Складання та розв’язання задач на пропорційне ділення

Тема: Складання та розв’язання задач на пропорційне ділення

Мета: опрацювати складання та розв’язання задач на пропорційне ділення, розв’язання рівнянь та нерівностей; вдосконалювати навички усної лічби.

Обладнання: таблиця для усної лічби, таблиця умови задачі.

ХІД УРОКУ

I. Контроль і закріплення знань учнів

1. Усні обчислення

Гра «Хто швидше?»

На дошці — таблиця, грають дві команди учнів. До дошки виходять по одному гравцю з кожної команди одночасно. Починають розв’язувати з нижніх прикладів. Виграє та команда, яка швидше розв’яже приклади й дістанеться верхівки.

 2/3години3/4

 2/3доби3/4

 7/10 кілометра 3/10

 3/5метра2/5

 2/3року3/4

 9/10 кілограма 6/100

 7/10 дециметра 4/10

 3/10 хвилини5/6

2. Завдання для опитування

• Периметр прямокутника 28 см, а його ширина 6 см. Знайти його довжину.

• Що більше — "1 площі квадрата зі стороною 15 см чи "3 площі прямокутника зі сторонами 12 см і 10 см?

3. Обчислити зручним способом (приклади № 743).

II. Розвиток математичних умінь

Творча робота над задачами.

1.Задача № 737 (під час повторення змісту задачі вчитель заповнює таблицю)

Місткість 1 каністри Кількість каністр Загальна кількість гасу

472 л

однакова?54 л

2. Коментоване розв’язання задачі № 738

3. Фізкультхвилинка

4. Самостійне розв’язання задачі № 739

5. Розв’язання рівнянь та нерівностей

• Рівняння № 740 — розв’язати з коментуванням;

• нерівності № 741 — самостійно за варіантами: І варіант — І, ІІ варіант — ІІ.

III. Підсумки уроку

IV. Домашнє завдання

№ 744, 745.



Джерело: noindex
Категорія: Математика | Додав: SYLER (23.05.2015)
Переглядів: 1610 | Рейтинг: 0.0/0
Щоб бути здоровим і все встигати робити
Практична робота: оволодіння самомасажем вух, носа; гімнастика для очей
ДОДАТКОВИЙ МАТЕРІАЛ ДО УРОКІВ № 25
Догляд за одягом та взуттям. Послідовність дій під час зав’язування шнурків н...
Дослідницький практикум. З чого це виготовлено?
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]