З гумором про серйозне. Г. Бойко «Консультант»; «За що хвалять?». В. Струтинський «Казка про хлопчика Абихто»

Тема: З гумором про серйозне. Г. Бойко «Консультант»; «За що хвалять?». В. Струтинський «Казка про хлопчика Абихто». М. Сингаївський «Дощ із краплі починається»

Мета: вдосконалювати вміння виділяти головне, узагальнювати, аналізувати прочитане, висловлювати оцінні судження; виховувати прагнення ставати кращими; удосконалювати виразність читання.

ХІД УРОКУ

І. Вправи для вдосконалення навичок читання

1. Вправи для розвитку фонетичного слуху.

Гра «Впіймайте на гачок»

Крапля - крапля - чапля - крапля.

Хочеш - хочеш - хочеш - точиш.

Стали - звали - стали - стали.

Діло - діло - тіло - діло.

- Які слова ви «впіймали на гачок»?

2. Вправи для усвідомлення змісту.

- Чи все правильно? Чи може таке бути? Доведіть.

o Чоловік узяв пилку і пішов до лісу зрубати дерево.

o Весною біля школи усім знайшлося діло.

o Уся яблуня була всипана жовтими грушами.

o Наталя няньчилась із старшим братом.

II. Повідомлення теми і мети уроку

- Сьогодні на уроці ми ознайомимось із творами, в яких поети з гумором говорять про серйозні речі.

III. Опрацювання вірша Грицька Бойка «Консультант»

1. Робота над заголовком.

- Чи знаєте ви, що означає слово консультант? (Відповідідітей.)

- Це слово походить від латинського слова сотиііапіз - радник.

2. Читання вірша вчителем.

- Кого назвали у вірші консультантом?

- Кому він давав консультації?

3. Повторне читання вірша вголос.

4. Робота над змістом вірша.

- Що робили діти?

- Хто з них не працював?

- Які поради давав Мишко?

- Чи справді Мишко був таким спеціалістом? Доведіть це словами

IV. Опрацювання вірша «За що хвалять?»

1. Словникова робота.

Нічого, хвалять, щоліта, водити, пропадає, оглухне.

2. Самостійне читання вірша учнями (мовчки).

- Від чийого імені ведеться розповідь? З ким він себе порівнює?

3. Повторне читання вірша вголос, аналіз його змісту.

- Що про себе розповів герой вірша?

- Чого він ніяк не може зрозуміти?

- Чому Наталю хвалять?

4. Читання в парах. Робота над виразністю читання.

Консультант

Спеціаліст із вищою технічною освітою. Спеціаліст, який дає поради, робить висновки з фахових питань.

Висококваліфікований фахівець з якоїсь галузі науки.

вірша.

V. Опрацювання «Казки про хлопчика Абихто» В. Струтинського

1. Виразне читання казки вчителем.

- Що здивувало вас у цій казці?

2. Словникова робота.

3. Читання казки учнями (мовчки).

4. Аналіз змісту казки.

- Коли і де жив незвичайний хлопчик?

- Із ким він гуляв? Що він робив зранку?

- Ким хотів бути цей хлопчик?

VI. Опрацювання вірша М. Сингаївського «Дощ із краплі починається»

1. Самостійне читання вірша учнями.

2. Словникова робота.

Добрий краплина

злийструмок

листочокзернина

ниткагілка

- Прочитайте слова; утворіть словосполучення, змінюючи їх та додаючи прийменники з першого стовпчика.

3. Робота над змістом вірша.

- В яких рядках вірша передається основна думка?

- Як автор доводить взаємозв'язок усього в природі?

- Яку пораду дає автор?

4. Вправи для розвитку швидкості читання.

1) Читання «буксиром».

2) Читання з лінійкою (учні закривають верхню чи нижню половину букв рядка лінійкою та намагаються прочитати текст у швидкому темпі).

VII. Підсумок уроку

- Що об'єднує твори, які ми читали на уроці?

- Що є найголовнішим у житті людини?



Джерело: noindex
Категорія: Читання | Додав: SYLER (06.04.2015)
Переглядів: 2253 | Рейтинг: 0.0/0
В. Осєєва «Сини». В. Сухомлинський «Сьома дочка»
Аплікація з паперу. Види аплікацій. Виготовлення аплікації
«Наче вулик, наша школа...». Побудова тексту за питаннями і зразком
Карта України. Умовні позначення на карті (рівнини, гори, водойми)
В. Сухомлинський «Оленчин горобчик». О. Зима «Дві білки і лисиця». «Сонячна п...
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]