Робота з природним матеріалом. Виготовлення звірів та птахів із сухого листя

Тема: Робота з природним матеріалом. Виготовлення звірів та птахів із сухого листя

Мета: вдосконалювати вміння та навички роботи з природним матеріалом; навчити виготовляти вироби із сухого листя, гілочок дерев та квітів; розвивати творче мислення, уяву, охайність; виховувати самостійність, працьовитість, пізнавальний інтерес.

Обладнання: картон, кольоровий папір, ножиці, клей, пензлики, серветки для рук, сухе листя, гілочки дерев, квітів, ілюстрації лісових тварин та птахів.

Хід уроку

I. Організаційний момент

 1 Привітання

Зазирнуло ранком сонце До школяриків у віконце,

У дзвіночок калатало,

Промінцями лоскотало:

— Прокидайтесь, не баріться,

Не пустуйте, гарно вчіться!

 2 Перевірка готовності до уроку

 3 Упорядкування робочих місць

II. робота над новим матеріалом

 1 Оголошення теми та мети уроку

— Сьогодні на уроці ми продовжимо працювати з природним матеріалом. Будемо виготовляти тваринок та птахів із сухого листя.

 2 Вступна бесіда

  ОСІНЬ

Ніби притомилось сонечко привітне,

У траві пожовклій молочай не квітне.

Облетіло літо листячком із клена,

Лиш ялинка в лісі сонячно-зелена.

Журавлі курличуть: — Летимо у вирій! — Пропливає осінь на хмарині синій.

  Б. Чалий

— Яка пора року описана у вірші?

— Як дерева готуються до зими?

— Куди відлітають журавлі?

— Як називаються птахи, які відлітають у вирій?

— Яких перелітних птахів ви знаєте?

— А як готуються до зими птахи, що залишилися зимувати?

— А як готуються до зими тварини? (Відповіді дітей.)

ХТО ЯК ДО ЗИМИ ГОТУЄТЬСЯ

Восени, перед суворою зимою, у звірят виростає нове тепле, густе хутро. Ведмеді влаштовують собі барлоги, а їжаки й борсуки — глибокі нори, і залягають у зимову сплячку.

Бобри — дбайливі господарі: і їжу запасають, і хатку утеплюють. Хом’яки зимують у своїх норах-комірчинах, повних зерна. Дрімають собі всю зиму, час від часу прокидаються, і попоївши, знову засинають.

Білки восени збирають горішки, шишки та жолуді та складають їх у гнізда між гілками або ховають у ямах під коріннями дерев. А гриби білочки сушать на гілках, а взимку, перестрибуючи з гілки на гілку, ласують сушеними грибочками. Ведмеді за кілька тижнів до настання холодів намагаються якомога більше наїстися — їдять все, що трапляється їстівного: горіхи, рибу, свіжину. І лише нагулявши жиру залягають у зимову сплячку в барліг.

 ОленаФранкевич

— Відгадайте загадки про тварин.

• Я руда, низького росту,

 Хитра я і довгохвоста.

 На курей я вельми ласа —

 В них таке смачненьке м’ясо.

 Вовку-брату я сестриця,

 А зовуть мене. (лисиця).

• Буркотливий,вайлуватий,

 Ходить лісом дід кошлатий:

 Одягнувся в кожушину,

 Мед шукає і ожину.

 Літом любить полювати,

 А зимою — в лігві спати.

 Як зачує він весну —

 Прокидається від сну. (Ведмідь)

• Сірий, ікластий,

 Хоче вівцю вкрасти. (Вовк)

• Не ходжу я, а скакаю,

 Бо нерівні ноги маю.

 Через поле навмання Перегнав би я коня. (Заєць)

 • Живемо ми по річках

В теплих затишних хатках.

Ми будуємо запруди,

Ремонтуємо споруди.

Будівельники-майстри Дружні, лагідні... (бобри).

 • Я пухнастенька, руденька,

Лісом бігаю швиденько.

Я збираю ягідки,

На гілках сушу грибки,

Грушки і горішки І соснові шишки. (Білочка)

 • Гостроносий і малий,

Сірий, тихий і незлий.

Вдень ховається. Вночі Йде шукать собі харчі.

Весь із тонких голочок.

Як він зветься?... (Їжачок).

