М. Слабошпицький «Хлопчик Валь». В. Нестайко «Жевжик»

Тема: М. Слабошпицький «Хлопчик Валь». В. Нестайко «Жевжик»

Мета: удосконалювати техніку читання; виробляти навички чіткої й виразної вимови; вчити стежити за логікою описуваних подій, орієнтуватися у структурі тексту; виховувати любов до братів наших менших, повагу до сміливих людей.

Обладнання: складові таблиці для розчитування, таблиці Шульте, картки з анаграмами.

Епіграф: Добре роби, добре й тобі буде. Сміливість — половина перемоги.

ХІД УРОКУ

I. Організація класу

Девіз уроку:

Будьмо дружно працювати,

Твори Слабошпицького та Нестайка вивчати.

II. Вправи для вдосконалення читацьких навичок

1. Розчитування (робота зі складовими таблицями).

2. Вправи для розвитку мовленнєвого апарату. Робота зі скоромовкою.

Зеленого вуса покрутив,

Суворо носа морщив.

3. Робота з чистомовкою.

Ся-ся-ся — в капусті на городі народився.

Ся-ся-ся — в баби Горобчихи оселився.

Ся-ся-ся — гостроносого та голорукого не злякався. Ся-ся-ся — він над ними насміявся.

4. Робота з таблицями Шульте.

5. Читання слів-пірамід.

від жев тих кривд пере найдоб полагід

 дані жик цем ника повісти ріший нішав

потова найза аніскі чудер заторох попроко

 ришувати повітніше лечки нацькі котів лювані

6. Утворити нові слова з літер слова полагіднішав.

7. Читання слів-анаграм (за варіантами) окпіриолв (покірливо)іддваавил (віддавали)

з’вявияс (з’явився)бодор (добро)

ззебаихсін (беззахисні) айрудаг (райдуга)

ятдел (дятел) скяарийв (яскравий)

III. Підготовка до вивчення нового матеріалу

Загадка

 Собою не птиця, співати — не співа,

 А хто до хазяїна йде, знати дає. (Собака)

IV. Опрацювання казки М. Слабошпицького «Хлопчик Валь»

1. Читання казки учнями мовчки.

2. Словникова робота.

3. Перевірка розуміння тексту (тестування).

— Яке найзаповітніше бажання було у хлопчика?

а) Мати свою книжку;

б) мати розумного собаку;

в) мати багато друзів.

— Кого зустрів хлопчик у лісі?

а) Собаку;

б) диких тварин;

в) Гнома-чарівника.

— Чому Собака жив самотньо в лісі?

а) Він любив бути самотнім;

б) утік від жорстокого хлопчика;

в) заблукав і не міг повернутися до господаря.

— Яким був Собака?

а) Великим і волохатим;

б) маленьким і волохатим;

в) великим, чорним.

— Як склалися стосунки між Валем і Собакою?

а) Вони почали грати у футбол;

б) вони інколи зустрічалися у дворі;

в) вони стали друзями-нерозлийвода.

4. Читання казки вголос.

5. Учні самостійно складають запитання за змістом казки (в парах).

6. Складання характеристики дійових осіб: хлопчика, Гнома, Собаки (за вибором).

7. Вправи для розвитку швидкості читання.

1) Вибіркове читання.

— Що хлопчик знав про собак?

— Що розповів Гном про Собаку?

— Що Гном розповів Собаці про хлопчика?

— Як почали жити Валь і Собака?

2) Гра «Закінчіть порівняння»

Зелений вус, схожий... (на лісову траву).

Яскравий, мов... (райдуга).

Очі світилися, як... (два маленькі ліхтарики).

Ніс, схожий... (на гриб).

8. Визначення головної думки твору.

V.Опрацювання казки В. Нестайка «Жевжик»

1. Читання казки вголос.

2. Словникова робота.

Химерні

шануйся

аніскілечки

чудернацькі

недугою

дивовижні

— Які слова серед даних є синонімами? (Химерні, чудернацькі, дивовижні)

— Де відбувалися події казки?

— Як виглядав казковий хлопчик?

3. Вибіркове читання.

— Де і коли народився Жевжик?

— Чому баба Горобчиха його так назвала?

— Хто були його батьки?

— Якої вдачі був Жевжик?

— Поясніть імена жителів села.

— Прочитайте описи тих, хто тероризував село.

— Як Жевжик почав давати відсіч бандитам?

— Знайдіть опис втечі бандитів.

— Знайдіть у тексті казки вислови, що схожі на прислів’я.

4. Вправи для розвитку швидкості читання.

1) Гра «Хто уважний»

— На що було схоже волосся Жевжика?

— Як воно стирчало?

— Які були в нього очі?

2) Гра «Хто швидше?»

Він народився сонячного...Але шануватися...

Недарма село...Аж раптом...

Жевжик тихцем... Відтоді, малюючи...

5. Стислий переказ казки.

6. Визначення основної думки твору.

VI. Домашнє завдання

1. Підготувати переказ казки.

2. Продумати усні малюнки до епізодів казки, що найбільше сподобалися.

VII. Підсумок уроку



Джерело: noindex
Категорія: Читання | Додав: SYLER (06.03.2015)
Переглядів: 2268 | Рейтинг: 0.0/0
Різноманітність тварин. Що дають тварини людям
Пошиття фартушка для ляльки, оздоблення його швом «уперед голку» та аплікаціє...
Ознайомлення з українським народним жіночим одягом. Практична робота «Україно...
Інформаційні процеси. Робота в графічному редакторі Paint
Згинання і складання паперу. Виготовлення іграшок із паперу. Жабка
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]