Твір-роздум на основі прочитаного оповідання В.Сухомлинського «Співучапір'їнка»

Тема: Твір-роздум на основі прочитаного оповідання В.Сухомлинського «Співучапір'їнка»

Мета: вчити учнів складати власні висловлювання на основі прочитаного, використовуючи мовні засоби; розвивати мовлення, збагачувати активний словник учнів; виховувати прагнення розвивати свої здібності, бажаннядосягати успіху.

Обладнання: ілюстрації із зображенням видатних людей України, підручник «Читанка» 4-й клас 2-ачастина

Хід уроку

  1. Організація класу

Добрий день вам, любі діти!

Сьогодні поведемомову ми

Про те, без чого неможливо в світі жити –

Про найдорожче серцю кожної людини.

  1. Актуалізація опорних знань
    1.  Бесіда (на дошці портретиТ.Шевченка,К.Білокур,В.Івасюка,Ані Лорак,

 Л. Каденюка,В. Кличко)

  • В чому полягає їх талант?
  • Завдяки чому вони стали відомими?
  • Як досягали вони своїх успіхів?
  • Що надихало цих людей досягати вершин?
  • Отже, в кожного з них була своя співуча пір' їнка.
  • Що за дивна пір'їнка – спитаєте ви?
    1. Прослуховування оповідання В. Сухомлинського «Співуча пір'їнка».
    2. Робота над змістом оповідання
    3.  Гра «Уяви собі». Уявіть себе тим чи іншим предметом. Дайте відповіді на запитання:
  • Де ти живеш?
  • Яку роботу ти виконуєш?
  • Про що ти мрієш?
  • З ким би ти потоваришував?
  • Для чого ти живеш?
  • Яку користь приносиш?
    1. Інтерактивна гра «Знайди пару» Завдання полягає в тому, щоб за схожістю (аналогією), призначенням, станом, результатом,утворити пару.

Піснядіти

Музика любов

Картиннабокс

Квіткаперемога

Пташкаскрипка

Літакфарби

Космоспензлі

п'єдесталкорабель

рингполіт

віршнебо

сім'ясцена

  • Пояснити утворення кожної пари.

3. Повідомлення теми і завдань уроку

Сьогодні ви будете складати твір-роздум про свою співучу пір'їнку.

4. Складання плану

План

  1. Чим ти захоплюєшся?
  2. Що в тебе виходить найкраще?
  3. Чого в житті хочеш досягти?
  4. Висновок.

5. Усне складання твору за планом

6. Письмовий виклад роздумів

7. Зачитування написаних творів

8. Підсумок уроку

Будь уважний до себе й до інших, не загуби свою співучу пір'їнку!



Джерело: noindex
Категорія: Розвиток зв’язного мовлення | Додав: SYLER (13.01.2015)
Переглядів: 4164 | Рейтинг: 0.0/0
Формування художньо-конструктивних навичок роботи в техніці паперопластики. П...
Цирк! Цирк! Цирк! Складання розповіді за серією малюнків
Шкільними стежками. Урок позакласного читання
Розмітка за зразком, клітинками та лінійкою
Із папером, і з картоном працювати ми майстри!
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]