Ділення з остачею. Письмове ділення на одноцифрове число

Тема: Ділення з остачею. Письмове ділення на одноцифрове число

Мета: розглянути табличні випадки ділення з остачею; повторити алгоритм письмового ділення на одноцифрове число.

Обладнання: картки для усної лічби, картки для групової роботи.

ХІД УРОКУ

I. Контроль і закріплення знань учнів

1. Перевірка домашнього завдання

• Записати по діях розв’язання задачі № 33.

• Записати виразом розв’язання задачі № 34.

2. Усні обчислення

1)Обчислити приклади й за кодом розшифрувати слово.

124236151202

4 х2 х3 х4

247308107136

2 х2 х4 х5

472 494 616 808 496 680 428 453

Слово: вересень.

2) Математичний диктант.

• Перший множник — 3, другий множник — частка чисел 40 і 5. Записати добуток.

• Число 72 зменшити у 8 разів і результат збільшити на 16.

• Суму чисел 15 і 6 зменшити у 3 рази.

• Знайти довжину відрізка, якого становить 2 см.

• Ділене — 25, дільник — різниця чисел 53 і 48. Записати частку.

• Знайти "1 суми чисел 10 і 20.

3.Робота біля дошки.

• Обчислити, записуючи приклад стовпчиком:

148   4, 205   3, 224   4.

• Перше число 400, друге у 2 рази менше. Третє число є сумою першого і другого чисел. Знайти третє число.

• У шкільному саду 33 ряди вишень, по 4 дерева у кожному ряду, та 6 рядів слив, по 12 дерев у ряду. Скільки всього дерев у шкільному саду?

• Розв’язати приклади: 81 : 6, 54 : 9, 45 : 7, 34 : 6.

II. Повторення письмового ділення трицифрового числа на одноцифрове

1. Усне розв’язання з коментуванням прикладів № 35 і 36

2. Пояснення учнями розв’язання прикладу: 618 : 3. (Аналогічно — № 3.)

3. Робота з підручником (№ 41)

4. Коментоване розв’язання прикладів № 42

5. Самостійне розв’язання прикладів № 43

6. Фізкультхвилинка

III. Розвиток математичних умінь учнів

1. Обчислення виразів з іменованими числами (за вправою № 38)

2. Робота в групах

I група (середній рівень знань)

1) Знайти значення виразу 207 : а, якщо а = 9.

2) Обчислити: 650 — (486 + 29); 158   4.

II група (достатній рівень знань)

1) Знайти значення виразу 348 : а + 87, якщо а = 4.

2) У п’яти класах було 160 учнів порівну. Скільки учнів було у 3 таких класах?

III група (високий рівень знань)

1) На 10 порцій морозива витрачається 200 г цукру. На скільки порцій вистачить 300 г цукру? (Змінити одне число в умові так, щоб у відповіді отримати більше число.)

2) Обчислити -4: від 1 хв, від 1 кг, від доби.

IV. Підсумки уроку

V. Домашнє завдання

№ 44, 45.



Джерело: noindex
Категорія: Математика | Додав: SYLER (17.04.2015)
Переглядів: 2718 | Рейтинг: 0.0/0
Ліплення. композиція «Будиночок равлика»
Мистецтво навколо нас. Урок-бесіда «Уявлювана подорож містом»
Передавання просторового явища способом загороджування в зображенні архітекту...
Рослини, їх будова. Практична робота. Вивчення будови рослин
Створення пейзажу. Послідовність дій під час створення пейзажу. Ескіз виробу....
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]