💎 Рекомендуєм - телеграм ігри для заробітку криптовалюти (безкоштовно) Почати заробляти!

Письмо великої та рядкової букв Ф, ф ("еф"), складів, слів із ними

Урок  160 (письмо)

Тема: Письмо великої та рядкової букв Ф, ф ("еф"), складів, слів із ними

Мета: вчити писати велику та рядкову букви Ф, ф ("еф"), поєднувати їх з іншими буквами в складах, словах; продовжувати роботу над правильним поєднанням букв; розвивати вміння зіставляти графічну форму друкованих і рукописних букв, усне зв'язне мовлення; збагачувати словниковий запас; виховувати у дітей охайність, старанність, дисциплінованість, інтерес до навчання.

Обладнання: каса букв, картки з друкованими і рукописними буквами, фішки для звукових моделей, кольорові олівці, зошити із навчання грамоти, плакат "Правильно сиди під час письма", робочий зошит.

ХІД УРОКУ

I. Організаційний момент

II. Актуалізація опорних знань учнів

- Яку букву вивчали на уроці читання? Покажіть її.

- Який звук вона позначає на письмі?

- З поданих слів знайдіть лише ті, які "загубили" літеру ф ("еф").

..арба, жира..а, коро..а, теле..он, ..іртка, Со.лйка, зацві...

III. Повідомлення теми та завдань уроку

IV. Вивчення нового матеріалу

1 Написання малої букви ф ("еф")

1) Графічні вправи, підготовка руки до письма.

- Що зображено на малюнку? (Фарби у коробці)

- Скільки фарб у коробці?

- Яких кольорів вони можуть бути?

2) Повторення правил сидіння за партою, вимог щодо того, як розміщувати зошит та тримати ручку під час письма.

3) Відгадування загадки-добавлянки.

o Є у мене вірний друг,

Має він чудовий слух І говорить голосами Моїх друзів, тата й мами.

Як же звати мого друга?

- Всім відомо, це папуга!

- Помиляєшся Антон,

Зветься друг мій... (телефон).

І. Січовик

- Як ви гадаєте, навіщо нам телефон?

4) Побудова звуко-складової моделі слова телефон.

 Фізкультвилинка

5) Демонстрування зразка букви.

6) Порівняння друкованої й рукописної малої букви ф ("еф").

7) Пояснення написання рядкової букви ф ("еф").

Рядкова буква ф ("еф") складається з трьох елементів: двох овалів і довгої прямої лінії.

Алгоритм написання рядкової букви ф ("еф")

 1. Починаємо писати букву нижче верхньої рядкової лінії

 2. Ведемо вгору до верхньої лінії робочого рядка

 3. Торкнувшись верхньої робочої лінії, заокруглюємо ліворуч

 4. Ведемо вниз на себе, теж заокруглюючи

 5. Біля нижньої рядкової лінії заокруглюємо праворуч

 6. Торкнувшись нижньої лінії робочого рядка, ведемо вгору до початку овалу і далі до верхньої рядкової лінії

 7. Повертаючись по написаному, ведемо довгу пряму лінію вниз на себе до нижньої міжрядкової лінії

 8. Третій елемент пишемо в тому місці, де починали писати перший овал - трохи нижче верхньої рядкової лінії

 9. Ведемо, заокруглюючи, праворуч угору до верхньої лінії робочого рядка

 10. Торкнувшись верхньої рядкової лінії, ведемо вниз на себе, теж заокруглюючи

 11. Біля нижньої рядкової заокруглюємо ліворуч

 12. Ведемо вгору до початку овалу

- Пишемо під рахунок: і-раз-і, два, і-три-і.

8) Письмо елементів букви в повітрі, на дошці, в зошиті.

- У написанні яких вивчених букв зустрічалися ці елементи?

9) Письмо букви в повітрі, на дошці, в зошиті.

- З поданих букв утворіть слово і складіть з ним речення.

