Аплікація з паперу. Виготовлення сюжетних казкових композицій

Тема: Аплікація з паперу. Виготовлення сюжетних казкових композицій

Мета: удосконалювати навички роботи з папером; вчити планувати майбутню роботу; повторити сюжет казки «Колобок», вчити добирати момент казки для передачі його в аплікації (герої й їх фонове оточення); розвивати логічне мислення, навички послідовного і образного вираження своїх думок; розвивати увагу, допитливість, працьовитість; виховувати самостійність, дружні відносини.

Обладнання: мультфільм «Колобок», ілюстрації до українських та російських казок, картон, кольоровий папір, ножиці, клей, пензлики, серветки для рук.

Хід уроку

I. Організаційний момент

 1 Привітання

Встаньте, діти, усміхніться,

І до сонця потягніться,

До сусіда поверніться,

Одне одному всміхніться.

Ви часу не гайте І урок розпочинайте.

 2 Перевірка готовності до уроку

 3 Упорядкування робочих місць

II. робота над новим матеріалом

 1 Оголошення теми та мети уроку

— Сьогодні на уроці ми продовжимо працювати з папером, повторимо прийоми роботи з папером, ножицями, намагатимемося працювати самостійно.

 2 Вступна бесіда

Чарівний світ казок усіх вітає,

Дарує він нам радість, сміх,

Там диво-дивнеє усіх стрічає І нам приносить сотні втіх.

Герої там живуть веселі —

Міцна, мов камінь, дружба,

Чарівники дотепні і умілі,

А лицарі хоробрі й мужні.

Дружіть із казкою, малята,

І між собою теж дружіть,

Бо з друзями завжди цікаво І весело у світі жить.

— Чи полюбляєте ви казки?

— Які казки вам подобаються?

— Про що ми дізнаємося у казках?

— Як казочки завжди розпочинаються і як закінчуються?

— Якою є ваша улюблена казка?

— А ви знаєте, що казка прийшла до нас з давніх-давен? Передавалася вона з вуст у вуста, з покоління в покоління.

Український народ любив казки, тому понавидумував їх дуже багато. В основу казочок покладалися легенди, перекази, притчі. У казкових героїв вони втілювали людей, висміювали або возвеличували їх учинки, риси характеру.

— Ви більше полюбляєте слухати чи читати казки?

3 Гра «Упізнай казку»

• Котик, півник, лисичка. («Котик і півник»)

• Мачуха, сестра, військовий, королева, місяці. («Дванадцять місяців»)

• Двоє мишенят, півень. («Круть і Верть»)

• Дід, собака, мишеня, жабка, зайчик, лисичка, вовчик, ведмідь. («Рукавичка»)

• Хлопчик, дід, баба, зміючка. («Івасик-Телесик»)

• Дід, баба, лисичка, вовк. («Лисиця та вовк»)

• Дід, баба, качечка. («Кривенька качечка»)

4 Робота над загадками

 — Відгадайте, хто до нас завітав.

 • На городі, що за черга?

Дід і баба тут стоїть.

Тягнуть щось перед собою

І не витягнуть ніяк. («Ріпка»)

 • Ти впізнаєш вмить її —

Одяг весь у попелі,

Мачуха все лається,

Сестри насміхаються. («Попелюшка»)

 • Маленьке, сіреньке,

Біди наробило:

Щось біле, кругленьке,

Хвостиком розбило.

Сумує і плаче бабуся,

Дідусь витирає сльозу,

А курочка кудкудаче:

«Я вам золоте знесу». («Курочка Ряба»)

• В’ється річка невеличка Хлопчик у човні сидить.

З берега матуся кличе,

  Щоб обідом пригостить.

І вгадать цього героя Справа зовсім нескладна.

Казка ця усім відома

Про кого вона? («Івасик-Телесик»)

 • Хто кругленький і смачненький,

Із віконця скік та скік.

Втік від баби та від діда До лисички на язик? («Колобок»)

 — Сьогодні ми згадаємо казку про Колобка.

