Робота з пластиліном. Ліплення овочів та фруктів

Тема: Робота з пластиліном. Ліплення овочів та фруктів

Мета: ознайомити учнів з властивостями пластиліну; навчати простих прийомів ліплення; розвивати спостережливість, охайність у роботі; виховувати посидючість, терпіння, любов до природи; прищеплювати навички здорового образу життя.

Обладнання: пластилін, дощечка для роботи, стеки, серветки для рук, ілюстрації із зображенням овочів та фруктів.

Хід уроку

I.  Організаційний момент

 1 Привітання

 Пролунав дзвінок,

 Починається урок.

 Працюватиме старанно,

 Щоб почути у кінці,

 Що у нашім першім класі Діти — просто молодці!

 Щоб урок пройшов немарно,

 Треба сісти рівно, гарно І виконувати те,

 Про що мова зараз йде.

 2 Перевірка готовності до уроку

 3 Упорядкування робочих місць

II. робота над новим матеріалом

 1 Оголошення теми та мети уроку

— Сьогодні на уроці ми ознайомимося з прийомами роботи з пластиліном, з правилами, яких слід дотримуватися при роботі з пластиліном, та дізнаємося, що слід уживати в їжу, щоб мати міцне здоров’я.

 2 Вступна бесіда

— Хто знає, що таке пластилін?

— З чого він зроблений?

— Як із ним працювати?

— Пластилін створений людиною з білої глини, гліцерину, вазеліну (щоб глина не висихала) і воску (щоб глина була завжди пластичною). Щоб надати пластиліну колір, використовують спеціальні барвники.

Зараз осінь. На вулиці холодно, дощить, а вам потрібно ходити до школи, навчатися. Де ж набратися сил? Що необхідно робити, щоб бути здоровими та міцними цілий рік? (Відповіді дітей.)

— Щоб дізнатися, чи маєте ви рацію, розгадайте кросворд.

1. Помаранчева і гарна,

 У землі сиджу немарно: Соковита, солоденька,

 Вже я стала чималенька.

 Собою пригощу дитину.

 Хай корисну з’їсть... (морквину).

 2. В діжці ми їх засолили,

 А тоді всю зиму їли.

 Солоненькі та хрумкі

 У пухирцях. (огірки).

 3. Некрасива, шишкувата,

 Як прийде на стіл вона,

 Скажуть весело хлоп’ята:

 — Ну й розсипчаста, смачна! (Картопля)

 4. Народжується з квітки,

 Його всі люблять дітки,

 Заліза в нім багато,

 Рум’яне і хрустке.

 А ну, скажіть, малята,

 То що ж воно таке? (Яблука)

 5. Зелений чуб, червоний бік,

 Смачний із нього чавлять сік.

 Ґаздині варять з ним борщі,

 Росте в городі на кущі. (Помідор)

 6. Лампочка вгорі висіла,

 Стала смачна, пожовтіла.

 Діти лампочку зірвали,

 З апетитом скуштували. (Груші)

 7. Що то за голова,

 Що лиш зуби й борода? (Часник)

 8. Кажуть, щоб хвороб не знати,

 Треба всім мене вживати.

 Може, ви мене й з’їсте,

 Тільки сльози проллєте. (Цибуля)

— Яке слово прочитали у кросворді?

— Так, це вітаміни. Вони потрібні і дітям, і дорослим. Тому їжте їх побільше!

— А ви знаєте, чим фрукти відрізняються від овочів? (Відповіді дітей.)

— Фрукти — це їстівні та соковиті плоди культурних і дикорослих рослин. Фрукти бувають зерняткові (яблуня, груша), кісточкові (абрикос, слива, вишня, персик), цитрусові (апельсин, лимон, мандарин, грейпфрут), тропічні (інжир, гранат, манго, ананас, банан, авокадо). Овочі — це їстівні частини трав’янистих рослин.

— А тепер давайте спробуємо виготовити деякі фрукти та овочі з пластиліну. Розгляньте ілюстрації. Як виглядають фрукти й овочі на деревах або грядках?

III. Фізкультхвилинка

 Раз! Два! Всі присіли,

 Потім вгору підлетіли.

 П’ять, шість — всі веселі Крутимось на каруселі.

 Сім, вісім — в поїзд сіли,

 Три, чотири — нахилились Із струмочка дружно вмились.

