Тема. Авторські спостереження за світом природи. Мета: опрацювати другу частину оповідання; визначити головну думку ; з’ясувати роль ключових слів для розкриття ідеї і характеристики образів; удосконалювати навички виразного читання , розвивати образне мислення; виховувати доброту , любов до тварин. Обладнання : портрет Ернеста Сетона – Томпсона , ілюстрації і малюнки учнів до оповідання, підручник . Тип уроку: комбінований Люди і звірі Ми – діти однієї матері – природи В.Біанкі
Хід уроку І. Оголошення теми, мети, завдань уроку. Слово вчителя Ми продовжуємо подорож у казкову країну природи і пізнаємо її таємниці. ІІ. Актуалізація опорних знань
Тлумачення слова : прерія - рівнинна місцевість у Північній Америці з трав’ янистою рослинністю степового типу. 2. Звучить музика Пола Уінтера « Гімн Землі». 3.Фронтальне опитування
ІІІ. Сприйняття та засвоєння навчального матеріалу. 1 . Бесіда з учнями:
2 . Робота в групах: Етапи підготовка до протистояння розгортання дії початок боротьби в 2 частині твору: події та розчарування звання людини повага до гідного супротивника 3. Складання цитатного плану до дій автора План
4. Розповідь учнів . Приклади кмітливості Лобо
5. Виразне читання уривків оповідання.
6. Продовження складання таблиці. Ключові слова для характеристики персонажів твору .
7.Перевірка творчого домашнього завдання . 8.Проблемні запитання
9. Робота над мовою оповідання. Які художні засоби використовує письменних для створення художнього образу Лобо? ( Епітети і метафори . Автор олюднює вовка .) Наведіть приклади . ІV. Закріплення вивченого матеріалу
V. Домашнє завдання. 1. Прочитати третю частину оповідання « Лобо » , скласти простий план. 2. Продовжити складання таблиці « Ключові слова для характеристики персонажів твору». | |||||||
|
| |||||||
| Переглядів: 1245 | | |||||||
| Створення художнього декоративного образу. Практична робота «Чарівний птах» |
| Поняття візерунка та орнаменту (на елементарному рівні). Спрощення форм росли... |
| Тверді та м'які приголосні звуки. Умовне позначення твердих і м'яких ... |
| Колискові пісні, записані поетом М. Сингаївським: «Ой люлі, ой люлі...», «Тих... |
| Утворення й назви чисел від 40 до 89. Лічба в межах 89. Знаходження значень в... |
| Всього коментарів: 0 | |