Традиції збереження здоров’я у сім’ї

УРОК 9

Тема. Традиції збереження здоров’я у сім’ї

Мета: розширити уявлення учнів прсім’ю як чинник здоров’я; пояснити учням значення сімейних традицій збереження здоров’я; спонукати дітей двиконання обов’язків щодстарших і молодших членів своєї родини; виховувати піклування прздоров’я всіх членів родини, повагу дстарших членів родини.

ХІД УРОКУ

1. Проблемне запитання

Учитель. Здоров’я — одне з джерел радості. Чому говорять, щздоров’я починається в родині?

2. Робота за підручником (С. 38-42)

Читання тексту.

— Розгляньте малюнок на с. 38.

— Чому ви радієте, коли здорові?

— Щвам неприємно?

— Щви робите, коли важкдихати?

— Щви робите, коли хочеться пити?

— Щви робите, коли зголоднієте?

— Щви робите, коли занедужаєте?

— Чи погоджуєтесь ви з думкою, щскільки б не витрачав, а здоров’я не зменшується?

— Чому говорять, щздоров’я — неоціненний скарб?

— Чому бездумнвитрачати йогне слід?

— Чому здоров’я цінніше за будь-які статки і багатства?

— Які прислів’я прце свідчать?

— Чи говорите ви в родині прздоров’я?

— Як почуваються всі члени ваших родин?

— Хтз ваших рідних мав міцне здоров’я, жив довгй щасливо?

— Які вітальні слова в день народження тата, мами абдрузів ви зазвичай кажете? Чогїм бажаєте насамперед?

— Чому упродовж століть люди вважають сім’ю тим місцем, де їм найкраще і найбезпечніше?

— Прщдбають батьки?

Читання вірша Тетяни Бойченко.

— Чому, коли народжується син, сягає радість двершин?

— Чому радіють мама, тато, дід?

— Чому, коли народжується доня, несе вона з собою втіху, лад, затишок, любов під стріху?

— Розгляньте малюнок на с. 39.

— Щдають діти сім’ї?

— Щдіти отримують від батьків?

— Щроблять батьки для дітей?

— Чому мама і тат— найрідніші люди?

— Як у сім’ї піклуються првас?

— Як усі турбуються, коли ви хворієте?

— Розгляньте малюнок на с. 40.

— Чогвас навчили батьки?

— Кому ви розповідаєте пршкільні справи?

— Хтдопомагає вам долати труднощі в навчанні, вчить дружити?

— Хтпоказав вам, як пришивати ґудзика?

— Хтрозказав прдалекі країни?

— З ким ви ходили длісу, дивилися святковий салют, саджали картоплю чи збирали виноград?

— Коли ви зрозуміли, щваші рідні — дуже шановані люди?

— Розгляньте малюнок. Щроблять діти? Складіть речення за малюнком.

— Хтдля вас є прикладом?

— Які приказки і прислів’я різних народів світу прповагу дбатьків вам відомі?

— Вивчіть українські приказки і прислів’я прповагу дбатьків.

— Чи згодні ви з цими перлинами народної мудрості? Поясніть їх.

— Розгляньте малюнок на с. 42.

— Хтє в родині?

— Хтщробить? Складіть відповідні речення.

— Щви можете розказати прмаму й тата?

— Розкажіть, де працюють ваші батьки.

— Чогнавчили вас дідусь і бабуся?

— Чому саме в родині ви зростаєте здоровими та щасливими?

— Як почувається дитина у сім’ї?

— Чому дитина у сім’ї почувається захищеною?

— Чому дитина у сім’ї відчуває теплі любов рідних?

— Чому дитина у сім’ї розвивається як неповторна особистість?

— Де дитина має зразок для наслідування?

3.Фізкультхвилинка

4.Робота в зошиті (С. 12-14)

1) № 1. Тест «Так чи ні?»

Як ви вважаєте, чому держава повинна піклуватися прздоров’я своїх дітей?

Тому щзі здорових дітей виростуть здорові та розумні дорослі громадяни.

Якщбудуть хворіти й голодувати діти, країні буде соромнперед іншими державами.

