Ганс-Крістіан Андерсен - всесвітньо відомий казкар. Уривок з казки «Гидке каченя»

Тема: Ганс-Крістіан Андерсен - всесвітньо відомий казкар. Уривок з казки «Гидке каченя»

Мета: ознайомити учнів з особистістю славетного казкаря; допомогти дітям усвідомити складний шлях пізнання себе і навколишнього світу; вдосконалювати вміння виразно читати; викликати в читачів інтерес до читання твору; виховувати турботливе ставлення до природи.

Обладнання: портрет письменника, виставка книжок, ілюстрацій до казки «Гидке каченя».

ХІД УРОКУ

I. Організація класу

Дружно будемо працювати,

Щоб виразно, швидко читати.

II. Вправи для вдосконалення читацьких навичок

1. Розчитування.

Читання складової таблиці (індивідуально).

2. Вправи для розвитку мовного апарату.

1) Робота із скоромовкою.

У ставку гуськом стоять Гусенята й гуска.

Гусенята плюскотять,

Гуска носом плюска.

2) Робота над чистомовкою.

Ла-ла-ла - качечка у своєму гнізді була.

Ла-ла-ла - вона качаток своїх висиджувала.

Ся-ся-ся - ось передостаннє на білий світ з'явилося.

Ся-ся-ся - а з великого яйця дитя пізніше вилупилося.

3. Читання «слів-пірамід».

Хутір

милість

голос

незграбне

набридне

селезень

пригнічував

нічогеньке

насміховисько

найздатніша

випроставшись

1) Спочатку слід читати одне слово, потім - два, три і таким чином прочитати всю піраміду цілком.

2) Робота в парах (на вибір).

- Прочитати іменники і визначити їх рід, число.

- Прочитати дієслова і визначити їх час і дієвідміну.

4. Прочитайте слова по рядках.

П_г_д_в_л_к_

с_йв_ з_л_н_м

л_ст_мв_л_к_й

св_тс_н_чн_м_

я_ц_гл_б_к_ю

- Які слова можна з'єднувати, щоб отримати словосполучення? (Робота в парах.)

- Як одним словом можна назвати кожну групу слів?

5. Утворити нові слова із букв слова дивувались.

III. Підготовка до сприймання нового матеріалу

1. Гра «Перевертні».

Русавочка

Дика королева Дюймолонька Снігові лебеді

2. Читання деформованого тексту.

ансГ-ріКстаін дерАненс - даткийсь ракзак. оЙог вотир назють в сьоуму вісіт. (Ганс-Крістіан Андерсен - датський казкар. Його твори знають в усьому світі.)

IV. Повідомлення теми і мети уроку. Ознайомлення з творчим і життєвим шляхом письменника

- Які книги казкаря читали?

1. Розповідь вчителя.

2. Опрацювання статті підручника про Г.-К. Андерсена (С. 99) (читання мовчки).

- Що нового ви дізналися про казкаря?

- Де народився Андерсен? В якій сім'ї?

- Чим він любив займатися?

- Як люди вшанували пам'ять Г.-К. Андерсена?

V. Опрацювання першої частини казки «Гидке каченя» (до слів «Воно бігло...»)

1. Виразне читання.

- Що дізналися із цієї частини?

2. Словникова робота.

3. Читання мовчки.

- Чому каченя вважали гидким?

- Хто його захищав?

4. Вибіркове читання.

- Де народилися каченята?

- Якими були перші дії каченят?

- Як їх сприйняли на пташиному дворі?

- Чого боялася мама-качка?

- Як мати їх захищала?

- Чому гидке каченя вирішило втекти?

5. Вправи для розвитку техніки читання.

Гра «Хто швидше?» (прочитати абзаци, у яких є такі речення...).

6. Гра «Дочитайте речення». (Проводять учні.)

7. Переказ частини казки від імені мами-качки.

8. Робота над ілюстраціями.

VI. Домашнє завдання

Переказувати, проілюструвати першу частину казки, скласти план.

VII. Підсумок уроку



Джерело: noindex
Категорія: Читання | Додав: SYLER (31.03.2015)
Переглядів: 1991 | Рейтинг: 0.0/0
Мистецтво навколо нас. Урок-бесіда «Уявлювана подорож містом»
«Бременські музиканти» (німецька народна казка)
Запитання до природи. Як економно використовувати воду вдома?
З чого все почалося
Сюжетна аплікація. Створення композицій до казок
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]