Бесіда «ДОГЛЯД ЗА НОГАМИ»
Бесіда «ДОГЛЯД ЗА НОГАМИ»
Мета. Розказати про потребу та існування умов особливого ретельного догляду за ногами; поширити знання про взуття, яке сприяє нормальному росту і розвитку ноги, про користування мила, щоб запобігти появи неприємного запаху від ніг;
розвивати звичку мити ноги та доглядати за ними, щоб вони були міцними і гарними;
виховувати потребу у чистоті.
Обладнання. Картини та малюнки

Протягом дня ти ходиш, бiгаєш, тому ноги одержують досить велике навантаження. Бiльшiстю ноги взутi. Навiть вдома вони, як правило, у капцях. Тому, крiм фiзичного навантаження, ноги ще й мало дихають. Це вимагає особливого догляду за ними.
Однiєю з умов догляду за ногами є пiдбiр легкого, зручного провітрюваного і вiльного взуття. Адже в дитячому вiцi нога росте. Тому дуже шкiдливо носити тiсне взуття, особливо з негiгiєнiчних матерiалiв (гуми, синтетичних замінникiв шкiри та тканини), на твердiй пiдошвi та на високому пiдборi (каблуцi). Це, як правило, призводить до викривлення стопи,
пальцiв, утворення мозолiв тощо. Шкарпетки повиннi бути легкими, м’якими, гiгроскопiчними (легко вбирати вологу), тобто бути з натуральною матерiалу (бавовни чи шерстi). Щоб вони не втрачали гiгроскопiчностi, їх потрiбно мiняти: бавовнянi — щодня, а шерстянi — через день. Варто було б взяти за правило: перед тим, як лягти спати, випрати на завтра шкарпетки.
Другою умовою догляду за ногами є ходiння босонiж в кiмнатi чи на вулицi. Завдяки цьому ноги без взуття вiльно розправляються i дихають усiєю поверхнею.
Важливу роль у доглядi за ногами вiдiграє щоденне миття. Тепла ванна для нiг, особливо з добавкою морської чи кухонної солi, сприяє покращенню кровообiгу i вiдпочинку всього органiзму.
Якщо ж ванни приймаються рiдше, а шкарпетки не замiнюються, на ногах збирається бруд. Це створює сприятливi умови для розмноження бактерiй i грибкiв i призводить до рiзних захворювань шкiри нiг.
Оскiльки ноги доводиться мити щоденно, то для цього краще використовувати жирнi мила. Якщо ж доводиться часто ходити в гумовому i спортивному взуттi (кеди, кросiвки тощо), то через 2—З днi слiд робити 1О—15-хвилиннi ванни з вiдвару дубової кори, шавлiї чи кропиви. Це сприяє зменшенню потовиділення i перешкоджає поява неприємного запаху.
Нерідко на п’ятах з’являються тріщини. Причиною їхньої появи може бути брак в органiзмi вiтамiнiв А, В i С, неправильний догляд за ногами, особливо при ходiннi босонiж. Якщо ж влiтку доводиться ходити босонiж, щоденно слiд робити масаж стопи, сольовi ванни i добре зчищати на п’ятах змертвiлi часточки шкiри. Разом з тим при появi трiщин на п’ятах можна звернутись за порадою до лiкаря.
Якщо виконувати цi поради, ноги будуть мiцними i гарними.
Запитання для повторення
1. Чим викликана потреба особливо ретельного догляду за ногами?
2. Якi iснують умови догляду за ногами?
3. Яке взуття сприяє нормальному росту i розвитку ноги?
4. Чим корисне ходiння босонiж?
5. Як слiд мити ноги? Яке мило при цьому слiд використовувати?
6. Як запобiгти появi неприємного запаху вiд нiг?
7. Що може стати причиною появи трiщин на п’ятах?
Домашнє завдання
Розкажи татовi i мамi про догляд за ногами.
Категорія: Основи здоров’я | Додав: tetyanko168 (16.06.2015)
Переглядів: 1794 | Рейтинг: 0.0/0
Декоративна форма й колір. Практична робота «Диво-птах»
Праця людей у місті (селі)
«Осінь спати захотіла, землю листом застелила...». Побудова речень різних тип...
Як людина пізнає світ
У царстві тварин
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]