Розвиток усного мовлення. Усний переказ епізоду із твору

Тема. Розвиток усного мовлення. Усний переказ епізоду із твору

Мета: перевірити рівень сприйняття художнього тексту, дати відомості про особливості роботи над усним переказом; розвивати навички зв’язного мовлення учнів, вміння коментувати матеріал, складати план переказу, збагачувати лексичний запас дітей; виховувати зацікавленість у використанні літературної мови, прагнення уникати засмічення свого мовлення.

Обладнання: текст твору «Аліса в Країні Див», ілюстрації до розділу VIII («Крокет у Королеви»), памятка «Підготовка до усного переказу тексту (епізоду)».

Тип уроку: урок розвитку усного мовлення.

 

 Хід уроку

 

 І. Повідомлення учням теми, мети і завдань уроку.

 ІІ. Мотивація навчальної діяльності.

 Сьогодні на уроці ви будете працювати над усним переказом одного з розділів книги Л.Керролла «Аліса в Країні Див». Він називається «Крокет у Королеви» (розділ VIII). З його змістом ви вже знайомі, оскільки прочитали твір повністю. Перш, ніж розпочати роботу, давайте ознайомимося з пам’яткою «Підготовка до усного переказу тексту (епізоду)».

 Памятка « Підготовка до усного переказу тексту (епізоду)»

  1. Уважно прочитайте текст або уривок із нього.
  2. Визначте тему та головну думку прочитаного.
  3. Складіть план.
  4. З кожної смислової частини (по кожному пункту плану) оберіть найважливіше та найцікавіше.
  5. Запам’ятайте обрані фрагменти зі збереженням особливостей мови твору (по можливості).
  6. Потренуйтесь у вільному переказі тексту та чіткій вимові.

ІII. Словникова робота (пояснення значення можливих незнайомих слів та лінгвістичний коментар учителя).

 Крокет (croquet) – це спортивна гра, учасники якої ударами спеціальних молоточків з довгою ручкою проводять кулі через невеликі ворітця, що розміщені на площадці в певному порядку.

 Фламінго – це найбільш довгоногі і довгошиї птахи світу, що селяться на берегах великих озер численними колоніями. Мають коротенький хвіст та короткі гострі крила, рихле і мяке оперення різних відтінків рожевого кольору. Забарвлення пір’я залежить від живлення (якщо в організмі є помітна нестача вітамінів, то воно стає білим).

 Вони вміють виживати у різних екстремальних умовах (в оточенні солоної води, при значних перепадах температури).

 ІV. Бесіда за змістом прочитаного

  • Що зацікавило Алісу у саду, де було багато квітів і прохолодних фонтанів?
  • Як пояснили дівчинці Двійка, П’ятірка та Сімка причину своєї дивної роботи?
  • Чому карти попадали ниць?
  • Опишіть королівську процесію.
  • Чому Аліса не впала ниць?
  • Чому бідолашні карти-садівники стали благати Алісу врятувати їх? Яким чином вона їм допомогла?
  • Про що розповів Білий Кролик Алісі?
  • Чому дівчинка була здивована місцевою грою у крокет?
  • Яка роль у грі відводилась фламінго та їжакам?
  • Про що була розмова Аліси з Чеширським Котом?
  • Чому розлютився Король7
  • Між ким виникла суперечка? Чому?
  • Визначте тему та головну думку розділу.
  • Які паралелі можна провести між змістом цього фрагмента твору та Англією «вікторіанської» доби?

V. Самостійна підготовка учнів до усного переказу епізоду твору «Аліса в Країні Див». Складання плану.

 Орієнтовний план

 1) Дивне фарбування трояндового куща.

 2) Королівська процесія.

 3) Самодурство Королеви.

 4) Незвичайна гра у крокет.

 5) Поява Чеширського Кота.

 6) Суперечка між Катом, Королем і Королевою.

 VI. Презентація учнівських усних переказів.

 VII. Обговорення, виправлення помилок, коментар.

 VIII. Заключне слово вчителя (короткий висновок, оцінка роботи на уроці).

 IX. Повідомлення домашнього завдання.

 Підготувати розповідь про М.І.Цвєтаєву.

Категорія: Зарубіжна література | Додав: SYLER (28.03.2017)
Переглядів: 1300 | Рейтинг: 0.0/0
Вода в природі. Властивості води. Як дбати про чистоту водоймищ
Колективне збирання моделей машин. Спільна поетапна робота з моделювання тран...
Робочий рядок, його складові частини. Письмо коротких та довгих похилих ліній...
Олександр Олесь «Два хлопчики». М. Рильський «Річка». Підсумок із теми
Ми йдемо до школи вранці. Поведінка під час уроків і на перервах. Поведінка в...
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]