Діти розглядають ілюстрації тварин та пташок.

III. Фізкультхвилинка

Ми сьогодні працювали,

Притомились, посідали.

Раз, два, раз, два, раз —

Присідаємо гаразд!

Ми всі вправи закінчили,

Хай і руки відпочинуть!

Руки вгору, підтягніться — раз, два, раз, два. Щонайнижче нахиліться — раз, два, раз, два.

IV. демонстрація та аналіз зразка

Інструктаж

— Уважно розгляньте малюнки.

— Доберіть листячко, яке схоже на тулуб, голову, вушка, хвостик тваринки.

— Доберіть колір картону, на якому ви розташуєте свою тваринку або пташку.

— Охайно розташуйте свою аплікацію на картоні.

— Обережно приклейте листячко на картон.

— Користуйтеся пензликом та серветкою для рук.

V. практична робота учнів

Діти виконують роботу, користуючись допомогою вчителя та товаришів.

VI. виставка та оцінювання робіт

— Яка робота сподобалася вам найбільше? Чому?

— Чи помітили ви певні помилки?

— Яка з робіт виконана охайно?

VII. підсумок уроку

— З яким матеріалом ми працювали сьогодні на уроці?

— Чи сподобався вам урок?

— Кому ви подаруєте свою аплікацію?

додаток до уроку 8

 ПТАШКИ ВЗИМКУ

У цей час пташкам дуже важко знайти їжу. Ти можеш їм допомогти. У годівничку або просто на підвіконня насип крихти хліба, різного насіння. Якась пташка побачить твої гостинці і відразу поскликає своїх друзів.

Пташки вміють пам’ятати своїх друзів. своїм веселим щебетанням вони не раз подякують тобі за турботу.

Горобчик уміє дружити і ділитися. Горобчики завжди живуть великими зграями. Синичка — дуже жвава і рухлива пташка. Своє гніздечко може збудувати навіть у поштовій скриньці.

Дятлик уміє лікувати дерева. Стукаючи по стовбуру своїм міцним дзьобом, він швидко визначить, де ховаються жучки, що псують дерево.

Сойка полюбляє стиглі жолуді. Уміє запасати їх на зиму: набравши повен рот, ховає у щілинки, закопує у землю.

У сороки голова, крила, хвіст — чорні, а решта пір’ячка — біленьке. Вона любить усе блискуче і може навіть поцупити коштовності.

Ворона — обережна і розумна пташка. Її дітки у гнізді поводяться завжди тихо і чемно.

Наталя Партика

 ЧИМ ГОДУВАТИ ПТАХІВ УЗИМКУ

 • Насіння соняшника (не смажене) дуже люблять снігурі та синиці, добре ледь-ледь розчавити насіння пляшкою чи качалкою;

 • коноплю люблять усі зерноїдні птахи;

 • овес — на виправдання своєї назви їдять вівсянки та ще чубаті жайворонки (посмітюхи) й польові горобці;

 • просо, пшоно — найулюбленіша їжа вівсянок і жайворонків, крім того, просо їдять куріпки, синиці та горобці;

 • гарбузове насіння (лише сире) гарно потішить вас, оскільки дасть змогу побачити, як синиці, притиснувши лапкою насінину, діловито продзьобують у ній дірочку, стурбовано озираючись на всі боки;

 • насіння дині не залишить байдужою жодну пташку;

 • крихти сухого білого хліба (чорний хліб шкідливий для всього птаства) — чудовий корм для багатьох птахів;

 • горобина і бузина, зібрані в кетяги й розвішані на деревах, — найліпший подарунок дроздам;

 • насіння ясеня (схоже на зв’язки ключів крилатки) — улюблені ласощі снігурів;

 • насіння бур’янів (лобода, кропива, лопух, кінський щавель) — найдешевший і дуже корисний корм для зерноїдних птахів.

Категорія: Трудове навчання: технічна і художня праця | Додав: SYLER (01.01.2014)
Переглядів: 2594 | Рейтинг: 0.0/0
Щоб бути здоровим і все встигати робити
Дитина вдома. Поведінка в небезпечних ситуаціях
Конструювання зі смужок паперу. Конструювання виробів зі смужок паперу
Значення повітря для живої природи
Обговорення можливостей і демонстрація режимів роботи комп’ютера. Складові ча...
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]