Світ навколо нас. У царстві птахів

Урок № 26

Тема: Світ навколо нас. У царстві птахів

Мета уроку:

 • ознайомити учнів з різними групами птахів, особливостями їхнього життя, голосами;

 • розвивати і закріпити початкові навички використання елементів взаємодії з комп'ютером - кнопок керування, операції Вга§&Бгор ("натиснути й перетягнути");

 • розвивати елементи логічного та просторового мислення:

 • виховувати любов до природи, пізнавальний інтерес.

Обладнання: підручник, електронна складова курсу, географічний атлас.

Хід уроку

І. Організаційний момент. Повторення правил поведінки у комп’ютерному класі.

 II.Повторення домашнього завдання. Актуалізація опорних знань.

Розповіді дітей (які підготували) про походження своїх імен.

1. Кросворд "Щопотрібно знати про себе”

По вертикалі:

 1.Місце мешканнятої чи іншої особи, (адреса)

По горизонталі:

2. Заключення лікаря (Діагноз).

3. Ти повинен знати назву свого ... (Району).

4. Як називається твоє ... ? (Село).

5. Теж, що й родина (Сім’я).

6. Хто твоя... (Мама).

2. Логічне завдання.

Визнач на малюнку почуття.

III. Вивчення нового матеріалу.

1.Бесіда.

Загадка.

 Прилетіли гості,

 Сіли на помості.

 Без сокири, без лопата.

 Поробили собі хата (Птахи).

— Ви вже, мабуть, здогадались, що сьогодні на уроці йтиметься про

птахів.

Пташиний світ дуже різноманітний. Є серед них дуже маленькі, а є й велетні. Найменша в світі пташка - колібрі,- живе в Південній Америці. А найбільшою в світі пташкою є африканський страус.

Тіло птаха вкрите пір'ям, що добре захищає від холоду. Птах має крила, що дозволяє йому літати, на голові є міцний дзьоб. У птаха є двоє ніг.

Живляться птахирізноманітною їжею. Усі птахи,за вийнятком

зозулі, насиджують яйця.Птахн — дбайливі батькі. Вони турбуються про

пташенят, годують, захищають від ворогів, вчать літати.

2.Робота з підручником.

•Які з цих птахів живуть коло нас, зимують з нами?

•Які відлітають у теплікраї? Чому?

• Яких птахів ми бачили тільки у зоопарку?

• Що є спільне і що відрізняє красеня павича від сіренького соловейка?

4.Фізкультхвилинка.

 Один - піднести руки вгору,

 Два — нагнутися додолу .

 Не згинайте, діти, ноги.

 Не торкайтеся підлоги.

 Три, чотири — прямо стати.

 Будемо відпочивати.

IV. Робота з програмою.

- Дізнатися і запам'ятати, які птахі живуть на яких континентах нам допоможе комп’ютер.

Все поле екрану - робоче вікно програші, шо складається з трьох елементів:

• Назва файлу з неактивними кнопками "Згорнути", "Відновити" та активною кнопкою "Закрити" (косий хрестик у правому верхньому куті: при підведенні до неї курсора миші з'являється підказка "Всі уроки"). Головне робоче вікно і вікна, що відкриватимуться під час роботи з програмою, потрібно буде закривати саме за допомогою кнопки "Закрити" (текст підказки відповідно змінюватиметься);

• Робоча частина вікна програми (головне вікно, шо відкривається з меню уроків II півріччя в робочій частині містить зображення птахів, з якими працюватимуть учні, але на початку уроку зображення чорно-біле);

• Кнопки керування на панелі в нижній частині вікна (подібно до панелі задач робочого стола \Уїшіом,5.

На уроці учні працюють з кнопками керування на панелі в нижній частині вікна та робочою частиною вікна. Робота починається з натискання на кнопку "Виділити всіх". Потім учням пропонується в довільному порядку обрати птахів, які водяться на інших континентах (чужокрайних), свійських та відлітаючих птахів. Для цього необхідно натиснути відповідну кнопку знизу, а потім перетягнути зображення птахів, шо відповідають вимогам завдання, на ліву (для свійських), праву (чужокрайніх) або нижню (для тих, що відлітають в теплі краї) зони робочої частини вікна (вони позначені написами). Якщо птаха перемішено правильно, він відразу або після відпускання лівої кнопки миші опиняється у відповідній зоні робочого вікна, якщо неправильно — повергається до розміщеної в центрі групи птахів. Коли задача розв'язана правильно (переміщено всіх птахів, що відповідають умовам запитання), у верхній частині вікна з'являється напис "Молодець!". Натисканням на кнопку "Вірні відповіді" можна викликати вікно з відповідями на всі три запитання, але тільки після хоча б одноразового відвідування всіх трьох задач. Після цього можна прослухати голоси деяких птахів -натискання кнопки "Голоси" приводить до появи вікна, у якому біля зображень та назв птахів розташовано кнопки "Послухати", після натискання на які розпочинають програватися звукові файли з голосами птахів.

2. Релаксація.

3. Робота з програмою (за бажанням дітей).

І.Підсумки урок)'.

•Яке значення птахів у природі?

•Як вони оберігають сади, поля?

• За якими ознаками ми відрізняємо птахів від інших тварин?

Гра "Впіймай пташку”

- Коли почуєте серед перелічених тварин назву птаха, плескайте в

долоні.

Слова: джміль, синиця, грак, метелик, чапля, лисиця, сойка, ворон, куріпка, мурашка.

 VI.Домашнє завдання.

Намалювати малюнок на тему "Як я допомагаю птахам взимку”.

Категорія: Комп’ютерна азбука | Додав: SYLER (01.01.2014)
Переглядів: 2220 | Рейтинг: 0.0/0
Спостереження та досліди. Практична робота. Дослідження дрібних деталей предм...
Розкрій тканини. Виготовлення спіднички прямолінійної форми для ляльки
В. Чухліб «Повінь». Прислів'я.
Марійка Підгірянка «Розмова про сонце». Загадки. Т. Коломієць «Вітрисько»
Елементарне поняття про театральне мистецтво. Практична робота «Художник у те...
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]