 Ніжками затупотіли.

 Дев’ять, десять — відпочили І за працю дружно сіли.

IV. демонстрація та аналіз зразка Правила роботи з пластиліном

Розминати і розгортати пластилін потрібно на дощечці; розрізати пластилін стекою;

невикористаний пластилін класти в клітинку упаковки; після завершення роботи з пластиліном руки витирати серветкою;

не бери пластилін до рота, не торкайся брудними руками обличчя, очей, одягу. Не чіпай зошити, книги, гумки — скрізь будуть жирні плями, по яких жодна ручка не пише.

 2 Правила роботи з товаришами Поважай працю товариша. Ніколи не бери до рук чужу роботу без дозволу автора чи вчителя. Не ламай чужих виробів, навіть якщо вони погано зроблені;

не торкайся руками представлених на виставці робіт, в тому числі і своїх;

навчився сам — допоможи товаришеві. Підкажи, яким прийомом краще зробити потрібну форму або виправити помилку. Покажи це на своїй роботі. Виправляй роботу товариша або допомагай йому тільки за його згоди;

у спільній з товаришем роботі над композицією будь згідливіший і поступливіший у виборі теми та персонажів. Виконуй вироби чесно. Поступися товаришеві виготовленням більш простих виробів. При невдачі не звинувачуй товариша, а допоможи виправити помилки.

3 Інструктаж

 — Якщо ви обрали, які фрукти та овочі будете виробляти, покладіть перед собою дощечку та приступайте до роботи. (На дошці — таблиця до уроків трудового навчання для 1 класу «Прийоми роботи з пластиліном. Виготовлення овочів та фруктів».)

Ліплення яблука

 — Візьміть більший шматочок жовтого пластиліну для виготовлення яблучка та менший — зелений — для хвостика, листочків;

 — коловими рухами утворіть жовту кульку;

 — угорі та внизу, притиснувши пальчиком, зробіть загли-бинки;

 — зробіть хвостик та прикріпіть його до яблучка;

 — прикрасьте яблучко листочками. На листочках можна зробити зубчики чи намалювати прожилки стекою;

 — щоб яблучко стало рум’яним, візьміть шматочок червоного пластиліну і старанно розмастіть його з одного боку яблука.

Ліплення груші

 — Візьміть більший шматочок жовтого пластиліну для виготовлення груші та менший — зелений — для хвостика, листочків;

 — коловими рухами утворіть жовту кульку;

 — витягніть пластилін так, щоб утворилася форма груші;

 — вгорі та внизу, притиснувши пальчиком, зробіть заглибинки;

 — зліпіть палички та листочки;

 — прикріпіть грушу до гілочки, зліпіть листочки та прикріпіть їх до гілки.

Ліплення моркви

 — Візьміть більший шматочок жовтогарячого або червоного пластиліну для виготовлення моркви та менший — зелений — для хвостика;

 — коловими рухами рук утворіть жовтогарячу кульку;

 — прямими рухами рук, міцніше натискуючи на один кінець, отримайте потрібну форму;

 — заокругліть верхню частину моркви;

 — із зеленого пластиліну зробіть хвостики листочків;

 — прикріпіть хвостики листочків морквини.

V. практична робота учнів

 Учні починають роботу. Учитель допомагає за потреби.

VI. виставка та оцінювання робіт

 — Розгляньте роботи учнів першого ряду. Які вироби сподобалися найбільше? чому?

 — Розгляньте вироби учнів другого ряду. Які помилки помітили? чому вироби вийшли маленькими чи великими?

 — Розгляньте вироби учнів третього ряду. Чи схожі вироби на справжні овочі та фрукти?

VII. підсумок уроку

— З яким матеріалом ми працювали сьогодні на уроці?

— Як потрібно працювати з пластиліном?

Категорія: Трудове навчання: технічна і художня праця | Додав: SYLER (01.01.2014)
Переглядів: 15948 | Рейтинг: 5.0/1
Т. Шевченко «Тече вода з-під явора...» І. Франко «Дрімають села...» П. Тичина...
На уроці образотворчого мистецтва. Побудова і записування речень, що передают...
Різноманітність тварин. Що дають тварини людям
Пластмасові технічні конструктори. Їх призначення
В. Лучук «Жолудь». Є. Гуцало «Без дороги ходить дощ». П. Ребро «Суперечка». А...
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]