Ще про блок-схеми

Тема: Ще про блок-схеми

Мета уроку:

  • закріпити уміння складати блок-схеми алгоритмів;
  • уміння складати алгоритми для виконавця Кенгуру;
  • розвивати увагу, логічне мислення, пам'ять.

Обладнання: програма "Кенгуру".

Хід уроку

І.       Організаційний момент.

Повторення правил з техніки безпеки.

Розминка.

Звичайний кросворд - це загадка, в якій потрібно відгадати слова. Алгоритмічний кросворд - це теж загадка, але зовсім інша. Учитель малює на дошці малюнок: зліва — блок-схему алгоритму, а справа — сліпиш. Малюнок зліва - це зразок або, краще сказати, підказка для заповнення сліпиша. Далі вчитель пропонує учням розв'язати алгоритмічний кросворд.

Алгоритм. "Купівля цукерок" твій алгоритм

Розв'язати алгоритмічний кросворд – значить заповнити сліпиш так, щоб отримати осмислений, логічний алгоритм.

ІІ.      Перевірка домашнього завдання.

  1. Треба провести лінію між цифрами 9 та 10 i 4 та 3. Отримуємо суму 39.
  2. Отримаємо 8 трикутників.

III.    Актуалізація опорних знань.

  • Які форми представлення алгоритмів ви знаєте?
  • Що називається блок-схемою алгоритму?
  • Які команди знає виконавець Кенгуру?
  • В чому різниця між командою Стрибок та Крок?

IV.    Вивчення нового матеріалу.

3. Робота з подручником.

- Розберемо блок-схеми, приведені на сторінках 24 та 25.

- Складемо на дошці блок-схему алгоритму для Кенгуру малювання прапорців.

Програму малювання прямокутників ми розбирали на минулому уроці.

2.           Фізкультхвилинка.

Раз – підняли руки вгору,

Два – зігнули додолу,

Три, чотири – прямо стати, будемо знову починати.

V.    Робота за комп'ютером. Програма "Кенгуру".

- Виконуємо завдання на сторінці 25.

Релаксація. Вправи для очей.

Покласти долоні одну на одну таким чином, щоб утворився трикутник, затулити цим трикутником очi i повторити вci вправи за вищевказаною послідовністю. Oчi під долонями повинні бути відкриті, але долоні не повинні пропускати світло.

 

Вправи для рук.

Покласти руки, зігнуті в ліктях, на край столу. Kисті рук підняти вгору долонями одну до одної. На рахунок раз прогнути долоні, на рахунок два – стиснути палці в кулак.

VI.   Закріплення знань учнів. Підсумок уроку.

- Таким чином зображення алгоритмів у вигляді блок-схем полегшує сприймання алгоритму та робить алгоритм більш наочним.

VII.   Домашне завдання.

- Виконайте завдання "Для розумників i розумниць" (із підручника на cтopінці 25).

Категорія: Інформатика (Сходинки до інформатики) | Додав: SYLER (20.03.2017)
Переглядів: 709 | Рейтинг: 0.0/0
Ура! Канікули!
Будівельний конструктор
Плетіння. Спосіб плетіння «косичкою». Створення виробів з плетіння
Звірі
Вітальна листівка до Дня перемоги
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]