Повторення вивченого за рік

Заняття 32

 Тема: Повторення вивченого за рік

 Мета: удосконалювати вміння учнів складати прості та складні судження, визначати їх істинність і хибність, визначати вид простого судження; розв’язувати задачі методом припущення й методом вилучення, задачі, які розв’язуються з кінця (два види), на планування найгіршого варіанта (два види); самостійно складати судження-висновок шляхом перетворення і шляхом обернення.

Обладнання: підручник, зошит, палички.

Хід Заняття

I. Організація учнів до Заняття

II. Математичні задачі з логічним навантаженням

 1. Маса 5 однакових яблук і 3 однакових груш дорівнює масі 4 таких яблук

1 4 таких груш. Що легше — яблуко чи груша? (Однакові за масою)

 2. 3 курки за 9 днів знесли 9 яєць, а 9 курок — утричі більше, тобто 27 яєць. Скільки яєць знесуть 9 курок за 9 днів за такої самої продуктивності? (3 курки за 3 дні знесли 3яйця.)

 3. Через 25 років Оксана буде на 3 роки старша, ніж її мама зараз. На скільки років Оксана молодша від мами? (На 22роки)

 4. Старший брат іде до школи 30 хвилин, а молодший — 40 хв. Через скільки хвилин старший брат наздожене молодшого, якщо той вийшов на 5 хвилин раніше? (Через 15 хв. Якби вийшов на 10 хв раніше, то наздогнав би за 10 хв, а так — за 15 хв)

 5. У двох сестер усього було 8 олівців. Коли одна сестра дала другій

2 олівці, то в обох стало порівну. Скільки олівців мала кожна сестра спочатку? (2 і 6)

6. 10 ворон сіли на 3 ялинки так, що на першій їх було вдвічі менше, ніж на другій, а на другій більше, ніж на третій. Скільки ворон на кожній

3 трьох ялинок? (На 1-й — 3, на 2-й — 6, на 3-й — 1 ворона.)

III. Закріплення вивченого за рік

Робота в парах «Порівняй позиції»

Завдання 1

Важливо, щоб діти аргументували свої дії.

а) Твердження, бо про істинність чи хибність цієї інформації може стверджувати обмежене коло людей: сам Данило, його родичі, друзі;

в) не судження, бо це питальне речення;

г) не судження, бо це спонукальне речення.

Завдання 2

Учні мають згадати правила перетворення істинного судження на хибне і навпаки, залежно від виду простого судження.

а) Одиничне судження, хибне; перетворюючи його на істинне, треба поставити слово не;

б) загальне судження, істинне; перетворюючи його на хибне, треба слово жодний замінити словом деякі та вилучити частку не;

в) загальне судження, хибне; перетворюючи його на істинне, треба слово всі замінити словом деякі;

г) часткове судження, хибне; перетворюючи його на істинне, треба слово деякі замінити словом всі.

Робота в групах

Група 1

Завдання 3

Задача, яка розв’язується методом припущення.

Група 2

Завдання 4

Задача на планування найгіршого варіанта.

Група 3

Завдання 5

IV.розвиток уваги учнів

Завдання 7

X X

 V. Підсумок Заняття

 — Які судження називають загальними, частковими, одиничними?

 Завдання 6

Категорія: Логіка | Додав: SYLER (13.02.2014)
Переглядів: 1969 | Рейтинг: 0.0/0
Сонце та його значення для життя на Землі
Цікавий світ навколо тебе. Урок позакласного читання
Аплікація з паперу. Види аплікацій. Виготовлення аплікації
Весняні свята. Великдень
Елементарне поняття про декоративно-ужиткове мистецтво (ДУМ). Практична робот...
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]