Що головне на карті України?

Орлівський навчально-виховний комплекс

Новгород-Сіверської районної ради Чернігівської області

Учитель: Лисак Оксана Анатоліївна

 Нестандартний урок природознавства в 1 класі

Тема. Що головне на карті України?

Мета. Поглибити знання учнів про нашу державу – Україну, дати учням уявлення про карту України та умовні позначення на ній рівнин, гір, річок, морів; учити знаходити на карті України рівнини, гори, водойми, формувати національну свідомість школярів, розвивати пізнавальні інтереси, мовлення, мислення, вміння працювати у парі, уміння робити висновки, узагальнювати, виховувати патріотів рідної держави, повагу до її символів, виховувати любов до рідного краю.

Тип уроку. Урок-змагання.

Обладнання: карта України, тематичні ілюстрації, назва груп, мікрофон, картки.

Хід уроку:

І. Організаційний момент. Мотивація.

1. Вірш.

Добрий день усім, - вітаюсь,

Бо весела прокидаюсь.

Так і сонце прокидається,

І з усіма вітається:

З пахучою землею,

З пташиною ріднею,

Зі мною і з тобою,

І з тихою водою.

Учитель:Сьогодні ми проведемо незвичайний урок. Ви будете змагатися у парах. За правильні відповіді будете отримувати малюнок сонечка.

ІІ. Актуалізація опорних знань.

  1. Вправа «Погода» (витягують запитання).
  1. Яке сьогодні число, який місяць, який день тижня?
  2. Яке сьогодні небо?
  3. Сьогодні холодно чи тепло? Чи були сьогодні опади?
  1. Розгадування кросворда.
  • Давайте згадаємо, про що ми говорили на минулому уроці. Для цього розгадаємо кросворд. Я читаю загадки, а ви записуємо відгадки у клітинки.

1) Не дід, а сивий.

Не спить, а стелиться.

Вкриває землю й океан,

А звуть його... (туман). 

2) Між берегів текла, текла,

Мороз зміцнів — під скло лягла. (Річка)

 

 3) Не скляний він, не з металу,

А прислухайтесь — дзвенить,

Риє землю він розталу

І до річечки біжить. (Струмок)

  1. Росте вона до долу головою,

Росте вона холодною зимою.

А тільки сонечко засяє —

Вона заплаче і вмирає. (Бурулька)

5) Гарна зірка сніжно-біла

На рукав мій залетіла, —

Поки ніс її сюди,

Стала краплею води. (Сніжинка)

 6) Пушинкою буває,

Буває хмаркою вона,

Бува, як скло,

Крихка й тверда —

Звичайна, підкажіть... (вода).

  1. Асоціативний кущ.

Учитель: - Діти, що означає слово Україна  для вас? Що ви знаєте про Україну?  (запис на дошці)

  1. Робота з прислів’ями.
  • У мене є для вас картки, на них малюнки. «Вербиченька», «Калинонька», «Соловейко» - так будуть називатися ваші пари.

Вам треба скласти прислів’я.

  1. Гра «Що я знаю про державний символ».

ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку.

—    Наша країна займає велику територію. Але ми можемо подорожувати у будь-який куточок, не виходячи з класу. У цьому нам допоможе... Як ви вважаєте, що саме? Відгадайте загадку.

Моря є — плавати не можна.

Дороги є — їхати не можна.

Земля є — орати не можна.  Що це? (Карта)

ІV. Вивчення нового матеріалу.

  1. Робота з підручником, с. 116-117.
  • Для чого люди придумали карти? С.116-читає учень.
  • Що ж таке карта? С. 117-повторюють за вчителем
  1. Слово учителя + робота з фізичною картою України.

Тут є різні карти, але найголовніша для нас сьогодні ось ця – фізична карта України. Розгляньте карту України.  —    Які кольори ви бачите на ній?

Географічні карти зазвичай кольорові. Поверхню Землі, воду зображують різними умовними кольорами.

Водойми на Землі (океани, моря, річки, озера) зображують на карті синім кольором; гори коричневим; рівнини зеленим кольором. (повторити)

V. ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА

Україна,                      (Діти розводять руки в сторони.)

Рідний край,               (Піднімають руки догори.)

Поле, річка,             (Повороти тулуба з розведеними в сторони руками.)

Синій гай.                   (Присідання.)

Любо стежкою іти         (Ходьба.)

Тут живемо я і ти!        (Беруть одне одного за руки.) 

Так ми довго-довго йшли (Ходьба.)

І до школи знов прийшли.

VІ. Закріплення вивченого.

  1. Гра «Підбери слово» (слова водойми, гори, рівнини прикріплюють до кольорів).
  2. Робота в друкованому зошиті, с. 45. (з’єднати колір і слово)
  3. Робота з картою.

 Розгляньте карту України. Розфарбуйте червоним кольором територію області, у якій ви живете. Розфарбуйте водойми, гори, рівнини.

 

VІІ. Підсумок уроку.

  1. Технологія «Мікрофон».

Діти, чи сподобалась вам урок? Що найбільше запамяталось?

 

  1. Вірш.

У всіх людей одна святиня,

Куди не глянь, де не спитай,

Рідніша їм своя пустиня,

Аніж земний в чужині рай.

Їм красить все їх рідний край.

Нема без кореня рослини,

А нас, людей, без Батьківщини.

 

  1. Підсумок змагання.
  • Усі ви молодці! Гарно працювали на уроці, але давайте підрахуємо сонечка. Отже, перемогла група_________________________.
Категорія: Природознавство / Я і Україна | Додав: Оксана (26.01.2015)
Переглядів: 4544 | Рейтинг: 5.0/1
Т. Коломієць «На роботу». О. Буцень «Помічниці». Б. Вовк «З кого песик прикла...
Створення художнього декоративного образу. Практична робота «Чарівний птах»
Д. Красицький «Тарас Шевченко». Т. Шевченко «Світає...», «Встала весна...», «...
М. Підгірянка «Ходить, ходить зима гаєм...». Леся Українка «Красо України, По...
І. Франко «Лисичка і Журавель». Прислів'я
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]