10) Письмо складів фе, фа, фі і буквосполучення фл.

● Фізкультхвилинка (пальчикова гімнастика)

11) Списування речення з друкованого шрифту: У машини фари.

- Скільки слів у реченні?

- Побудуйте графічну модель речення.

- За моделлю складіть свої речення.

12) Запис речення: Софійка має фломастери.

- Уявіть, що у вас є фломастери. Намалюйте предмет, у назві якого є буква ф ("еф").

- Що ж ви намалювали?

13) Словниковий диктант.

Фонтан, кафе, фрукти.

2 Написання великої букви Ф ("еф")

1) Пояснення принципів написання великої букви Ф ("еф").

Велика буква Ф ("еф") складається з трьох елементів: двох овалів і довгої прямої лінії, заокругленої внизу ліворуч.

Алгоритм написання великої букви Ф ("еф")

 1. Починаємо писати трохи нижче верхньої міжрядкової лінії

 2. Ведемо, заокруглюючи ліворуч, угору

 3. Торкаючись верхньої міжрядкової лінії, заокруглюємо ліворуч

 4. Ведемо вниз на себе, теж заокруглюючи

 5. Торкаючись верхньої робочої лінії, заокруглюємо праворуч

 6. Ведемо вгору до початку овалу і далі до верхньої міжрядкової лінії

 7. Повертаючись по писаному, ведемо вниз на себе довгу пряму лінію до нижньої рядкової

 8. Торкнувшись нижньої робочої лінії, заокруглюємо ліворуч

 9. Закінчуємо писати близько середини робочого рядка

 10. Третій елемент пишемо у тому місці, де починали писати перший овал - трохи нижче верхньої міжрядкової лінії

 11. Ведемо, заокруглюючи праворуч угору, до верхньої міжрядкової лінії

 12. Торкнувшись верхньої міжрядкової лінії, ведемо вниз на себе, теж заокруглюючи

 13. Біля верхньої лінії робочого рядка заокруглюємо ліворуч

 14. Ведемо вгору до початку овалу теж заокруглюючи

- Пишемо під рахунок: і раз і, два, і-три-і.

2) Письмо елементів букви в повітрі, на дошці, в зошиті.

- У написанні яких вивчених букв зустрічалися ці елементи?

3) Письмо букви в повітрі, на дошці, в зошиті.

- Знайдіть слова, в записі яких допущені помилки.

федір, фанера, фаіна, форма, федора, фламінго

4) Письмо складів Фе, Фу, Фі і буквосполучення Фл.

- Який із записаних складів підходить до кінцівки слова -дораЗ

- Складіть з цим словом речення.

5) Списування речення з друкованого шрифту: У Фаїни фарби

- Скільки слів у реченні?

- До якого слова з речення підходить звукова модель?

-0=0-0

6) Робота з деформованим реченням.

- Складіть речення.

- Чому слово Феодосія записано з великої літери?

- Запишіть речення в зошит.

V. Підсумок уроку

- Яку букву ви вчилися писати?

- Який звук вона позначає на письмі?

- Пригадайте, який предмет ви намалювали, уявивши себе художником.

- "Упіймайте" слова з літерою ф ("еф").

Фурчить, блищить на різні фарби Фонтан веселий у садку.

В нім водить флот легкий та гарний Федорко в білім фартушку.

Н. Забіла



Джерело: noindex
Категорія: Навчання грамоти | Додав: SYLER (27.12.2013)
Переглядів: 3398 | Рейтинг: 0.0/0
Про доброту і милосердя. Ніхто не має права ображати людину
Криволінійне різання паперу. Виготовлення дидактичної гри «числове віяло»
ДОДАТКОВИЙ МАТЕРІАЛ ДО УРОКУ 18
Елементарні уявлення про духовну складову здоров'я. Різні вияви краси пов...
Сюжетні композиції з рослинних форм. створення колективних сюжетних композиці...
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]