Якщдіти нездорові, народ не має майбутнього.

2) № 2. Розгляньте схему на с. 12. Стрілки вказують у напрямку від батька дсина.

Чи правильними є твердження? Познач « + », «-».

На спині стоїть вона.

Коли равлик спочиває, — Ріжки й ніжку в ній ховає.

Онде равлик повзе,

Свою хатку везе.

Хатка в равлика чудна

РАВЛИК

(Руки вниз. Пчерзі ліве і праве плече вперед.)

(Пчерзі ліве і праве плече назад.) (Руки дплечей. Звести й розвести лікті.)

(Показати.)

(Руки дплечей, лікті розвести.) (Звести лікті, «сховати» голову.)

[ Антон ][Пстр]

 Іван і Микола — рідні брати; Іван — дід Петра;

Антон і Петр— рідні брати;

Іван — батькОлега.

Микола та Андрій — двоюрідні брати;

Антон і Олег — двоюрідні брати;

3) № 3. Оберіть правила, яких ви дотримуєтесь удома.

Враховую настрій інших.

Пещу рідних своєю любов’ю, цим захищаю їх від злих сил. Дотримуюсь домашніх традицій, не виявляю своїх амбіцій.

4) № 5. Гра «Куди мені сісти».

Оберіть собі і всім членам

сім’ї місце за столом. Підпишіть стільці.

1.________________________

2.________________________

4.------------------------------------

5) № 6. Вивчення вірша.

Кожній людині Слід пам’ятати:

Хтйогбатько,

Хтйогмати.

Тільки в любові Кріпне родина.

Тільки свободою Квітне країна.

(О. Чеботарьов)

6) № 7. Практична робота «Допомога меншим і немічним».

— Як вчинили б ви? Розкажіть.

• Маленький братик сумує, а ти...

• У сестрички не виходить задачка, а ти...

• Великі хлопці тікають від собаки, а ти...

• Маленька дівчинка стоїть і плаче, а ти...

• Ти у дверях зіткнувся з першокласником...

• Ти сидиш в автобусі, а в цей час заходить дідусь...

• На безлюдному перехресті стоїть бабуся. Старенька розгублена — не знає, як перейти вулицю. А ти...

7) Обведіть номери правил (С. 14), яких ви дотримуєтесь.

1. У ставленні дінших я завжди:

а)чемний; б) уважний; в) доброзичливий.

2. Не соромлюся поступитися навіть молодшому.

3. Ніколи не дозволяю собі насміхатися над недоліками іншої людини.

4. Не намагаюся бути «кращим» за всіх.

8) № 2. А як би ти вчинив?

• Мама прийшла втомлена з роботи, а ти...

• Ти зустрів на вулиці дівчинку — однокласницю. Вона йшла з магазину і несла важку сумку, а ти...

• Тобі треба терміновзвернутися двчительки, а вона розмовляє з іншим учителем...

• Тебе образила однокласниця, а ти...

• Однокласниця захворіла, а ти...

• Першокласник впав у калюжу, а ти...

• Ти у дверях зіткнувся з однокласницею...

5. Підсумок уроку

— Як у ваших родинах піклуються пркожногз її членів?

— Як батьки піклуються прдітей?

— Як діти повинні ставитися дбатьків?

— Пркогз членів родини ви піклуєтесь? Як саме?

— Чи є у ваших родинах літні чи немічні люди?

— Якщє, тяк ви піклуєтесь прних?

— Якими є ваші обов’язки в родині?

Категорія: Основи здоров’я | Додав: SYLER (10.05.2014)
Переглядів: 5641 | Рейтинг: 0.0/0
Що таке культурна спадщина. Правила поводження у громадських місцях
Марійка Підгірянка «Розмова про сонце». Загадки. Т. Коломієць «Вітрисько»
«Золотаосінь»
Узагальнюючий урок із теми «Рукотворна краса». Колективна робота «Сонячні кві...
Таблиці додавання й віднімання чисел 4 і 5. Нумерація чисел у межах 20. Задач...
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]