Брати Я. і В. Грімм «Пані Метелиця». Значення діяльності братів Грімм у збиранні й збереженні фольклору

Тема. Брати Я. і В. Грімм «Пані Метелиця». Значення діяльності братів Грімм у збиранні й збереженні фольклору.

Мета: донести до учнів значення творчості братів Грімм,їх роль у популяризації та збереженні народної казки, дати поняття про роль збирачів народної творчості; розвивати навички виразного читання,поглибити знання про переклад та оригінал; виховувати загальнолюдські цінності: доброту, ввічливість, доброзичливість.

Обладнання: портрети Я. та В.Грімм, збірки казок братів Грімм, ілюстрації.

Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу.

 У казках відкривається чарівний світ, який зберігся і в нас, у наших рідних лісах,

 підземних печерах, у глибинах моря. В.Грімм

 

Хід уроку

І.Організаційний момент.

ІІ. Актуалізація опорних знань.

 1. Бесіда.

  • Що таке фольклор?
  • Яке значення фольклору для розвитку літератури?
  • Що таке народна казка?
  • Який основний конфлікт казки?

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності.

  1. Слово вчителя.

На сьогоднішньому уроці ми познайомимося з незвичними людьми – збирачами казок. Завдяки цим людям ми пізнаємо чарівний світ казки.

ІV. Робота над темою уроку.

 1.Презентація портретів братів Грімм.

 2.Розповідь учителя.

Мабуть, всі люди добре знають казки «Кіт у чоботях», «Король Дроздоборід», «Бременські музиканти», «Гензель та Гретель». Ці та багато-багато інших казок дійшли до нас завдяки праці відомих людей Якоба та Вільгельма Грімм. Ці люди долучилися до копіткої роботи – вони вирушили на пошуки народних скарбів – народних казок та переказів.

 3. Робота з підручником.

  • Знайомство з матеріалом про життя та творчий доробок братів Грімм.
  • Голосне читання учнями статті підручника про братів Грімм.

 4.Бесіда.

  • Що ви дізналися про німецьких збирачів казок братів Грімм?
  • Що вам відомо про сім’ю братів та про дитячі роки?
  • Чому вчені Грімм почали збирати та записувати казки?
  • Які ви знаєте збірки казок братів Грімм?
  • У чому полягає їх заслуга?

 5. Робота з епіграфом уроку.

 6. Подорож – знайомство з книжковою виставкою збірок казок братів Грімм.

 7. Словникова робота. Запис у зошити.

Оригінал - те саме, що і взірець(справжня річ).

Переклад – текст, перекладений з однієї мови на іншу.

 Вчитель. Ми читаємо казки братів Грімм у перекладах з німецької мови.

 8. Слово вчителя.

 Скажіть, будь ласка, який головний конфлікт всіх народних казок.

 (Боротьба добра зі злом)

 9. Робота в групах.

 Учні поділені на 3-4 групи. Кожна група малює портрет добра та портрет зла, підбираючи різні кольори.

Учні пояснюють намальоване.

 (Традиційно білий колір - добро, чорний – зло)

V. Узагальнення вивченого.

 1. Бесіда.

  • Що нового ви дізналися з уроку?
  • Яка різниця між авторами та збирачами народних казок?

. Домашнє завдання.

 Прочитати казку «Пані Метелиця» братів Грімм.

Категорія: Зарубіжна література | Додав: SYLER (25.03.2017)
Переглядів: 2199 | Рейтинг: 0.0/0
Як тварини готуються до зими
«Бременські музиканти» (німецька народна казка). Продовження
Українська народна казка «Лисичка та журавель»
Обговорення можливостей і демонстрація режимів роботи комп’ютера. Складові ча...
Урок малювання
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]