💎 Рекомендуєм - телеграм ігри для заробітку криптовалюти (безкоштовно) Почати заробляти!

Елеонор Портер «Поліанна»

Тема. Елеонор Портер «Поліанна»

Мета: ознайомитись з життям і творчістю письменниці, зацікавити ними, спонукати до читання та вивчення; розвивати навички виразного читання, уміння визначати головні епізоди, переказувати їх та висловлювати думку щодо прочитаного; виховуватим допитливість, прагнення до самопізнання шляхом ознайомлення з діями, учиниками та характерами літературних героїв.

Обладнання: портрети Елеонор Портер, виставка книг письменниці.

Тип уроку: урок засвоєння нових знань

 

Хід уроку

І. Оголошення теми, мети та завдань уроку

Сьогодні на уроці ми розпочнемо знайомство з твором американської письменниці Елеонор Портер "Поліанна". Ця історія стала класикою англо-американської дитячої літератури. В основі сюжету життя звичайної дівчинки, сироти, яку через «почуття обов’язку» взяла до себе сувора тітка. Полліанна має незвичайний дар – бачити у всіх життєвих ситуаціях позитив та жити своєю «грою у радість». Добротою, щирістю, чистотою думок та дій вона змінює життя всього міста, навчивши багатьох людей простого шляху до щастя: «Завжди радіти».

ІІ. Сприйняття і засвоєння навчального матеріалу.

  1. Інформація про книгу та її автора

«Полліанна» вперше була видана у 1912 році. Давно немає на світі її автора – відомої американської письменниці Елеонор Портер (1868-1920 рр.), але книга, її численні театральні постановки та кіноверсії продовжують заворожувати глядачів різного віку в усьому світі. Елеонор Портер народилася у Нью-Герпширі, з дитинства обожнювала музику, і всі думали, що вона стане співачкою. Закінчивши театральну освіту у Бостоні, вона дійсно співала у церковних та світських хорах. Але, одружившись, залишила музику та невдовзі переїхала до Нью-Йорку, там й почала писати. Вже перші її збірки оповідань та роман привертають увагу живістю персонажів та сюжетів. Справжню популярність принесла їй «Полліанна». Елеонор Портер написала її в саду, який знаходився на даху нью-йорського дому. Письменниця згадувала, що про ліпший кабінет вона й мріяти не могла… Запрошуємо і Вас познайомитися з дівчинкою із дивним ім’ям Полліанна. Запевняємо, буде над чим замислитися.

  1. Заповнення анкети автора.

1. Ім'я - Елеонор Портер

2. Дата народження - 19 грудня 1868 року

3. Місце народження - Літлтон (Нью Гемпшир)

4. Громадянство - американка

5. Рід діяльності - письменниця

6. Відомий дитячий роман - "Поліанна"

3. Знайомство з біографією.

 Елеонор Портер народилася 19 грудня 1868 року у місті Літлтон (англ. Littleton), штат Нью-Гемпшир, у родині перших переселенців до Америки. З дитинства Елеонор захоплювалась музикою, співала в церковному та світському хорах, вчилась у бостонській консерваторії. Але після одруження з Джоном Лиманом Портером у 1892 році вона переїхала разом з чоловіком спершу в Масачусетс, потім в Теннессі, а потім в Нью-Йорк, і захопилася письменством. У 90-их рр. на сторінках американських журналів з'являються її перші оповідання, написані під псевдонімом Елеонор Стюарт, а в 1907 році світ побачив її перший роман «Зустрічні течії». Найвідоміший роман письменниці, «Поліанна», вийшов у світ 1913 року і відразу став шалено популярним. Історію «неординарної дитини» пані Портер писала в саду, що ріс просто на даху її будинку в Нью-Йорку. Можливо, він був схожий на плаский дах солярію, куди потрапляє Поліанна невдовзі після свого приїзду до садиби Гаррінґтонів, і звідти так само було цікаво споглядати зорі й слухати, як відлунює бляха під ногами. Принаймні сама письменниця визнавала, що кращого кабінету для себе вона й уявити не могла.

 Мільйонні тиражі не могли задовольнити всіх, хто прагнув мати в своїй бібліотеці книжку про дивовижну дівчинку. По всій Америці створювалися «Клуби Поліанни», члени яких змагалися між собою у вмінні гратися у радість. Відома американська актриса, зірка німого кіно Мері Пікфорд, за право екранізувати роман заплатила його авторці чималу на той час суму. Роман «Поліанна» захопив читачів настільки, що на адресу Елеонор Портер посипався шквал листів з проханнями розповісти, що сталося з головною героїнею роману далі. Тому вже в 1915 році письменниця видала друком наступний роман — «Юність Поліанни». Всього за кілька років письменницької кар'єри Елеонор Портер створила 4 томи коротких оповідань і 14 романів для дітей та дорослих. У 1920 році Елеонор Портер померла. Наступного дня по її смерті газета «Нью-Йорк Таймс» опублікувала некролог під заголовком "Померла авторка «Поліанни»

4. Виразне читання уривків із розділів роману «Міс Полі», «Старий Том і Ненсі», «Приїзд Поліанни», «Кімнатчина на горищі».

 5. Бесіда за змістом оповідання.

  • Де відбуваються події, про які йдеться в романі?
  • Що ми дізнались про міс Полі, тітоньку Поліанни?
  • Розкажіть про те, якою була Поліанна.
  • Що ви можете сказати про взаємини дійових осіб? Чиї стосунки чи дії вам не подобаються?
  • Але чи буває так в житті, що всі люди добрі і радіють за успіхи товаришів?

6. Гронування:

 

Міс Полі Гаррінгтон:

 
  • робила все поволі,
  • пишалася своєю стриманістю,
  • ніколи нікуди не поспішала,
  • належить до найзаможніших людей у містечку,
  • строга жінка з суворим обличчям,
  • вона однаково не усміхалась,
  • любить самотність і тишу,
  • хазяйка старої садиби Гаррінгтонів,
  •  «Порядна жінка і робить все, що належить»
  • людина з почуттям обов’язку,
  • їй сорок і вона сама, як перст на цілому світі.
 

Старий Том про міс Полі:

«…колись вона була справжня краля. Та й зараз була б, якби хотіла».

Про любовні пригоди міс Полі: «…посварилася з коханим, відтоді вона наче полину й будячя наїлася: усіх довкола шпиняє».

ІІІ. Закріплення знань, умінь та навичок.

    • Як звали головну героїню твору?
    • Яку характеристику їй можна дати?
    • Яка подія сталася у житті Поліанни?
    • Про що думала і про що мріяла дівчинка, коли приїхала до тітоньки Полі?

ІV. Домашнє завдання.

Прочитати розділи роману: «Гра», «Поліанна йде в гості», «Все про чоловіка»; скласти 6 запитань до твору.

VІ. Підсумок

  • Чим збагатив вас сьогоднішній урок?
  • За що б ви подякували Елеонор
Категорія: Зарубіжна література | Додав: SYLER (27.03.2017)
Переглядів: 3204 | Рейтинг: 1.0/1
Незабаром літо. Спостереження за природою влітку
Запитання до природи. Звідки береться олія?
Об’ємні вироби з паперу. Виготовлення новорічних прикрас. Сіточки
М. Сингаївський «Що воно за диво?». П. Мовчан «Сіяв шпак». А. Григорук «Переп...
Ура! Канікули!
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]