💎 Рекомендуєм - телеграм ігри для заробітку криптовалюти (безкоштовно) Почати заробляти!

Письмо букви с у сполученні з іншими буквами, у словах, словосполученнях. Списування з рукописного і друкованого тексту

Урок  154 (письмо)

Тема: Письмо букви с у сполученні з іншими буквами, у словах, словосполученнях. Списування з рукописного і друкованого тексту

Мета: формувати навички письма букви є у сполученні з іншими буквами, у словах, словосполученнях; закріплювати вміння списувати з рукописного та друкованого тексту; розвивати мовлення, вміння передавати свої спостереження й почуття засобами слова, дрібну моторику руки; виховувати у дітей охайність, старанність.

Обладнання: фішки (зеленого, жовтого, червоного кольорів), графічна модель речення, малюнок "Сонечко", робочий зошит.

ХІД УРОКУ

I. Організаційний момент

II. Повторення та закріплення вивченого матеріалу

1 Загадка

o Що ж за буква то така:

Ніби скибка кавуна.

Скибку ту маля просило,

І, згадайте, її двічі надкусило.

- Що ви можете сказати про друковані велику і малу літери Є, є? (Вони різняться розмірами.)

- А про рукописні?

- Напишіть букви Є, є на дошці.

- Назвіть імена, що починаються з Є. (Євген, Євдокія, Єлизавета, Єва, Єгор)

2 Гра "Поле чудес"

- Відгадайте, яке ім'я зашифроване. (Євген)

Підказка: перша буква - буква, яку ми вивчаємо на уроках навчання грамоти (Є), друга - позначає перший звук у слові, що є назвою маленького, червоненького, солоденького, кругленького фрукта (В), а остання - є у тваринки, що має ріг (Н).

- Скільки букв у слові Євгені А звуків?

- Чому кількість звуків і букв не збігається?

- Які слова допомогли впізнати вишню?

III. Письмо під диктовку (на дошці)

- Кожен із вас спробує себе у ролі вчителя. Я диктую склад. Один учень записує його на дошці, а ви за допомогою трьох фішок оцінюєте правильність і каліграфічність написання.

Зелена фішка - чудово.

Жовта фішка - добре.

Червона фішка - ой-ой-ой! Дуже погано.

не де те ає Єв  Фізкультхвилинка

IV. Списування з рукописного шрифту

- Прочитайте речення, скільки їх.

- Прочитайте перше речення, третє, сьоме.

- Що утворюють ці речення? (Вірш)

- Про кого він?

- Що ви можете сказати про дівчинку Єву? (Вона працьовита.)

- Назвіть слова, що римуються.

- Що спільного в усіх цих словах? (У кінці кожного слова - буква є.)

- Скільки звуків позначає буква є на письмі? Чому?

- У яких словах ще є букви, що позначають два звуки?

- Яке з речень відповідає поданій графічній моделі? Доведіть свою думку.

2 Списування тексту

1) Підготовча робота.

- Скільки речень у тексті? Чому ви так вважаєте?

- Який розділовий знак стоїть у кінці першого речення?

- Який розділовий знак стоїть у кінці другого речення?

- Які ще знаки є у цих реченнях?

- Які слова напишете з великої літери? Чому?

2) Списування тексту.

V. Підсумок уроку

- Над чим сьогодні ви працювали на уроці?

- Що можна зобразити синьою фарбою?

- Що вміє Єва?

- Кого боїться малювати маленька художниця?

- От якби я малювала, то обов'язково зобразила б ось таке сонечко. (На промінцях - літери, що утворюють слово молодці.)

- Кожний його промінчик посилає не лише тепло і світло, а ще й літеру. Назвіть їх.

- Яке слово можна утворити з цих букв? (Молодці)



Джерело: noindex
Категорія: Навчання грамоти | Додав: SYLER (27.12.2013)
Переглядів: 2184 | Рейтинг: 0.0/0
Обговорення можливостей і демонстрація режимів роботи комп’ютера. Складові ча...
ЯК МУЗИКА РОЗПОВІДАЄ ПРО ЗИМУ?
Контрольна робота № 8
Повторення додавання й віднімання двоцифрових чисел. Задачі на дві дії
Чемним потрібно бути всюди. У музеї. Запрошуємо до театру
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]