Складові дороги. Безпечний перехід проїжджої частини дороги

Урок 22

Тема: Складові дороги. Безпечний перехід проїжджої частини дороги

Мета: вчити учнів розпізнавати основні частини дороги (проїжджа частина, бордюр, тротуар, перехрестя, перехід), дорожні знаки, що позначають пішохідний перехід, сигнали світлофора; спонукати дітей до виконання правил безпечного переходу проїжджої частини дороги у місті чи селі.

ХІД УРОКУ

І.Організаційний момент

Всі сідайте тихо, діти,

Домовляймось не шуміти,

Руку гарно підіймати Та знання мерщій хапати.

11. Актуалізація опорних знань та мотивація навчальної діяльності

 ►► Робота над загадкою

 • Йде з села до села, а з місця й кроку не зробить. {Шлях)

 — Яка небезпека може вам загрожувати на вулиці? на дорозі?

III. Повідомлення теми та мети уроку

 — Сьогодні ви дізнаєтеся, з яких частин складається вулиця, будете вчитися правильно переходити через вулицю.

IV. Вивчення нового матеріалу

 1 Пояснення вчителя з елементами бесіди

 — Вулицями міста безперервно рухається транспорт. Щоб не потрапити під автомобіль і не спричинити аварію, всі мають дотримуватися правил дорожнього руху. Ці правила мають знати водії автомобілів і автобусів, мотоциклісти і велосипедисти. Ці правила добре мають знати і всі пішоходи: дорослі й діти. У правилах зазначено, що для машин відведена проїжджа частина дороги, а для

пішоходів — тротуари, що вулицю можна переходити там, де є лінії розмітки чи покажчики переходу.

 Руху правила єдині, їх повинні поважати,

 Знати їх усі повинні —

 І дорослі, і малята.

 Добрий друг наш — знак дорожній Ставиться не так собі,

 Як подружиться з ним кожен,

 Допоможе він тобі.

 Щоб не трапилося всяке,

 Шанувати треба знаки.

 На дорозі небезпечно,

 Тож обачним буть доречно.

 Руху правила єдині,

 Знати їх усі повинні.

 Шануватимуть їх люди —

 Скрізь тоді порядок буде!

 — Кожна вулиця має проїжджу частину для руху транспорту. Це — дорога. Пішоходи ходять узбіччями або тротуарами. Тротуар відгороджено від проїжджої частини бордюром.

 Учитель малює вулицю: позначає проїжджу частину, тротуар, перехрестя і переходи.

 Тротуари — це доріжки,

 Ми по них ідемо пішки.

 Всі, хто тротуаром ходить,

 Звуться просто — пішоходи.

 — Тепер намалюємо ще одну вулицю, щоб вона перетиналася з цією, і позначимо її тротуари. Тут вулиці перетинатимуться, утворюється перехрестя. Перехрестя — це місце перетину доріг.

 Я правдиво вам скажу,

 Всім це місце я вкажу.

 Друзі, слово честі, —

 Де схрестилися дороги,

 Рух порядок має строгий —

 Там і... (перехрестя).

 — Запам’ятайте, що переходити вулицю можна там, де є лінії — покажчики переходу. Такий перехід називається «зебра». (Малює.) Цей перехід зроблено так, щоб усі пішоходи бачили, де переходити вулицю, щоб водії транспорту також його бачили і помічали, заздалегідь знижаючи швидкість. У місцях переходів часто встановлюють знак «Пішохідний перехід». Він показує, де можна переходити вулицю.

 Учитель показує знак «Пішохідний перехід».

 Що за коник полосатий На дорозі коло хати?

 «Зебра», кажуть, уляглась —

 Звідкіля вона взялась?

 «Зебра» в нас на переході —

 Та чи є така в природі?

