Тема. Брати Я. і В. Грімм «Пані Метелиця». Моральні цінності в казці Мета: опрацювати зміст казки; вчити аналізувати казку; розкрити духовний світ героїв , конфлікт між добром і злом, утверджувати доброту , любов, милосердя, турботу про рідних людей ; виховувати естетичне сприйняття слова. Обладнання : зміст казки , ілюстрації до неї Тип уроку: комбінований Хід уроку
І. Організаційний момент. ІІ. Оголошення теми та мети уроку. ІІІ. Актуалізація опорних знань.
ІV. Мотивація навчальної діяльності .
Сьогодні ми з вами будемо «розмовляти « з казкою . Що значить «розмовляти» з казкою ? Ставити запитання і відповідати на них. Для чого це потрібно . Звичайно , для того, щоб зрозуміти ,для чого народ створив казку. V. Сприйняття та засвоєння навчального матеріалу . 1. Слово вчителя Починаючи з сьогоднішнього уроку ми з вами почнемо аналізувати художні твори за певним планом. План аналізу художнього твору .
2. Запис у зошити теми уроку та плану аналізу художнього твору 3. Робота над змістом казки. Голосне читання вчителя змісту казки. 4. Складання плану , запис основних елементів сюжету казки І. Зачин ( «жила на світі одна вдова і мала вона дві доньки») ІІ. Основна частина .
ІІІ. Кінцівка ( «…не відмилася , скільки вона жила на світі «) 5. Стислий переказ учнями сюжету казки за даним планом . 6. Визначення теми казки і запис у зошити. Тема: - ставлення батьків до рідних і нерідних дітей ;
VІ. Фронтальне опитування.
VІІ. Підсумок уроку. VІІІ. Домашнє завдання. 1) Виписати з казки «Пані Метелиця» «ключові» слова для характеристики головних героїв. 2) Розповісти першу частину казки від імені пасербиці . а другу частину казки від імені рідної дочки мачухи. | |
| |
Переглядів: 2553 | |
Практична робота: розучування ігор, які сприяють веселому настрою |
Конструювання із сірникових коробок. Човник |
ДОДАТКОВИЙ МАТЕРІАЛ ДО УРОКУ 22 |
Колірний і тональний контраст як засіб виділення об’єкта зображення. Малюнок ... |
Як ставитися до інших, щоб тебе поважали |
Всього коментарів: 0 | |