Ти живеш серед людей. Етикет в музеї та бібліотеці, кінотеатрі, на концерті, театрі, у храмі

УРОК 13

Тема. Ти живеш серед людей. Етикет в музеї та бібліотеці, кінотеатрі, на концерті, театрі, у храмі

Мета: ознайомити з правилами поводження в музеї, театрі, у храмі; привчати до виконання основних правил етикету; виховувати повагу до оточуючих.

Обладнання: малюнки, плакати з правилами, книги, Біблія, репродукції картин.

ХІД УРОКУ

I. Організація класу

II. Повідомлення теми уроку

— Чи доводилося вам бувати у бібліотеці, музеї, на виставці тощо? Музеї, театри, концертні зали, стадіони, бібліотеки, храми — усе це громадські місця. Кожному із вас вже доводилося бувати у громадських місцях. Ви, мабуть, зауважили, що у громадських місцях одночасно перебуває чимало людей. Якщо відвідувачі не дотримуються певних правил поведінки, то у громадських місцях буде шумно, важко сприйматиметься вистава або екскурсія. Сьогодні на уроці ви дізнаєтесь, як поводитися у громадських місцях.

III. Вивчення нового матеріалу

1. Хто може назвати місце, яке ми називаємо святим?

— Так, це церква або храм.

— Хто може сказати, чому люди ходять в храм? (Молитися, бути присутнім на Святій Літургії.) Хто із вас відвідує храм?

— Як називається книга, за якою живуть православні люди? (Біблія)

— Чому вона нас вчить? (Як правильно, чесно, справедливо жити, які заповіді виконувати.)

— Але чи знаєте ви, як себе поводити у храмі?

— Тепер давайте спробуємо ваші відповіді скласти у правила поведінки в храмі.

• Приходити на службу вчасно.

• Приходити чоловікам без головних уборів, а жінкам — із покритою

головою.

• Перед входом перехреститися і зробити поклін.

• Стояти спокійно і тихо, не розмовляючи під час служби.

• Свічки ставити не заважаючи іншим, які моляться.

• Залишатися у церкві до повного завершення Богослужіння.

• На території церкви не палити.

• Виходячи із храму, потрібно повернутися обличчям до церкви і знову

перехреститися.

— Ось правила, які потрібно виконувати під час відвідування храму.

2. Але є ще багато інших громадських місць, в яких є також певні правила

поведінки.

Послухайте вірш і скажіть, де тепер ми перебуваємо.

ПОБУВАЛИ МИ В КІНО

У кіно пішов наш клас.

Там лузали ми насіння.

І розкидали лушпиння

— Тут були маленькі свині! —

Кажуть, мабуть, не про нас.

У театр пішов наш клас,

Увірвались ми до зали,

Де попало посідали.

— Побували тут вандали! —

Кажуть, певно, не про нас.

На концерт пішов наш клас.

Почали шуміть зразу В оркестрову яму лазить.

—Це не діти — дикобрази! —

Кажуть, звісно, не про нас.

Не ведуть нікуди нас.

В школі сидимо давно,

Мовчки дивимось в вікно.

Не нахваляться на нас:

— От так діти! От так клас!

— Що ви можете сказати про таку поведінку дітей?

— Можемо ми назвати таких дітей культурними?

— Хто з вас був у театрі?

— Що цікавого ви для себе взяли?

— Хто із вас знає, що означають слова театр, кінотеатр, актор, сценаї

Театр — приміщення, в якому відбуваються вистави, спектаклІ. Кінотеатр — приміщення, де демонструють художні та документальні фільми. В кінотеатрі на екрані демонструють відзняті фільми. А в театрі на сцені грають люди (актори).

Актор — виконавець ролей.

Сцена — спеціальне місце, де відбуваються вистави.

— Щоб відвідувати такі місця, потрібно дотримуватися правил поведінки. Які правила ви знаєте? (Обговорення разом із дітьми.)