 (Пішохіднарозмітка «Зебра»)

 — Вулицю потрібно переходити спокійно, кроком. У жодному разі не перебігати її, бо можна спіткнутися і впасти. Якщо вулиця з двостороннім рухом, то, перш ніж зійти з тротуару, треба подивитися ліворуч і переконатися, що вулиця вільна — немає транспорту, потім дійти до середини вулиці, подивитися праворуч — чи немає машин. Тільки після цього можна переходити на іншу сторону.

 На переході біля світлофору Правил дотримуйся дуже суворо:

 Спочатку ліворуч ти подивись,

 Немає машин? — То йди, не барись,

 Далі йти теж маєш право,

 Як машин немає справа!

 — Коли переходиш вулицю, слід обов’язково міцно триматися за руку мами чи татуся і переходити тільки із ними.

 — Відгадайте загадку.

• Він на вулиці щораз Оком блимає на нас.

 — Зупинися! Підожди!

 Терпеливо стій-но!

 А тепер, будь ласка, йди Впевнено й спокійно! (Світлофор)

 — Скільки сигналів має світлофор?

 — Що каже червоне світло?

 — Що каже жовте світло?

 — Що каже зелене світло?

 Світлофор потрібен всім:

 І дорослим, і малим.

 Друзі, він багато може, —

 Пішоходам допоможе Він дорогу перейти Без лихих пригод в путі.

 Блимне лиш червоним оком —

 Нас застерігає строго,

 Що не можна крокувати,

 Необхідно почекати.

 А засвітиться зелене:

 І для тебе, і для мене Шлях відкритий, можна йти,

 Дуже раді я і ти.

 — Як можна перейти велике перехрестя?

 Знають діти всі, напевно,

 Перехід бува підземний.

 Під землею люди йдуть —

 І безпечна їхня путь.

 Нагорі біжать машини,

 Проїжджають без упину,

 А внизу йде пішохід —

 Дуже зручний перехід.

 Він стрічає всіх привітно,

 Навіть вдень горить тут світло.

 Учитель показує дорожній знак «Підземний перехід».

 2 Фізкультхвилинка

СУНИЧКИ

 Ми два кошика взяли І з сестричкою пішли Назбирати ягідок.

 Ну, та й гарні там сунички! їх найбільше коло річки,

 У траві, кругом пеньків,

 Все збирав би, їв та їв.

 Вже як сонечко сідало,

 Ми про кошики згадали, —

 Назбирали, скільки встигли,

 І додому вже не бігли.

V.Узагальнення й систематизація отриманих знань 1 Робота в парах

 — Розгляньте малюнок. (Картка 1) Позначте основні частини вулиці.

 1 — бордюр

 2 — тротуар

 3 — перехрестя

 4 — проїжджа частина

 5 — пішохідний перехід

 6 — підземний перехід

 — Як називається перетин вулиць?

 — Які переходи ти знаєш?

 — Які переходи ти бачиш на малюнку?

 — Скільки світлофорів ти бачиш на малюнку?

 — Яке світло на кожному світлофорі?

 — Скільки машин на проїжджій частині?

 2 Робота над прислів'ям

 Хворому і мед гіркий.

VI. Підсумок уроку

 — Де їздять машини?

 — Де ходять пішоходи?

 — Де ви переходите дорогу?

 — Які бувають переходи?

 — Як називають пішохідну доріжку на проїжджій частині?

 — Як ви переходите дорогу там, де є світлофор?

 — Що означає кожний сигнал світлофора?

 — Як ви переходите дорогу там, де немає світлофора?

 — Якими переходами ви користуєтеся дорогою до школи?



Джерело: noindex
Категорія: Основи здоров’я | Додав: SYLER (01.01.2014)
Переглядів: 7307 | Рейтинг: 0.0/0
Світ за вікном. Побудова і записування речень, що передають, описують вид із ...
ДОДАТКОВИЙ МАТЕРІАЛ ДО УРОКУ 20
Екскурсія до краєзнавчого музею, шкільного «живого куточка», зоопарку (на виб...
Ліплення. композиція «Будиночок равлика»
Розкрій тканини. Виготовлення спіднички прямолінійної форми для ляльки
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]