ми мо му Читання прямих та обернених складів і слів. МАМА МАМИ МАМО МАМУ Робота з Букварем Читання вірша А.Камінчука «Морозиво» - Хто їв морозиво? - Кого діти пригостять морозивом? - Які види морозива згадуються у вірші?
ІV Підсумок уроку. В кінці нашого уроку хочеться знову згадати про сьогоднішнє свято. Кажуть, яка погода на Покрову, такою буде й зима. Якщо до цього дня не опало листя з вишні – на теплу зиму, а облетіло – на сувору. Якщо сніг не випав, то його не буде і в листопаді. А ще кажуть, що Покрова вкриває траву – листям, землю – снігом, воду – льодом, а дівчат – весільним вінком, бо після Покрови починався сезон весіль. - А з якою буквою познайомила нас сьогодні Покрова? - Який звук позначає ця буква?
Джерело: noindex | |
| |
Переглядів: 2983 | |
Поводження з незнайомими людьми у під'їзді, на вулиці |
Ю. Ярмиш «Зайчаткова казочка» |
Комбінована аплікація |
Осінь. Рослини восени. Охорона здоров'я восени |
Декоративна аплікація |
Всього коментарів: 0 | |