Пригоди Василька з гостем планети Сатурн. М. Чумарна «Лумпумчик» (уривок з фантастичної повісті)

Тема: Пригоди Василька з гостем планети Сатурн. М. Чумарна «Лумпумчик» (уривок з фантастичної повісті)

Мета: продовжити ознайомлення з творчістю М. Чумарної; викликати інтерес до сюжету твору; розвивати вміння виділяти напружені епізоди; характеризувати почуття і вчинки героїв; стимулювати розвиток творчих здібностей.

Обладнання: картки зі словами для розширення поля читання.

ХІД УРОКУ

І. Вправи для розвитку читацьких навичок

1. Визначення спільної буквеної частини слів.

- Прочитайте слова правильно і швидко, визначте в них спільну буквену частину.

Сусідній - сусід;

побитий - чудовий;

інопланетянин - планета;

пообіцяв - пообідав;

вік - віконце;

грали - програли.

2. Читання деформованого тексту.

цяменПисьни ріяМа рмаЧуна сядиронала у лісе шинРак на щиноТерпільні. лачиаЗкін сьЛьвівкйи синіувертте. раЗаз працею ктодиромре лишко «вітаТри» у віЛьво. (Письменниця Марія Чумарна народилася у селі Ракшин на Тернопільщині. Закінчила Львівський університет. Зараз працює директором школи «Тривіта» у Львові.)

- Який твір Марії Чумарної ми вже читали? («Казка про друга»)

II. Повідомлення теми та мети уроку

- Сьогодні ми прочитаємо ще один твір Марії Чумарної із незвичайною назвою - «Лумпумчик».

III. Опрацювання частини твору М. Чумарної (С. 145-150)

1. Словникова робота.

1) Гра «Встав букви».

- Замість крапок вставте букви так, щоб вони були закінченням або початком усіх слів.

чудовано

- Прочитайте найдовше і найкоротше слово. Прочитайте спочатку всі іменники, а потім - дієслова.

- Прочитайте слова кожної колонки на одному мовному видиху.

- Знайдіть пояснення деяких слів останньої колонки після твору.

- Поясніть значення слова пустотливий.

2. Первинне ознайомлення з твором (учні читають вголос «ланцюжком»).

- Скільки дійових осіб у творі? Назвіть головних персонажів.

- Де відбуваються описані події?

3. Вибіркове читання.

- Прочитайте, як виглядав казковий гість із планети Сатурн.

- Якого значення хлопчик приділяв футбольному матчу?

- Як Лумпумчик господарював у Васильковій кімнаті?

- Прочитайте опис початку матчу.

4. Аналіз змісту твору.

- Чому Василько вирішив узяти Лумпумчика на футбольний матч? Хто йому у цьому мав допомогти? Ким доводився Юрчик Василькові?

- Що хлопець пояснив малому сусідові?

- Які почуття переживав хлопчик під час матчу? Що його турбувало?

- Поміркуйте, чому Лумпумчик утік від Юрчика.

IV. Підсумок уроку

- Чим текст схожий на казку?

- Чому він має назву «Лумпумчик»?

- Чому Юрчик плакав? Як його втішив Василько?

V. Домашнє завдання

1. Виразно читати першу частину казки.

2. Стисло переказувати І частину.



Джерело: noindex
Категорія: Читання | Додав: SYLER (08.04.2015)
Переглядів: 3769 | Рейтинг: 0.0/0
Дикорослі та культурні рослини
Екскурсія до краєзнавчого музею, шкільного «живого куточка», зоопарку (на виб...
Властивості паперу. робота з папером
З чого все почалося
Закріплення навичок роботи з мишею
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]