Детективна повість. Астрід Ліндгрен «Знаменитий детектив Блюмквіст»

Урок 33

Тема. Детективна повість. Астрід Ліндгрен «Знаменитий детектив Блюмквіст»

Мета: дати загальне уявлення про багатство і різноманітність книжкового світу за жанровими ознаками, авторським та тематичним принципами; вчити встановлювати послідовні, часові, причиново-наслідкові та смислові зв'язки частин тексту, оцінювати вчинки персонажів, визначати мотиви їх поведінки, зіставляти героїв за вчинками та проявами почуттів; виховувати бажання більше читати, дбайливо становитися до книжок.

Обладнання: мапа світу; портрет Астрід Ліндгрен; книга «Знаменитий детектив Блюмквіст»; підручник; робочий зошит.

Хід уроку

I. Організаційний момент

— Одне одному всміхніться.

Сядьте всі рівненько, починаємо працювати.

Вузлик знань сьогодні будемо в’язати.

— Сьогодні ми будемо продовжувати ознайомлюватися з творами зарубіжних письменників. Пригадаємо, які бувають твори за жанром. (Казки, легенди, вірші, скоромовки, загадки, притчі, оповідання)

— Якими бувають оповідання?

— Ми маємо провести дослідницьку роботу, і допоможе нам у цьому... (запис на дошці: детектив Блюмквіст).

— Чи зрозумілі вам ці слова?

— Хто такий детектив? Ваші варіанти відповідей?

II. Повідомлення теми й мети уроку

Хай до тебе із сторінки прийдуть гості таємничі, і веселії смішинки, і пригоди фантастичні.

— Діти дуже полюбляють читати про пригоди.

Знаменита шведська письменниця Астрід Ліндгрен створила три книги, у яких діти розкривають злочини.

III. Робота над новим матеріалом

 1 Опрацювання статті підручника про А. Ліндгрен

Демонстрування портрета.

2 Опрацювання оповідання А. Ліндгрен «Знаменитий детектив Блюмквіст»

1) Первинне слухання твору першої частини (виразне читання вчителем).

— Про що йдеться в оповіданні?

— Хто його головні герої?

2) Словникова робота.

Читання «пірамідок» слів із дошки.

— Прочитайте слова, правильно наголошуючи.

— Прочитайте слова в алфавітному порядку.

— Яке слово найдовше? найкоротше?

— Поясніть значення слів.

— Прочитайте тільки власні назви.

 3) Мовчазне читання твору (самостійно).

 4) Аналіз змісту твору з елементами вибіркового читання.

— Про що мріє Калле? Яка професія йому до вподоби?

— Що він знає про роботу детектива?

— Розкажіть про друзів Калле.

— Як вони ставляться до мрій Калле?

— Перекажіть, як відбулося знайомство дітей із дядьком Ей-нором.

— Як повівся під час знайомства з Ейнором малий детектив?

— Де поселився дядько Ейнор? Чому він не зупинився в готелі?

— Яку назву можна дати цій частині оповідання?

 5) Самостійне мовчазне читання другої частини твору учнями.

— Перекажіть, як зібралися друзі.

— Чому дядько Ейнор запропонував дітям оглянути руїни замку?

— Як поводився Ейнор в руїнах замку?

— Що викликало підозру в Калле?

— Коли й чому Калле зробив висновок, що «дядько Ейнор страшенно підозрілий»?

— Яку назву ви дасте цій частині?

 6) Вправи на розвиток швидкості читання.

 а) Гра «Перевір твердження».

— Зіставте з текстом нижченаведене твердження і скажіть, що в ньому «так» чи «не так».

Пляшку

знехотя

детектива

закапелки

знадливий

подлубався

  Кале Блюмквіст Шерлок Холмс Асб’єрн Краг Еркюль Пуаро Пітер Вімсей

 Лісандер

  • Калле знехотя відвів очі від плямки й глянув у вікно. (Так)

  • То була донька Єва — Лотта. (Не так)

  • Звісно, руїни замку нікуди не ділися. (Так)

  • Роззирнувшися в похмурому підземеллі, Калле дістав олівчика й лаштувався підписатися на мурі. (Не так)

  6) Гра «Хто швидше?».

I варіант. Знайти у тексті, скільки разів повторюється слово Калле.

II варіант. Знайти у тексті, скільки разів повторюється слово Андерс.

  7) Робота з ілюстрацією. Словесне малювання.

— Розгляньте малюнок у підручнику. Зіставте його з текстом. Який епізод зображено?

— Уявіть себе художниками. Яку б ви створили ілюстрацію до другої частини оповідання?

  8) Вибірковий детальний переказ.

— Підготуйте детальний переказ твору, до якого створювали уявний малюнок.

IV. Підсумок уроку

— Із яким твором познайомилися сьогодні? Хто його автор?

— Як можна назвати головного героя оповідання?

— Хто такий детектив?

— Чи читали ви подібні твори?

Примітка. Резервні уроки учитель планує на свій розсуд.

Категорія: Зарубіжна література | Додав: SYLER (08.05.2014)
Переглядів: 2047 | Рейтинг: 1.0/1
Тема. Казки народів світу. Урок позакласного читання
Охорона тварин. Турбота людей про тварин
Властивості паперу. робота з папером
М. Сингаївський «Що воно за диво?». П. Мовчан «Сіяв шпак». А. Григорук «Переп...
Т. Коломієць «Диваки», «Лічилка-небувалиця» Г. Бойко «Скоромовка-небувалиця»....
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]