Вода. Властивості води. Дослідження: вода – розчинник

Тема: Вода. Властивості води. Дослідження: вода – розчинник

Мета: формувати уявлення учнів про воду, три стани води, її властивості; розвивати дослідницький підхід до процесу пізнання; виховувати бережливе ставлення до водних ресурсів України.

Обладнання: запис пісні Капітошки з мультфільму; глобус, банка з водою, електрочайник, шматочок льоду, 4 склянки, сіль, цукор, цвях, пісок.

Хід уроку

І. Організаційний момент

ІІ. Підсумок спостережень за погодою

Повідомлення синоптика (учня, який заздалегідь підготувався).

ІІІ. Повторення вивченого матеріалу

Без чого людина може жити лише кілька секунд?

Де є повітря?

Як перевірити, що повітря є в піску?

Для чого провітрювати кімнату?

IV. Оголошення теми уроку

1. Звучить запис пісні Капітошки з фільму.

2. Сьогодні на урок завітає голуба прохолодна гостя, щоб ми з нею познайомилися, дослідили, дізналися про її властивості та якості.

3. Відгадайте, хто вона?

Що таке: пливе і ллється,

Часом на камінь дереться,

Як немає – все всихає,

Звірі й птахи помирають.

Так, сьогодні об’єкт нашого вивчення – вода.

V. Робота над вивченням нового матеріалу

1. Дійсно, де немає води – немає життя. Чому? Як ви думаєте?

2. Розповідь учителя.

Землю називають Голубою планетою. Це тому, що більшу частину її поверхні вкриває вода. Вона є в океанах, морях, річках, озерах, під землею. І в повітрі є вода. Людина складається, в основному, з води. Без води не можуть жити ні люди, ні тварини, ні рослини.

3. Розгляд водойм на глобусі (океани, моря, ріки, озера).

4. Давайте вивчимо властивості води.

Дослід 1. Перелиймо воду в склянку з банки. Чому так легко? Так, вода рідка.

Дослід 2. Закип’ятимо воду в чайнику. Що піднімається над носиком? Пара – легкий газ з малесеньких частинок води.

Дослід 3. Увечері я поклала надворі пластмасову посудинку з водою. Що утворилося? Лід. Який він на дотик? Так, лід, сніг, іній тверді.

Висновок: Вода, як чарівниця, здатна перетворюватися з рідкого в газоподібний та твердий стани.

Дослід 4. У 4 склянки з водою вкинемо сіль, цукор, пісок, цвях. Розмішаємо.

Висновок. У воді розчиняються сіль і цукор і не розчиняються пісок і цвях.

VI. Рефлексія

1. Яке відкриття ви зробили для себе на уроці?

2. Що вас вразило?

3. Відгадайте загадки:

Летіла, летіла – на хмарі осіла. (Пара)

Ішов довгов’яз, у землю ув’яз,

Із землі усе повиганяв.(Дощ)

Текло, текло, та й лягло під скло. (Лід)

- Яке слово може бути відгадкою до всіх трьох загадок? Так, це вода. Який стан води у парі? Дощі? Льоду?

4. Доповніть речення:

Вода буває в … станах. Це … (рідкий, твердий, газоподібний).

Деякі речовини вода може … (розчиняти).

VII. Робота в зошитах

Категорія: Природознавство / Я і Україна | Додав: SYLER (31.12.2013)
Переглядів: 5362 | Рейтинг: 3.5/2
Сонце та його значення для життя на Землі
Дослідницький практикум. Чим славиться моє місто (село)
Таблиці додавання й віднімання чисел 4 і 5. Нумерація чисел у межах 20. Задач...
Панно для класної кімнати. Підбір технік для виготовлення
Материнська свята доброта. Урок позакласного читання
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]