Робота з пластиліном. Ліплення на тему «Зимовий ліс»

Тема: Робота з пластиліном. Ліплення на тему «Зимовий ліс»

Мета: закріплювати вміння працювати з пластиліном; розвивати навички ліплення барельєфа — зображення з пластиліну на плоскій поверхні; закріплювати знання про будову дерева і про життя рослин узимку; удосконалювати навички розмазування пластиліну по пластині для створення загального фону композиції; розвивати охайність, самостійність, виховувати посидючість та терпіння при виконанні роботи, бережливе ставлення до природи.

Обладнання: пластини з твердого картону розміром 10 х 15 см (за кількістю учнів); пластилін різних кольорів, стеки, дощечки, вологі серветки для рук, ілюстрації із зображенням зимових пейзажів, дерев узимку.

Хід уроку

I. Організаційний момент

 1 Привітання

 Всі почули ви дзвінок —

 Він покликав на урок.

 Кожен з вас вже постарався,

 До уроку готувався.

 Ліпимо — гарненько,

 Ріжемо — рівненько,

 Друзям допомагаємо.

 Тож — урок розпочинаємо.

 2 Перевірка готовності до уроку

 3 Упорядкування робочих місць

II. робота над новим матеріалом

 1 Оголошення теми та мети уроку

— Сьогодні на уроці ми будемо навчатися нового прийому ліплення з пластиліну — барельєфа — ліплення зображення на плоскій поверхні. Ми вже ліпили з пластиліну. А який матеріал ще використовують для ліплення? (Відповіді дітей.)

— Так, можна ліпити із тіста, із глини, із вогкого піску на пляжі, із снігу.

— А ще ми згадаємо, як треба ставитися до рослин, дерев.

 2 Вступна бесіда

— Як ви вважаєте, взимку дерева та інші рослини продовжують рости?

— Які умови необхідні для росту рослин?

— Чи всі умови, необхідні для росту рослин, тобто взимку?

— Якщо дерева взимку не ростуть, чи не означає це, що вони загинули?

— Що є доказом того, що дерева не загинули, а тільки заснули в зимові морози?

— Відгадайте загадки, упізнайте дерева!

  • Проливала дрібні сльози Молода дівиця.

 Полоскала довгі коси

 У чистій водиці. (Верба)

  • Дерево росте крислате,

 Листям різьбленим багате.

 Примостились під листочки В тюбетеєчках синочки. (Дуб)

  • Як прийде весна в садочок —

 До лиця білий віночок,

 Ну, а восени цій кралі Приглянулися коралі. (Калина)

  • Що за диво? На гіллі Їжачки ростуть малі.

 В них гостренькі колючки Та зелені кожушки. (Каштани)

  • Наче сонечко на вітах,

 Зацвіли пахучі квіти.

 Втішилась сім’я бджолина, —

 Буде з медом вся родина. (Липа)

  • Боягузка у гайочку Заховалась за дубочки.

 Не лякав ніхто панянку,

 Та тремтить безперестанку. (Осика)

 • Восени панянки Зняли одяганки,

 А висока пані

 Ще у сарафані. (Сосна)

  • Стережуть колючки їй Цвіт весняний запашний,

 А осінньої години —

 Червонясті намистини. (Шипшина)

  • Мов зелений їжачок,

 Має безліч голочок.

 Поспішає до оселі

 В новорічні дні веселі. (Ялинка)

— Які загадки були про кущі?

— Чим дерева відрізняються від кущів?

Учні читають вірш А. Костецького «Розмова з другом».

РОЗМОВА З ДРУГОМ

Спасибі людям, що зростили ліс:

За всі дуби, ялини в пишнім гіллі,

І за красу отих зелених кіс,

В яких стоять гнучкі берізки білі.

Коли б не ліс, не знали б ми про те,

Що є фіалка й пролісок на світі,

Як у маю конвалія цвіте — Найкраща, найніжніша поміж квітів.

Від суховіїв сохнула б земля,

Була б вона подібна до пустелі,

А ліс накличе хмару на поля —

Дощі проллються весняні, веселі... Спасибі ж людям, що зростили ліс.

 А.  Костецький

  (Колові рухи руками над головою.)

  (Руки покласти на голову.)

(Підняти руки вгору.)

(Повертати тулуб праворуч, ліворуч.)

(Піднести руки до очей «біноклем».)

Тож піднімемо руки вгору Та подивимось на зорі.

А тепер всі руки в боки —

Як зайчики — скоки, скоки.

III. Фізкультхвилинка

Я малюю зайчика для вас — раз!

Це у нього голова — два!

Це у нього вуха догори — три!

Це стирчить у нього хвостик сірий — чотири!

Це очиці весело горять — п’ять!

1, 2, 3, 4 — нам потрібно відпочити!

IV.  Демонстрація та аналіз зразка

►► Інструктаж

На дошці — ілюстрації із зображенням зимового лісу та окремих дерев.

— Сьогодні я пропоную вам зобразити зимові дерева за допомогою пластиліну. Подумайте, яке дерево вам хочеться зобразити, як виглядають його стовбур і гілки, яким чином можна показати, що дерева зимові. У першу чергу потрібно створити фон для вашої композиції. (Підготовка пластин.)

— Оберіть колір для фону, акуратно розмістить пластилін, щоб на пластині не залишилося білих плям. Постарайтеся, щоб шар пластиліну вийшов якомога більш рівним.

— Прикрасьте зображення і виліпіть сніг, що лежить на гілках, окремі сніжинки, що кружляють у повітрі.

— За допомогою стеки можна зобразити опуклості кори на стовбурі дерева, а також сніговий замет під деревом.

V. практична робота учнів

Правила роботи з пластиліном

 • Розминати і розгортати пластилін потрібно на дощечці;

 • розрізати пластилін стекою;

 • невикористаний пластилін класти в клітинку упаковки;

 • після завершення роботи з пластиліном руки витирати серветкою;

 • не можна брати пластилін до рота, торкатися брудними руками обличчя, очей, одягу, не чіпайте зошити, книги, гумки — скрізь будуть жирні плями, по яких жодна ручка не пише.

Діти починають роботу. Учитель допомагає за потреби.

VI. виставка та оцінювання робіт

— Розкажіть про своє дерево.

— Чому саме його вирішили зобразити?

VII. підсумок уроку

— Чого ми навчалися сьогодні на уроці?

— Як потрібно ставитися до рослин, до дерев?

— Як треба поводитися в лісі?

 В полі, у лісі, над яром —

 Квіти, дерева і трави.

 Цвіту не вирви задаром,

 Гілки не втни для забави.

 Оберігайте ж повсюди Шлях і стежиночку в гаї —

 Все то окрасою буде Нашого рідного краю.

— Які правила поведінки в лісі ви знаєте?

 1) Не ламай гілля дерев.

 2) Не зривай квіти, лікарські трави.

 3) Не вбивай павуків та не рви павутиння.

4) Не руйнуй гнізда птахів.

 5) Не руйнуй мурашники.

 6) Не збивай гриби ногами, навіть отруйні.

 7) Не псуй кору дерев.

 8) Не пали вогнище у лісі.

Категорія: Трудове навчання: технічна і художня праця | Додав: SYLER (01.01.2014)
Переглядів: 6753 | Рейтинг: 1.0/1
Н. Забіла «Вовк і козенята», М. Підгірянка «Безконечні казочки»
Вітальна листівка до Дня перемоги
Що потрібно знати про природу
Значення природи для життя людини
Людина — частина живої природи
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]