Ознайомлення з дробами

Тема: Ознайомлення з дробами

Мета: пояснити учням утворення дробів; показати запис дробу та ознайомити з термінами чисельник і знаменник; опрацювати складені задачі, які містять знаходження частини числа; формувати обчислювальні навички.

Обладнання: квадрати та смужки для визначення дробу.

ХІД УРОКУ

I. Контроль і закріплення знань учнів

1. Математичний диктант

• Знайти 1 від 320, від 100.

• Чому дорівнює у год, -3- хв?

• Знайти число, якщо у його дорівнює 15.

• Усього на столі лежить 65 зошитів. у з них — зошити в клітинку. Скільки зошитів у клітинку лежить на столі?

• Довжина стрічки 40 см. Її розрізали навпіл. Яка довжина половини стрічки?

• Довжина у смужки дорівнює 27 см. Яка довжина всієї стрічки?

2. Завдання для опитування

Яка частина прямокутника зафарбована?

3. Знайти у кг, у хв, у год.

II. Вивчення нового матеріалу

Порівняння частин за смужками.

— Що більше — "2 чи "1? "6 чи "3? 4 чи -9?

2. Пояснення вчителя

 — Поява частин зумовлена потребою поділити ціле на частини. Проте основною причиною виникнення частин є процес вимірювання

величин. Результат вимірювання не завжди можна виразити натуральним числом. Вже давно існують частини: третина —^, половина —А-, 1132

чверть — -4, півчверть —8 і т. ін. Частина називається дробом. Вона має

два числа: чисельник і знаменник. Між ними є лінія дробу.

3. Прочитати дроби.

4, 3, 5, 10.

— Що означає кожен дріб?

— Що означає чисельник? Знаменник? (Учні намагаються самостійно визначити значення чисельника й знаменника, вчитель їм допомагає.)

4. Первинне закріплення за вправою № 659

5. Записати дробом (№ 660).

6. Знайти -1 від кожного числа: 320, 1600, 10 128, 2 км, 2 год, 4 ц (завдання виконується самостійно).

7. Фізкультхвилинка

III. Розвиток математичних умінь учнів

1. Коментоване розв’язання задачі № 662

2. Задача з логічним навантаженням № 663

IV. Підсумки уроку

V. Домашнє завдання

№ 664, 665.



Джерело: noindex
Категорія: Математика | Додав: SYLER (19.05.2015)
Переглядів: 2141 | Рейтинг: 1.0/1
Кімнатні рослини. Практична робота. Догляд за кімнатними рослинами
Згинання та складання паперу. Виготовлення іграшки складанням. Декоративна кв...
Українська народна казка «Лисичка та журавель»
Дослідницький практикум. Чим славиться моє місто (село)
Україна — моя Батьківщина. Дослідницький практикум. Мандрівка Україною, про я...
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]