Складання правил поведінки у театрі і кіно.

• У залі не можна займати чужі місця.

• Відшукавши потрібний ряд, пройти на своє місце (при цьому повернутися обличчям до тих, хто вже сидить).

• Не розмовляти, не перешіптуватися із сусідом.

• їсти під час перерви (перегляду фільму), шелестіти папірцями, крутитися у кріслі не можна.

• Закінчилася вистава — акторам потрібно подякувати оплесками.

3. Поводження в музеї.

— Давайте розглянемо репродукції картин. Яких із авторів цих картин ви знаєте?

— Де ми можемо побачити ці картини? (В музеї)

— Які музеї ви знаєте? (Природничий, краєзнавчий)

— Як ви думаєте, чи потрібні правила для того, щоб відвідувати музеї?

— Подивіться на плакат із правилами і додайте власні, які, на вашу думку, ще потрібні.

— А тепер давайте складемо загальні правила поводження в музеї.

• Завжди купуйте квиток і зберігайте його до кінця екскурсії.

• Будьте уважними, намагайтеся почути кожне слово екскурсовода.

• Коли хочете про щось запитати, не забувайте сказати «Будь ласка»,

• Не забувайте подякувати за те, що вам пояснили.

• Ходіть тихенько, не човгайте ногами.

• Знайте, що в музеї люблять тишу.

• Експонати не чіпайте руками.

• Наприкінці подякуйте за цікаву екскурсію.

4. Правила поведінки в бібліотеці.

— Зверніть увагу на різноманітність книг на вашому столІ. Що це вам може нагадати? Де можна побачити стільки книжок? (У книжковому магазині або в бібліотеці)

— Хто із вас відвідує бібліотеку?

— Чому ви туди записалися?

— Що цікавого ви дізналися після відвідування бібліотеки?

— Як ви розумієте прислів’я?

• Знання за плечима не носити.

• Пташка красна пір’ям, а людина своїми знаннями.

• Якщо за день нічого не вивчив, то весь день змарнував.

— Хто дає нам ці знання?

— Книжки, яких немає вдома ми беремо в бібліотеці.

— Послухайте вірш і скажіть, як поводить себе хлопчик?

Друга гарного я маю.

З ним п’ю чай І з ним гуляю.

Перегорнеться сторінка —

Потрапляє до рота грінка.

А в бою, як гцит з мечем,

Захистить моє плече.

Дощ іде — він — парасолька.

Як розкрию дуже — зойкне.

Та не витримав мій друг,

Втік від всіх моїх наруг.

(Обговорення вірша.)

— А тепер поговоримо, як необхідно поводитися в бібліотеці.

• Поводьтеся в бібліотеці тихо.

• Самостійно оберіть книгу, якщо не змогли, попросіть бібліотекаря

вам допомогти.

• Не забувайте номер свого абонемента.

• Якщо в книзі є вирвані листки, повідомте про це бібліотекаря.

• Розмовляйте в бібліотеці або вітайтеся з друзями тихо.

• Обов’язково подякуйте бібліотекарю за надані послуги.

— Я сподіваюся, що ви тепер будете поводитися згідно з цими правилами.

IV. Підсумок уроку

— Що нового дізналися ви сьогодні на уроці?

— Про що повинна пам’ятати кожна людина, яка вважає себе культурною?

— Давайте поводитись завжди і всюди така, щоб за вас нікому не було соромно.

Категорія: Етика | Додав: SYLER (08.05.2014)
Переглядів: 3809 | Рейтинг: 2.0/1
Людина — частина живої природи
Робота з тканиною. Ручні шви. Шов «уперед голку». Шов «ручна строчка»
Різноманітність рослин
Т. Шевченко «Тече вода з-під явора...» І. Франко «Дрімають села...» П. Тичина...
А. Качан «Загадки», «Білі мухи налетіли». С. Жупани «Підкажи словечко». Г. Ма...
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]