 5 Перегляд мультфільму «Колобок»

 — Як ви гадаєте, чому Лисиці вдалося з’їсти Колобка?

III. Фізкультхвилинка

У країні казочок Жив веселий Колобок. Разом з ним усі звірятка, Вирушали на зарядку. Похитали головою,

Раз притупнули ногою, Руки вгору піднесли,

Трішки ними потрясли, Нахилились вліво, вправо. Та цього іще замало.

Руки вгору, руки вниз,

Раз присіли, піднялись. Головою похитали Й працювати знов почали.

IV. демонстрація та аналіз зразка 1 Інструктаж

 — Сьогодні ми спробуємо зробити аплікацію до казки «Колобок».

 — Подумайте, який епізод з казки чи з мультфільму вам особливо сподобався.

 — Оберіть фон своєї аплікації. Для цього візьміть картон потрібного кольору.

 — Спочатку виріжте деталі аплікації — героїв та їх оточення.

 — Потім розташуйте деталі на картоні.

 — Обережно наклейте частини аплікації, користуючись клеєм та пензликом.

 — Хто з вас хоче зробити аплікацію до іншої казки?

 — Якщо вам хочеться проявити фантазію, будь ласка!

 2 Правила роботи з ножицями

 • Ножиці для ручної праці повинні мати заокруглені кінці.

 • Клади ножиці так, щоб вони не виступали за край робочого місця.

 • Не працюй тупими ножицями, а також ножицями зі слабким кріпленням.

 • У процесі різання уважно слідкуй за розміткою.

 • У процесі роботи тримай матеріал пасивною рукою так, щоб пальці були осторонь від гострого леза.

 • Не розмахуй ножицями, під час різання не ходи, а також не підходь занадто близько до того, хто з ними працює.

 • Після роботи ножиці тримай складеними, бажано в чохлі, так само, як ніж.

V. практична робота учнів

Учні працюють самостійно, учитель допомагає за потреби.

VI. виставка та оцінювання робіт

 1 Гра «Додай слово»

Діти ходили, діти гуляли,

Дружно у парку казку... (шукали).

Може, під кущиком, чи під місточком,

Може, накрилась кленовим. (листочком),

Хлопці гасали, бешкетували.

Що ви? Це казку вони. (наздогнали).

Казко, постій, гей, озовися!

Та не жартуй з нас, в клас. (повернися)!

Казка із сонечком в небо злетіла,

Ні, нашу казку кізонька. (з’їла).

Та, слава Богу, казка знайшлася.

Будем старатись, щоб гарна. (вдалася)!

  В.  Сухомлинський

— До якої казки зробили аплікацію? Чому?

— Яка аплікація сподобалася найбільше?

VII. підсумок уроку

— А хто може нагадати, звідки взялася казка?

— Яких героїв ви найбільше любите?

— Аплікація до якої казки вам найбільше запам’яталася?

— А яким героєм казки ви б хотіли бути?

— Казка — це дитинство людства і його мудрість. Читайте і слухайте казки, легенди, пісні. Вивчайте казки і переказуйте. Нехай вони ідуть по світу, нехай живуть серед нас і після нас, хай виховують нас і вчать, як треба жити по правді.

Казок на світі є багато І веселих, і сумних.

Тож чи можемо Прожити ми без них?

Не можемо без казки у світі ми жити,

Бо казка нас вчить, як потрібно дружити,

Як зло подолати, як хитрих провчити.

Як чуйних і добрих, й сміливих любити.

Як добре, що казка усіх нас зібрала,

Дорослих і діток разом поєднала.

Гукайте іще нас з собою в мандрівку —

Ми знову прийдемо до вас на підтримку.

Категорія: Трудове навчання: технічна і художня праця | Додав: SYLER (01.01.2014)
Переглядів: 10953 | Рейтинг: 2.4/5
Різноманітність дитячих ігор. Значення гри у житті дитини
Природні матеріали. Ескіз виробу. Природні матеріали. Виготовлення аплікації ...
Наш вернісаж
Панно для класної кімнати
Тварини
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]